kredyt

Synonimy:
kredyty, kredyty bankowe
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt (422)

 • Przed nami rekordowy rok na rynku mieszkaniowym

  Przed nami rekordowy rok na rynku mieszkaniowym

  Pomimo braku rządowego programu dla kupujących mieszkania, to właśnie 2018 r. będzie rekordowy. Banki udzielą kredytów na ponad 50 mld zł. Więcej osób stara się o kredyty i na wyższe kwoty.
 • Ekspert: Frankowicze mogą spłacać kredyty w złotówkach. Ale muszą się pospieszyć

  Ekspert: Frankowicze mogą spłacać kredyty w złotówkach. Ale muszą się pospieszyć

  Realnym zagrożeniem jest opracowanie projektu ustawy regulującej kwestie kredytów walutowych w sposób korzystny dla banków, co według części ekspertów może się wkrótce wydarzyć. Jednak prawnicy podpowiadają, że teraz jest dobry moment na złożenie pozwu w kwestii wyeliminowania z umowy tzw. klauzul indeksacyjnych.
 • Zdolność kredytowa - jak ją zwiększyć?

  Zdolność kredytowa - jak ją zwiększyć?

  Polacy kupują dziś rekordowo dużo mieszkań - wciąż jednak wielu osobom staje na przeszkodzie zbyt niska zdolność kredytowa. Eksperci serwisu Homla.pl podpowiadają, jak można ją zwiększyć, by móc wreszcie kupić wymarzone M.
 • Drożeją kredyty konsumpcyjne, ale tanieją hipoteczne

  Drożeją kredyty konsumpcyjne, ale tanieją hipoteczne

  W tym roku Polacy wyjątkowo chętnie się zadłużają i to zarówno na konsumpcję, jak i na zakup nieruchomości. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę niskie bezrobocie i rosnące płace. Warto też dodać, że kredyty ratalne i pożyczki gotówkowe pod koniec ubiegłego roku były najtańsze w historii. Expander zwraca jednak uwagę, że w tym roku ich oprocentowanie rośnie i zbliża się do dawno niewidzianego poziomu 8 proc. W lepszej sytuacji są ci, którzy zaciągają kredyty hipoteczne - ich oprocentowanie spada. Lawinowo rośnie za to wartość złożonych wniosków - według BIK w maju była aż o 25 proc. wyższa niż przed rokiem.
 • Pożyczka na wakacje? Zalecana ostrożność

  Pożyczka na wakacje? Zalecana ostrożność

  Około 12 milionów podróży zagranicznych i prawie 18 milionów wycieczek w kraju - to turystyczny bilans ubiegłego roku. Polacy chętnie korzystają z turystycznych usług i nie boją się pożyczać pieniędzy na spełnienie wakacyjnych marzeń.
 • Kredyt z zabezpieczeniem przed wzrostem raty

  Kredyt z zabezpieczeniem przed wzrostem raty

  ING Bank Śląski proponuje klientom kredyty hipoteczne oparte o stałą stopę oprocentowania przez 5 lat. To może być początek większych zmian na rynku, choć bankowcy nie doczekali się regulacji, które mogłyby ułatwić oferowanie tego typu kredytów.
 • Millenialsi nie płacą swoich długów

  Millenialsi nie płacą swoich długów

  Kredyty udzielone osobom w grupie wiekowej 18-24 lata są dwa razy gorzej spłacanie niż w pozostałych grupach wiekowych - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.
 • Oszczędzający nie mają co liczyć na RPP i banki

  Oszczędzający nie mają co liczyć na RPP i banki

  Majowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej przyniosło niezbyt dobre wieści dla posiadaczy oszczędności, zachęcające za to osoby zastanawiające się nad zaciągnięciem kredytów. Rada potwierdziła, że nie planuje podwyższenia stóp procentowych niemal na pewno do końca 2019 r., a prawdopodobnie także w 2020 r.
 • Kredytodawcy na całym świecie korzystają ze stopy LIBOR

  Kredytodawcy na całym świecie korzystają ze stopy LIBOR

  Wśród inwestorów zajmujących się instrumentami o stałym dochodzie wiele mówi się o końcu stopy LIBOR (stopy procentowej kredytów oferowanych na rynku międzybankowym w Londynie) oraz jej ewentualnych następcach. Znacznie mniej mówi się natomiast o ważnej konsekwencji takiej zmiany dla inwestorów z tego segmentu rynku, czyli o zmianach w treści nowych i korygowanych umów kredytowych, a także, w szczególności, o sposobach wprowadzania tych zmian.
 • Polacy z małych miast częściej trafiają na listy dłużników

  Polacy z małych miast częściej trafiają na listy dłużników

  Mieszkańcy niewielkich polskich miast zarabiają mniej niż ich wielkomiejscy sąsiedzi i z trudem spłacają długi. Małomiasteczkowy dłużnik jest winien swoim wierzycielom średnio 15827 zł - informuje Krajowy Rejestr Długów.

Filmy - Kredyt (102)

 • Kupujemy auto: Sposoby finansowania

  Nowe samochody cieszą każdego - któż by nie chciał mieć pachnącego nowością auta, bez żadnych skaz, wad i śladów użytkowania. Niestety, nie każdy z nas jest w stanie wydać jednorazowo kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jakie są alternatywne sposoby finansowania auta? Katarzyna Frendl wraz z ekspertami marki Skoda przygotowali dla was krótki poradnik na temat sposobów finansowania auta - zobaczcie! Materiał powstał we współpracy z marką Skoda.
 • Co zrobić, gdy ktoś wziął kredyt na nasze dane?

  Informacje zawarte w dowodzie osobistym często są wykorzystywane przez oszustów. Co zrobić gdy zgubimy ten dokument? W "Dzień Dobry TVN" radca prawny Przemysław Ligęzowski wyjaśnił, czy podanie samego numeru PESEL jest już niebezpieczne i czy hotel i wypożyczalnie mogą żądać pozostawienia dowodu osobistego w zastaw. Co zrobić, kiedy ktoś weźmie kredyt na nasze dane? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • KUKE otwiera nowe kanały sprzedaży

  W 2018 roku Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych nie planuje wprowadzania nowych produktów, ale chce jak najbardziej dopasować obecną ofertę do potrzeb klientów. Firma chce otworzyć nowe kanały sprzedaży.– Chcemy udoskonalać nasze dotychczasowe produkty. W najbliższym roku skupimy się na pomocy klientom w obszarze, w którym obecnie już działamy – powiedziała serwisowi eNewsroom Katarzyna Kowalska, wiceprezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. – Najważniejszym i najczęściej sprzedawanym produktem jest ubezpieczenie pakietowe.
 • Zmiany w kredytach mieszkaniowych, co się dzieje z frankowiczami

  Liczba osób spłacających kredyty mieszkaniowe w ciągu 2017 r wzrosła o 103,5 tys. osób (2,8%). Zadłużenie w kredytach mieszkaniowych zmalało o 4,4 mld zł, głównie w portfelu walutowym, gdzie spadło o 29,4 mld (16%).