kredyt

Synonimy:
kredyty, kredyty bankowe
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt (422)

 • Gorąca linia komornika i ZUS pomogą ściągać alimenty

  Gorąca linia komornika i ZUS pomogą ściągać alimenty

  Nie co pół roku, ale co miesiąc komornik dostanie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informacje na temat zatrudnienia dłużnika alimentacyjnego.
 • Banki stosują niedozwolone zapisy

  Banki stosują niedozwolone zapisy

  W ocenie prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, banki stosują niedozwolone klauzule przeliczeniowe w umowach o kredyty denominowane i indeksowane do walut obcych. To oznacza, że w niektórych przypadkach takie umowy mogą być uznane za nieważne.
 • Raty kredytów hipotecznych mogą drastycznie wzrosnąć

  Raty kredytów hipotecznych mogą drastycznie wzrosnąć

  Niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych nie jest dane raz na zawsze - przestrzegają analitycy. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu kredytobiorcy mogą już niedługo spłacać raty od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent wyższe.
 • PKO Bank Polski najodporniejszym bankiem w Europie

  PKO Bank Polski najodporniejszym bankiem w Europie

  PKO Bank Polski uczestniczył w kolejnej edycji europejskich testów warunków skrajnych przeprowadzonych przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego przy udziale Komisji Nadzoru Finansowego. "Wyniki przeprowadzonych testów potwierdzają, że PKO Bank Polski jest najodporniejszym na negatywne scenariusze makroekonomiczne bankiem w Europie" - informują służby prasowe banku. W pierwszej trójce spośród wszystkich badanych banków znalazł się również drugi polski bank - Pekao SA.
 • Nie taki windykator straszny - poradnik dla zadłużonych

  Nie taki windykator straszny - poradnik dla zadłużonych

  Profesjonalny windykator powinien być kulturalny i uprzejmy, a rozmowy z dłużnikiem nie powinny być uciążliwe dla jego rodziny - takich porad udzielają przedstawiciele Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, która zrzesza m.in. wiele firm windykacyjnych.
 • Polacy i Finowie najbardziej narażeni na wzrost rat kredytowych

  Polacy i Finowie najbardziej narażeni na wzrost rat kredytowych

  W wielu krajach obowiązują obecnie najniższe stopy procentowe w historii. Ten okres jednak się kończy i np. USA czy Czechy już zaczęły je podnosić. Inne kraje dopiero to czeka. Będzie to szczególnie bolesne dla osób spłacających kredyty hipoteczne. Niektórzy są jednak do tego przygotowani. W Belgii większość udzielanych obecnie kredytów ma oprocentowania stałe na okres ponad 10 lat. Z analizowanych przez Expandera piętnastu krajów najgorzej wypada Polska i Finlandia, gdzie niemal wszystkie wypłacane obecnie kredyty mieszkaniowe mają oprocentowanie zmienne.
 • Unia Europejska zmieni przepisy ws. zagrożonych kredytów

  Unia Europejska zmieni przepisy ws. zagrożonych kredytów

  Państwa unijne porozumiały się w tym tygodniu ws. propozycji, które zobowiązują banki do tworzenia specjalnych rezerw na pokrycie zagrożonych kredytów. Dekadę po kryzysie ich wartość jest tak wysoka, że mogą one być zapalnikiem kolejnych perturbacji gospodarczych.
 • Kredyty gotówkowe tanieją, bo banki walczą o klientów

  Kredyty gotówkowe tanieją, bo banki walczą o klientów

  Dzięki konkurencji między bankami kredyty gotówkowe są dziś tańsze. O ile? Przeciętny kredytobiorca może zaoszczędzić 80-90 złotych rocznie - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane NBP.

Filmy - Kredyt (105)

 • Rosną nasze dochody i coraz więcej wydajemy na konsumpcję, a kredyty są tanie

  Od dwóch lat tanieją kredyty gotówkowe i coraz więcej wydajemy na konsumpcję. Przy przeciętnym kredycie konsumpcyjnym 8,5 tys. zł na jego spłatę wydajemy rocznie o prawie 100 zł mniej.
 • Czy wzrosną raty kredytów?

  Czy wzrosną raty kredytów? Opowiedziała o tym ekonomistka i blogerka finansowa Katarzyna Iwanoska. Jak dodaje, biorąc kredyt hipoteczny, warto przeanalizować możliwy wzrost oprocentowania. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Cudzoziemcy szukają kredytów w Polsce, coraz częściej to Ukraińcy

  Ponad pół miliona kont w polskim systemie bankowym należy do obcokrajowców. Coraz więcej: do obywateli Ukrainy. Zaciągnęli oni dotychczas w polskich bankach ponad 8 tys. kredytów na łączną kwotę 43,6 mln zł. Obecnie spłacają 5,1 tys. zobowiązań na łączną wartość 7,7 mln zł, co na 1 osobę wynosi 1 511 zł.
 • Kupujemy auto: Sposoby finansowania

  Nowe samochody cieszą każdego - któż by nie chciał mieć pachnącego nowością auta, bez żadnych skaz, wad i śladów użytkowania. Niestety, nie każdy z nas jest w stanie wydać jednorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jakie są alternatywne sposoby finansowania auta? Katarzyna Frendl wraz z ekspertami marki Skoda przygotowali dla was krótki poradnik na temat sposobów finansowania auta - zobaczcie! Materiał powstał we współpracy z marką Skoda.