kredyt na mieszkanie

Artykuły - Kredyt na mieszkanie (35)

 • Nieco łatwiej o kredyt na mieszkanie

  Nieco łatwiej o kredyt na mieszkanie

  O ile na rynku mieszkaniowym nie widać znaczących zmian cenowych związanych z pandemią, to na rynku kredytów całkiem sporo się dzieje. Polacy zaciągają coraz mniejsze kredyty, a banki po przejściowej blokadzie kredytowej, luzują swoje podejście do kredytobiorców.
 • Co zrobić, kiedy kredyty drożeją?

  Co zrobić, kiedy kredyty drożeją?

  Koronawirus pokrzyżował wiele planów. Niektórzy musieli zrezygnować ze swojego wymarzonego mieszkania albo działki nad morzem. Banki zaczęły bowiem wycofywać się ze swoich dotychczasowych ofert. Kredyty drożeją, a liczba wymogów rośnie. Czy kogokolwiek będzie jeszcze stać na kredyt? Co zrobić w takiej sytuacji?
 • Kredyty mieszkaniowe najtańsze w historii, ale trudno dostępne

  Kredyty mieszkaniowe najtańsze w historii, ale trudno dostępne

  Wraz z kolejnymi cięciami stóp procentowych oprocentowanie kredytów mieszkaniowych wyznaczało kolejne historyczne minima. Dziś można pożyczyć pieniądze na mieszkanie z oprocentowaniem na poziomie około 3 proc. Problem w tym, że aby to zrobić, trzeba mieć umowę o pracę, przyzwoite dochody, dobrą historię kredytową i spory wkład własny.
 • Pięć problemów przy zakupie mieszkania na kredyt

  Pięć problemów przy zakupie mieszkania na kredyt

  Drogę do zakupu mieszkania na kredyt blokują już nie tylko wymagania odnośnie wkładu własnego. W okresie epidemii banki utrudniają też dostęp do hipotek przedstawicielom konkretnych branż. Większe problemy ze znalezieniem finansowania mogą mieć też osoby prowadzące działalność gospodarczą, zatrudnieni na śmieciówkach czy nawet osoby, którym umowa o pracę niedługo się kończy - wynika z danych zebranych przez HRE Investments.
 • "Eksplozja" kredytów hipotecznych

  "Eksplozja" kredytów hipotecznych

  II kwartał 2019 r. na rynku kredytów hipotecznych był wyjątkowo udany. Zwykle wiosenne miesiące są lepsze pod względem wolumenu nowych umów kredytowych od I kwartału, ale analizowany okres był rekordowy - wartość akcji kredytowej przekroczyła 16 mld zł.
 • Kredyt na mieszkanie bez umowy o pracę lub własnej firmy? Eksperci wskazują drogę do celu

  Kredyt na mieszkanie bez umowy o pracę lub własnej firmy? Eksperci wskazują drogę do celu

  Część banków pozytywnie rozpatruje wnioski od osób, które uzyskują dochód tylko w oparciu o umowy cywilnoprawne. W tym celu trzeba udokumentować półroczny lub dłuższy okres wykonywania prac dla danego podmiotu. Wpływy na konto powinny być regularne.
 • Niełatwo o kredyt na mieszkanie - banki podnoszą wymagania

  Niełatwo o kredyt na mieszkanie - banki podnoszą wymagania

  Ankieta przeprowadzona przez NBP sugeruje, że banki utrudniają Polakom nieskrępowane korzystanie z kredytów mieszkaniowych. Rosną wymagania instytucji udzielających kredytów.
 • Będzie trudniej o kredyt na mieszkanie

  Będzie trudniej o kredyt na mieszkanie

  Kredyty hipoteczne są obecnie rekordowo tanie i dość łatwo dostępne. Już w przyszłym roku może to się jednak zmienić. Część krajów zaczęła już podnosić stopy procentowe, np. Czechy, USA. U nas też już niedługo to nastąpi, a wtedy nie tylko wzrosną raty, ale również spadnie zdolność kredytowa. Z wyliczeń Expandera wynika, że dostępna kwota kredytu może spaść nawet o 1/3, a więc np. z 300 tys. zł do 200 tys. zł. Raty mogą natomiast wzrosnąć aż o połowę.
 • Czy obywatel Ukrainy dostanie kredyt na mieszkanie?

  Czy obywatel Ukrainy dostanie kredyt na mieszkanie?

  Według danych MSWiA, w 2017 r. obcokrajowcy kupili w Polsce 6,4 tys. lokali; ? trafiła do Ukraińców. Obywatel Ukrainy ma szansę na otrzymanie w Polsce kredytu hipotecznego, musi jednak liczyć się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków.
 • Bierzesz kredyt na mieszkanie? Musisz to przeczytać

  Bierzesz kredyt na mieszkanie? Musisz to przeczytać

  Od soboty 22 lipca zaczyna obowiązywać ustawa o kredycie hipotecznym. Daje klientom więcej informacji do porównania ofert, czas na rezygnację z umowy, ogranicza czasowo możliwość pobierania prowizji za wcześniejszą spłatę. To wszystko jednak oznacza, że kredytobiorca dostanie dużo grubszy plik dokumentów do analizy. Bankowcy ostrzegają z kolei, że przepisy są nieprecyzyjne.

Filmy - Kredyt na mieszkanie (3)

 • Żyjemy coraz bardziej na kredyt ponieważ drożeją mieszkania

  Rosnące ceny mieszkań zmuszają do zaciągania coraz większych kredytów. Jeszcze dwa lata temu średnia kwota kredytu wynosiła 230 tys. zł. Obecnie to już 280 tys. zł. Im wyższy kredyt, tym wyższa jego rata, ale istnieją sposoby na jej obniżenie. Takim dobrym sposobem jest zebranie jak największego wkładu własnego. Łatwiejszym sposobem jest wydłużenie okresu kredytowania.
 • Jak poprawić swoją zdolność kredytową, gdy chcemy kupić mieszkanie

  W III kw. planowane są dalsze zaostrzenia dostępności kredytów. Jednocześnie rosną też ceny mieszkań. Coraz więcej pieniędzy potrzebujemy, aby kupić mieszkanie. Istnieją różne sposoby poprawienia swojej zdolności kredytowej. W ostatnich miesiącach banki ograniczają dostępną kwotę kredytów mieszkaniowych. Na przykład 3-osobowa rodzina, której dochód łączny wynosi 5 tys.zł netto mogła dotąd uzyskać maksymalnie 310 tys. zł. Jeżeli wynagrodzenia w rodzinie nie wzrosną, ta kwota spadnie poniżej 300 tys. zł
 • Polacy wciąż chcą kupować mieszkania na kredyt

  Popyt na kredyty wciąż jest bardzo wysoki, a do tego dynamicznie rośnie wartość przeciętnego wnioskowanego kredytu, co jest najszybszym wskaźnikiem, który może sugerować, że ceny mieszkań wciąż rosną.