kredyt konsolidacyjny

Synonimy:
kredyt refinansowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt konsolidacyjny (22)

 • Jak zmniejszyć wysokie raty kredytu?

  Jak zmniejszyć wysokie raty kredytu?

  Każdego z nas mogą spotkać w życiu jakieś kłopoty finansowe. Pół biedy, jeśli oznaczają one tylko to, że musimy na pewien czas zacisnąć pasa. Gorzej, jeżeli mamy akurat zaciągnięty kredyt, którego spłata zaczyna przerastać nasze możliwości. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wzięciem kredytu konsolidacyjnego.
 • Problemy ze spłatą zadłużenia ma dwa mln Polaków. Dla większości rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny

  Problemy ze spłatą zadłużenia ma dwa mln Polaków. Dla większości rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny

  Ponad 2 mln Polaków nie płaci swoich zobowiązań terminowo. Wielu z nich udaje się uniknąć wpadnięcia w spiralę zadłużenia dzięki kredytowi konsolidacyjnemu. Połączenie kilku kredytów w jeden pozwala bowiem zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkadziesiąt procent i jednocześnie wydłużyć okres spłaty. Banki oferują też różne promocje, m.in. brak prowizji przy udzielaniu kredytu konsolidacyjnego czy lepsze warunki kredytu przy połączeniu z innym produktem bankowym.
 • Jakie dokumenty usprawnią konsolidację kredytów?

  Jakie dokumenty usprawnią konsolidację kredytów?

  Konsolidacja kredytów jest korzystnym rozwiązaniem, gdy chcemy uzyskać dodatkowe środki na realizację życiowych planów. Jest też rozwiązaniem bardzo przydatnym, kiedy nie radzimy sobie ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie. Jak pokazują statystyki analityków Akredo.pl, w wielu przypadkach kredyt konsolidacyjny to forma naprawcza, po którą Klienci sięgają w sytuacji, gdy koszty dotychczasowych rat uniemożliwiają zachowanie płynności finansowej i gdy zaczyna "brakować do 1-go".
 • Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego - jak to zrobić?

  Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego - jak to zrobić?

  Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego jest jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia. Jednak nie zawsze jest ona opłacalna.
 • Refinansowanie czy konsolidacja - co wybrać?

  Refinansowanie czy konsolidacja - co wybrać?

  Przyglądając się ofertom kredytu refinansowego i konsolidacyjnego można odnieść wrażenie, że są to dwa takie same produkty - bzdura! Mimo podobnych założeń, są one całkiem różnymi propozycjami. Warto sprawdzić, w jakich przypadkach będą dla nas opłacalne i czym rzeczywiście się różnią.
 • Pięć sposobów na niższą ratę kredytu mieszkaniowego

  Pięć sposobów na niższą ratę kredytu mieszkaniowego

  Choć stopy procentowe nadal mamy na najniższym poziomie i dzięki temu raty kredytów hipotecznych są relatywnie niskie, to nie znaczy, że nie warto postarać się o to, by obciążenie z tytułu kredytu mieszkaniowego było jeszcze niższe. Home Broker podpowiada sposoby na obniżenie raty kredytowej zwracając uwagę na to, kiedy warto z danego rozwiązania skorzystać.
 • Jak ratować frankowiczów?

  Jak ratować frankowiczów?

  Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób, które nie radzą sobie ze spłatą kredytu hipotecznego. Sytuacja ta nie dziwi - pogrążamy się w coraz większym kryzysie, a nasi politycy zamiast próbować temu zaradzić, patrzą tylko na słupki poparcia.
 • Kredyt konsolidacyjny: Wybawienie czy pułapka?

  Kredyt konsolidacyjny: Wybawienie czy pułapka?

  Zamiana kilku comiesięcznych rat kredytowych na jedną niższą płatność może przynieść niebagatelną ulgę w domowym budżecie. W całkowitym rozrachunku będzie to jednak rozwiązanie zauważalnie droższe.
 • Jak obniżyć raty kredytu?

  Jak obniżyć raty kredytu?

  Decydując się na kredyt hipoteczny, podejmujemy zobowiązanie na wiele lat. Expander zwraca jednak uwagę na to, że warunki kredytu można po pewnym czasie zmienić. Ratę swojego kredytu można obniżyć np. poprzez przeniesienie kredytu do innego banku, który zaoferuje lepsze warunki. Istnieją również sposoby niewymagające zmiany banku.
 • Przyduszeni kredytem

  Przyduszeni kredytem

  - Najbardziej żal mi starszych ludzi, bo im najłatwiej wcisnąć pożyczkę - mówi Agnieszka, doradca finansowy jednego z banków. Ale ją też trzeba zrozumieć. Jeśli nie wyrobi normy sprzedaży, dostanie gołą pensję. A z niej wyżyć się nie da.