kredyt hipoteczny

Synonimy:
kredyt mieszkaniowy, kredyty hipoteczne
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt hipoteczny (1098)

Filmy - Kredyt hipoteczny (36)

 • Jaki kredyt hipoteczny wybrać?

  Eksperci twierdzą, że sytuacja na rynku mieszkaniowym jest bardzo dobra. W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa rekordowo dużej liczby mieszkań. Ceny rosną, a chętnych na zakup własnego lokum nie brakuje, nawet jeśli konieczne jest wzięcie kredytu. W 2019 Polacy pożyczyli na ten cel łącznie 65 miliardów złotych. Jaki kredyt hipoteczny jest najlepszy? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedział ekspert rynku nieruchomości Maciej Górka. Jaka alternatywa dla deweloperskich mieszkań stała się ostatnio popularna? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Chcesz dostać kredyt na mieszkanie? Weź wcześniej gotówkowy

  Jak wynika z badań instytutu badawczego Kantar, pożyczki od znajomych i rodziny oraz z banku są najpopularniejszymi źródłami pieniędzy dla tych, którzy ich potrzebują. Zwraca uwagę fakt, że osoby, które wzięły ostatnio kredyt, mają zwykle stabilną sytuację finansową, a połowa z nich jest w stanie co jakiś czas pieniądze odłożyć.
 • Jesteśmy już bardzo blisko kryzysowego roku w kredytach mieszkaniowych

  Rekord dziesięciolecia jest już bardzo blisko. Od stycznia do września udzielono 160 983 kredyty mieszkaniowe na kwotę 40,2 mld zł. To bardzo blisko wyniku z 2008 r., gdy ostatni kwartał przyniósł pęknięcie bańki i spadek cen.
 • Brak wkładu własnego nie jest już przeszkodą przy kupnie mieszkania

  Nie masz 20 proc. wkładu własnego? Ratunkiem może być inna nieruchomość. Od 2014 r. banki wymagają zabezpieczenia kredytu hipotecznego w postaci wkładu własnego. Od 2017 r. wynosi on 20 proc. wartości nieruchomości. Niektóre banki przewidują możliwość wpłaty niższego wkładu własnego w zamian za np. wykupienie ubezpieczenia czy blokady zdeponowanych w banku środków. Istnieje także możliwość zastąpienia wkładu własnego zabezpieczeniem na innej nieruchomości, także należącej do osób trzecich, np. rodziców.