kredyt hipoteczny

Synonimy:
kredyt mieszkaniowy, kredyty hipoteczne
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt hipoteczny (10)

 • Czy zadłużamy się niebezpiecznie kupując mieszkanie?

  Czy zadłużamy się niebezpiecznie kupując mieszkanie?

  Czy nie zadłużamy się nadmiernie, aby kupić mieszkanie, a kredyty będziemy nadal spłacać, choć staniemy się emerytami? Pierwszy kwartał 2018 r. okazał się najlepszy pod względem liczby i wartości nowych umów od 2011 r. Banki udzieliły ponad 55 tys. kredytów o wartości bliskiej 13 mld zł. W stosunku do poprzedniego kwartału to wyniki wyższe o 23,27 proc. oraz 18,19 proc.
 • NBP ostrzega przed kredytowaniem nieruchomości

  NBP ostrzega przed kredytowaniem nieruchomości

  NBP rekomenduje, by banki prowadziły ostrożną politykę w zakresie kredytowania nieruchomości. Wyniki testów warunków skrajnych wskazują, że większość banków jest w stanie zaabsorbować skutki potencjalnych szoków dla systemu finansowego - podał bank centralny.
 • Drożeją kredyty konsumpcyjne, ale tanieją hipoteczne

  Drożeją kredyty konsumpcyjne, ale tanieją hipoteczne

  W tym roku Polacy wyjątkowo chętnie się zadłużają i to zarówno na konsumpcję, jak i na zakup nieruchomości. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę niskie bezrobocie i rosnące płace. Warto też dodać, że kredyty ratalne i pożyczki gotówkowe pod koniec ubiegłego roku były najtańsze w historii. Expander zwraca jednak uwagę, że w tym roku ich oprocentowanie rośnie i zbliża się do dawno niewidzianego poziomu 8 proc. W lepszej sytuacji są ci, którzy zaciągają kredyty hipoteczne - ich oprocentowanie spada. Lawinowo rośnie za to wartość złożonych wniosków - według BIK w maju była aż o 25 proc. wyższa niż przed rokiem.
 • Znów fatalne wieści dla frankowiczów

  Znów fatalne wieści dla frankowiczów

  Za szwajcarską walutę trzeba płacić już ok. 3,70 zł, to ponad 20 gr więcej niż jeszcze miesiąc temu. Czemu frank tak wyraźnie zyskuje na wartości w relacji do złotego i dlaczego będzie trudno przerwać ten negatywny trend - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Pięć sposobów na tani kredyt hipoteczny

  Zainteresowanie kredytami hipotecznymi w tym roku jest ogromne. Według BIK od stycznia do kwietnia udzielono ich na kwotę 27,2 mld zł, czyli o prawie 9 proc. więcej niż przed rokiem. Tym, którzy dopiero zamierzają kupić nieruchomość z pomocą kredytu, Expander podpowiada co zrobić, aby obniżyć koszty kredytu nawet o 100 000 zł.
 • Kredyt z zabezpieczeniem przed wzrostem raty

  Kredyt z zabezpieczeniem przed wzrostem raty

  ING Bank Śląski proponuje klientom kredyty hipoteczne oparte o stałą stopę oprocentowania przez 5 lat. To może być początek większych zmian na rynku, choć bankowcy nie doczekali się regulacji, które mogłyby ułatwić oferowanie tego typu kredytów.
 • Od dziś nie pracujesz już na kredyt

  Od dziś nie pracujesz już na kredyt

  Koszty kredytów mieszkaniowych spadają - przekonują eksperci, choć zadłużeni Polacy najpewniej będą mieli na ten temat swoje - mocno odmienne zdanie. Jeżeli jednak, wzorując się na tradycji ustalania "dnia wolności podatkowej", spróbujemy określić "dzień wolności hipotecznej", przyznamy rację analitykom obwieszczającym większą dostępność kredytów na własne "M".
 • Można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych

  Można zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych

  Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych - tyle może zaoszczędzić kredytobiorca, który z rozwagą zaciągnie kredyt hipoteczny i będzie dbał o to, aby jak najszybciej go spłacić - przekonują eksperci. Mamy kilka sposobów, aby zmniejszyć koszty zadłużenia związanego z zakupem własnego "M".
 • Raty malejące - nie daj się nabrać

  Raty malejące - nie daj się nabrać

  Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że wybierając raty malejące zamiast równych, Polacy mogliby zaoszczędzić miliony złotych. Niestety, to nie do końca prawda. To, co korzystnie wygląda w teorii, zupełnie nie sprawdza się w praktyce. Expander tłumaczy, dlaczego w przypadku kredytu hipotecznego lepiej wybrać ratę równą. Rata malejąca może być korzystna głównie dla starszych kredytobiorców.
 • Rośnie zdolność kredytowa Polaków

  Rośnie zdolność kredytowa Polaków

  Rosnące pensje Polaków, spadające oprocentowanie kredytów i polityka kredytowa banków powodują, że tzw. zdolność kredytowa ewentualnych nabywców nieruchomości systematycznie rośnie. Rodzina, której członkowie zarabiają średnią krajową, może liczyć na kredyt pozwalający kupić całkiem spore mieszkanie - przekonują eksperci.

Filmy - Kredyt hipoteczny (30)

 • Mieszkaniowa prognoza na 2018 r., ponad 200 tys. nowych kredytów

  Ponad 75% nabywanych mieszkań ma powierzchnię poniżej 65 m kw., cena nabywanych mieszkań w ponad 75% nie przekracza 300 tys. zł. Relacja liczby transakcji na rynku pierwotnym do liczby transakcji zawieranych na rynku wtórnym we wszystkich większych aglomeracjach wskazuje jednoznacznie, że są to nadal rynki nienasycone i cechuje je duży niedobór lokali.
 • Rynek mieszkaniowy ma się dobrze bez rządowego programu

  Liczba udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i ich wartość jest nadal bardzo wysoka, co zaskoczyło wielu ekspertów. Spodziewano się bowiem, że wygaszenie programu Mieszkanie dla Młodych osłabi popyt, a tak się nie stało. - Rynek mieszkaniowy ma się nadspodziewanie dobrze - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Jacek Furga, prezes AMRON. - Popyt nie osłabł.
 • Część banków może mieć poważny problem

  Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami, może wprowadzić duże zmiany na rynku i być kosztowna dla klientów. Banki będą musiały rozwinąć swoje oddziały terenowe, co przełoży się na wyższe koszty samych banków i wyższe koszty kredytu hipotecznego dla klienta. - Banki które mają dobrze rozwinięte sieci będą w lepszej sytuacji, te które dziś bardziej polegają na działających na rynku pośrednikach mogą mieć problem – uważa Adam Buczel, doradca zarządu Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 • Wyższy wkład własny od przyszłego roku

  Mamy jeszcze półtora miesiąca, żeby kupić mieszkanie na starych zasadach. Ciągle przy kredytach hipotecznych obowiązuje 15 proc. wkład własny. Od początki 2017 roku wkład własny podskoczyć ma do 20 proc. Więcej w materiale wideo.