kredyt hipoteczny

Synonimy:
kredyt mieszkaniowy, kredyty hipoteczne
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt hipoteczny (9)

Filmy - Kredyt hipoteczny (33)

 • Brak wkładu własnego nie jest już przeszkodą przy kupnie mieszkania

  Nie masz 20 proc. wkładu własnego? Ratunkiem może być inna nieruchomość. Od 2014 r. banki wymagają zabezpieczenia kredytu hipotecznego w postaci wkładu własnego. Od 2017 r. wynosi on 20 proc. wartości nieruchomości. Niektóre banki przewidują możliwość wpłaty niższego wkładu własnego w zamian za np. wykupienie ubezpieczenia czy blokady zdeponowanych w banku środków. Istnieje także możliwość zastąpienia wkładu własnego zabezpieczeniem na innej nieruchomości, także należącej do osób trzecich, np. rodziców.
 • Czy opłaca się szybciej spłacać kredyt mieszkaniowy? Tak, ale nie frankowiczom

  Kredyt mieszkaniowy zaciągamy przeciętnie na 26 lat, jednak spłacamy już po 13 latach. Ponad połowa kredytów hipotecznych spłacana jest po 10 latach. I to się opłaca, pod warunkiem, że nie jest to pożyczka we frankach szwajcarskich.
 • Bierzesz kredyt hipoteczny? Zobacz, jak nie dać się zrobić w bambuko

  Od początku roku polskie banki udzielają coraz więcej kredytów hipotecznych. Coraz więcej z nas zastanawia się zatem, jak wybrać najlepszą ofertę kredytu na zakup domu lub mieszkania. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed podjęciem decyzji.
 • Mieszkaniowa prognoza na 2018 r., ponad 200 tys. nowych kredytów

  Ponad 75% nabywanych mieszkań ma powierzchnię poniżej 65 m kw., cena nabywanych mieszkań w ponad 75% nie przekracza 300 tys. zł. Relacja liczby transakcji na rynku pierwotnym do liczby transakcji zawieranych na rynku wtórnym we wszystkich większych aglomeracjach wskazuje jednoznacznie, że są to nadal rynki nienasycone i cechuje je duży niedobór lokali.