Biznes - kredyt ratalny

Artykuły - Kredyt ratalny (7)

 • BIK: Rekord jednego dnia w kredytach ratalnych

  BIK: Rekord jednego dnia w kredytach ratalnych

  W poniedziałek 4 maja br., gdy w Polsce ponownie zostały otwarte galerie handlowe, padł rekord liczby zapytań o kredyty ratalne. Ponad 24 tys. osób wnioskowało do banków o kredyt ratalny. To największa dzienna liczba zapytań w tym segmencie kredytowym nie tylko od początku 2020 r., ale również w analogicznym okresie 2019 r.
 • Kredyty konsumpcyjne zbliżyły się do rekordu

  Kredyty konsumpcyjne zbliżyły się do rekordu

  Po roku obowiązywania zliberalizowanych zasad udzielania kredytów konsumpcyjnych jest efekt - wartość zadłużenia na konsumpcję sięgnęła rekordu. Na koniec sierpnia Polacy mieli do spłacenia w bankach i SKOK-ach już 143,6 mld zł, to tyle co w okresie boomu kredytowego, który zakończył się w 2010 r.
 • Gdy na karcie zostają długi po majówce

  Gdy na karcie zostają długi po majówce

  Tegoroczna majówka dla wielu z nas była wyjątkowa długa i dla niektórych trwała aż 9 dni. Wypoczynek, w szczególności na wyjeździe, wiązał się jednak ze sporymi wydatkami. Co więc zrobić, gdy zbyt mocno pofolgowaliśmy sobie na urlopie i zaciągnęliśmy dług na karcie kredytowej? Expander radzi, by kredyt rozłożyć na raty - dzięki temu znacznie obniża się oprocentowanie zadłużenia.
 • Niedoceniany kredyt w rachunku

  Niedoceniany kredyt w rachunku

  Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.
 • Lepsze raty na karcie niż kredyt świąteczny

  Lepsze raty na karcie niż kredyt świąteczny

  Już za miesiąc czeka nas gorączka świątecznych zakupów i ofert kredytowych. Expander zwraca jednak uwagę, że w tym roku kredyt ratalny mogą zastąpić raty w karcie kredytowej. Ten sposób finansowania jest coraz popularniejszy ze względu na wygodę i niskie koszty.
 • Karta kredytowa niezbędna w podróży

  Karta kredytowa niezbędna w podróży

  Karta kredytowa jest niezbędna w podróży - bez niej trudno jest wynająć samochód, zarezerwować lot czy pokój w hotelu. Może też być sposobem sfinansowania wyjazdu. Nie chodzi tylko o prawie dwumiesięczny okres bezodsetkowy. Expander zwraca uwagę, że część kart pozwala nawet przez rok korzystać z nieoprocentowanego kredytu. Aby jednak skorzystać z takiej możliwości, trzeba zapłacić prowizję wynosząca od 1 proc. do 5 proc.
 • Z głową chodź na raty! Jak kupować, by się zbytnio nie zadłużać

  Z głową chodź na raty! Jak kupować, by się zbytnio nie zadłużać

  Handlowcy kuszą nas promocjami, obniżkami i wyprzedażami. Starają się przyciągnąć klientów na sto różnych sposobów, a jednym z nich jest zakup z odroczonym terminem spłaty. Niepłacenie za coś "tu i teraz" ułatwia nam popadnięcie w długi. Specjaliści Comperia.pl radzą, jak ich uniknąć.