kredyt

Synonimy:
kredyty, kredyty bankowe
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt (6015)

 • 3 mld zł na ratowanie banków

  3 mld zł na ratowanie banków

  BFG ma "potencjalne narzędzie przeprowadzenia przymusowej restrukturyzacji w stosunku do średniej wielkości banku krajowego". Z kapitałem w wysokości 1,7 mld zł.
 • Tylko najlepsze lokaty pozwolą walczyć z inflacją

  Tylko najlepsze lokaty pozwolą walczyć z inflacją

  Najbardziej wytrwali poszukiwacze wyższego oprocentowania mają jeszcze w bankach coś do ugrania. Są oferty, które dają szansę na pokonanie inflacji drenującej na bieżąco siłę nabywczą naszych oszczędności. Problem w tym, że wymaga to niemało zachodu i spełnienia szeregu dodatkowych warunków.
 • "Rzeczpospolita": Banki znowu próbują ugód z frankowiczami

  "Rzeczpospolita": Banki znowu próbują ugód z frankowiczami

  Banki rozważają sposoby rozbrojenia frankowej bomby prawnej. Klientom proponują nowe ugody - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".
 • Wzrasta społeczne przyzwolenie na nadużycia konsumenckie w obszarze finansów

  Wzrasta społeczne przyzwolenie na nadużycia konsumenckie w obszarze finansów

  Blisko 90 proc. Polaków deklaruje, że oddawanie długów jest zawsze obowiązkiem moralnym – wynika z najnowszego badania Moralność finansowa Polaków, zrealizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych, w partnerstwie z BIG InfoMonitor, Intrum, Ikano Bank i Smartney. Wzrasta jednak poziom społecznego przyzwolenia na nadużycia w obszarze finansów.
 • Zapaść na rynku kredytowym. Powtórka z przeszłości

  Zapaść na rynku kredytowym. Powtórka z przeszłości

  Choć maszyny drukarskie banków centralnych pracują tak, jak nigdy w historii, po wybuchu pandemii banki wszędzie na świecie zakręciły kurki z pieniędzmi dla przedsiębiorstw. Obecna zapaść kredytowa to sytuacja bardzo podobna jak po poprzednim wielkim kryzysie finansowym z lat 2007-2009.
 • Pełzająca liberalizacja w kredytach mieszkaniowych

  Pełzająca liberalizacja w kredytach mieszkaniowych

  Niższy wkład własny, akceptowanie dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej i coraz łagodniejsze podchodzenie do zarobków z umów śmieciowych - takie zmiany sugerują banki udzielające kredytów mieszkaniowych. Problem w tym, że te ułatwienia wciąż obarczone są dodatkowymi warunkami. W tym tempie dojście do sytuacji sprzed epidemii może zająć wiele miesięcy.
 • Recesja. Nadchodzą najgorsze czasy dla polskich banków

  Recesja. Nadchodzą najgorsze czasy dla polskich banków

  Michał Selbka, dyrektor w S&P powiedział, że polski sektor bankowy zmierzy się ze szczytem poziomu kredytów zagrożonych i niskim wskaźnikiem ROE prawdopodobnie pod koniec 2020 r. oraz w pierwszych miesiącach 2021 r., później sytuacja powinna się poprawiać - ocenia S&P Global Ratings. Istnieje jednak ryzyko, że odbicie gospodarcze będzie wolniejsze niż zakłada obecny scenariusz.
 • Mikroprzedsiębiorcy zaciągnęli w tym roku o 30 proc. kredytów mniej. Akcja kredytowa powoli się ożywia, ale wciąż jest dużo słabsza niż rok temu

  Mikroprzedsiębiorcy zaciągnęli w tym roku o 30 proc. kredytów mniej. Akcja kredytowa powoli się ożywia, ale wciąż jest dużo słabsza niż rok temu

  W lipcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 37 proc. mniej kredytów w ujęciu liczbowym i o prawie 28 proc. w ujęciu wartościowym w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. W porównaniu jednak z czerwcem br. widoczny jest już dynamiczny wzrost w większości segmentów rynku.
 • Pandemia koronawirusa. Polska uzyskała dostęp do linii kredytowej EBI

  Pandemia koronawirusa. Polska uzyskała dostęp do linii kredytowej EBI

  Polska będzie korzystać ze specjalnej linii kredytowej dla finansowania walki ze skutkami pandemii koronawirusa. Linię otworzy Europejski Bank Inwestycyjny (EBI).
 • Kredyty we frankach mogą być początkiem katastrofy

  Kredyty we frankach mogą być początkiem katastrofy

  Kiedy zwykły konsument zderza się twardymi prawami ekonomii, może dojść do katastrofy. Czy jej unikniemy? Bardzo wiele zależy od tego, czy nasze państwo potrafi zażegnać spór między bankami a ich klientami o kredyty we frankach. Na razie orzeczenia sądów nie biorą pod uwagę praw ekonomii. A w przyszłości może czekać nas jeszcze więcej kłopotów.

Filmy - Kredyt (116)

 • Spłacam kredyt, a mieszkanie się rozpada. Co zrobić?

  Co zrobić, gdy spłacamy kredyt na mieszkanie, które ma usterki? Opowiedziała o tym adwokat Eliza Kuna. Na czym polega rękojmia? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Bierzemy kredyt – jak go wybrać?

  35% Polaków deklaruje, że regularnie zaciąga kredyty. Dominika Nawrocka, blogerka i założycielka organizacji edukacji finansowej dla kobiet, poradziła na co należy zwrócić uwagę, biorąc kredyt. Czym różni się kredyt hipoteczny od kredytu konsumenckiego? Jak obliczyć zdolność kredytową? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Czy bank powinien zwrócić koszty, jeśli kredyt został wcześniej spłacony?

  W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien proporcjonalnie obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu. Na czym dokładnie to polega? W „Dzień Dobry TVN” o tajnikach spłacania kredytów opowiedział Marcin Jaworski z Biura Rzecznika Finansowego. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Aby dostać najtańszy kredyt nie można być w wieku ponad 30 lat

  Po zmianach prawnych o preferencyjny kredyt studencki można wnioskować na początku roku akademickiego, ale także w trakcie jego trwania. Kredyt jest niemal darmowy. Nie można być jednak wieloletnim studentem. Nie jest dla tych, którzy przekroczą 30 lat.