KRD BIG S.A.

Synonimy:
Krajowy Rejestr Długów BIG S.A., krajowy rejestr dłużników rejestr długów
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KRD BIG S.A. (91)

Filmy - KRD BIG S.A. (5)

 • 15-latek z prawie 53 mld złotych długów

  Ma 15 lat i prawie 53 mld złotych długów. Tym razem mowa nie o dłużniku-rekordziście, a o Krajowym Rejestrze Długów, który od 2003 roku udostępnia informacje o sytuacji finansowej Polaków i firm działających na naszym rynku. A jest z czego korzystać, bo w bazie danych KRD widnieje aż 2,71 mln niesolidnych płatników.
 • Do rejestru dłużników trafimy szybciej

  Zamiast 60 dni opóźnienia wystarczy 30 dni zwłoki w spłacie rachunku czy faktury, aby trafić do rejestru dłużników – to jedna z najważniejszych zmian ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, która właśnie weszła w życie. Nowe przepisy ograniczają możliwości wpisywania do rejestrów długów starszych niż 10 lat. Jeśli jednak wpis będzie nieprawidłowy, dłużnik może zgłosić sprzeciw zarówno do wierzyciela jak i BIG-u.
 • Nie płacisz? Sprawdź, czy nie jesteś na liście dłużników

  Niepłacenie rachunków szkodzi. Każdy o tym wie, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji, które się z tym wiążą. Na jakiej podstawie możemy trafić na listę dłużników? I co należy zrobić, aby z niej zniknąć? - Do bazy dłużników trafiamy najczęściej z powodu niezapłaconego rachunku – mówi Mariusz Hildebrand, wiceprezes BIG Infomonitor. – Na niekorzyść działa także nie odbieranie listów poleconych wzywających do zapłaty. Przez to nie wiemy kto i z jakiego tytułu ma do nas roszczenia. W bazie dłużników nie znajdziemy się jednak od razu, a dopiero po 60 dniach od upłynięcia terminu zapłaty. W tym czasie osoba, u której mamy dług, listownie przypomina nam o terminie spłaty. - W sytuacji, gdy nie płacimy swoich zobowiązań, mamy utrudniony dostęp do różnych usług i zakupów, zwłaszcza tych na raty – podkreśla Mariusz Hildebrand. Jeśli spłacimy swój dług, nasze nazwisko zostanie usunięte z bazy w ciągu 14 dni.
 • Rosną problemy Polaków ze spłatą długów

  Coraz więcej Polaków mających problem ze spłatą zobowiązań figuruje w oficjalnych rejestrach. W Rejestrze Dłużników ERIF na koniec III kwartału 2014 roku znajdowało się ponad 2 mln spraw na łączną wartość ponad 11 mld zł. Najczęściej przyczyną dopisania spraw do Rejestru są długi wobec instytucji finansowych i dostawców multimediów.