KRD BIG S.A.

Synonimy:
Krajowy Rejestr Długów BIG S.A., krajowy rejestr dłużników rejestr długów
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KRD BIG S.A. (84)

 • Zadłużeni giganci z GPW na podglądzie

  Zadłużeni giganci z GPW na podglądzie

  Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów i Rzetelną Firmę. ​Zadłużenie spółek notowanych na GPW spadło o blisko 1/3 w porównaniu z lipcem 2019 r. Zdaniem ekspertów prawie połowa z nich to spółki budowlane. Niepokoi również to, że 10 proc. wszystkich firm to te wyceniane na ponad mld zł.
 • Wielkie długi firm transportowych

  Wielkie długi firm transportowych

  Prawie miliard złotych winne są swoim kontrahentom duże firmy transportowe. Z analiz Krajowego Rejestru Długów wynika, że to nie efekt pandemii, lecz opóźnianie płatności przez dominujące, duże podmioty.
 • Osoby jeżdżące na gapę mają 436 mln zł długów; rekordzista jest winien 126 tys. zł

  Osoby jeżdżące na gapę mają 436 mln zł długów; rekordzista jest winien 126 tys. zł

  Ponad 436 mln zł wynoszą długi osób jeżdżących na gapę - podaje Krajowy Rejestr Długów. Największe zadłużenie za jazdę bez biletów ma 49-letni mieszkaniec Poznania, który musi spłacić 296 zobowiązań przekraczających 126 tys. zł.
 • KRD: Rekordzista ma do oddania 15,5 mln zł

  KRD: Rekordzista ma do oddania 15,5 mln zł

  1,3 mld zł wynoszą zaległości multidłużników widniejące w Krajowym Rejestrze Długów - wynika z danych KRD. Najwięcej takich przedsiębiorstw działa na Mazowszu, skąd pochodzi też dłużnik rekordzista, który ma do oddania 15,5 mln zł.
 • Upadłości firm - co druga sygnalizowała wcześniej problemy

  Upadłości firm - co druga sygnalizowała wcześniej problemy

  W pierwszej połowie 2019 roku upadło w Polsce 282 firm. Co druga z nich była notowana w Krajowym Rejestrze Długów w dniu ogłoszenia upadłości przez sąd. Ich łączne zadłużenie wynosiło 17,2 mln zł. Według danych KRD, bankruci narazili na straty co najmniej 317 wierzycieli.
 • Wpis do rejestru dłużników - sposób Krakowa na niepłacących mieszkańców

  Wpis do rejestru dłużników - sposób Krakowa na niepłacących mieszkańców

  W trosce o finanse publiczne i poprawę skuteczności w ściąganiu należności od mieszkańców zalegających z opłatami, Urząd Miasta Krakowa będzie przekazywał informacje o osobach niepłacących zobowiązań do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Krakowian - niesolidnych dłużników jest obecnie w BIG InfoMonitor 35 578. W sumie mają do oddania innym wierzycielom ponad 798,2 mln zł. Na tę kwotę składają się m.in. zaległe czynsze, kary za jazdę bez biletu, alimenty, opłaty sądowe, nieuregulowane rachunki za prąd, gaz, wodę czy wywóz nieczystości. Pod względem solidności płatniczej mieszkańcy Krakowa i tak wypadają znacznie lepiej niż mieszkańcy wielu innych miast m.in. Łodzi czy Wrocławia.
 • Reforma postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych

  Reforma postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych

  Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w niedługim czasie mają być usprawnione dzięki wdrożeniu rozwiązań teleinformatycznych. Całkowitą informatyzację tych postępowań przewiduje projekt ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Co do zasady, wnioski oraz dokumenty w postępowaniu restrukturyzacyjnym oraz w postępowaniu upadłościowym mają być składane drogą elektroniczną.
 • 15-latek z prawie 53 mld złotych długów

  15-latek z prawie 53 mld złotych długów

  Ma 15 lat i prawie 53 mld złotych długów. Tym razem mowa nie o dłużniku-rekordziście, a o Krajowym Rejestrze Długów, który od 2003 roku udostępnia informacje o sytuacji finansowej Polaków i firm działających na naszym rynku. A jest z czego korzystać, bo w bazie danych KRD widnieje aż 2,71 mln niesolidnych płatników.
 • BIG InfoMonitor: Podwójna kara za jazdę na gapę przynosi efekty

  Oszczędzanie na biletach się nie opłaca - przekonało się o tym wiele osób, które za brak biletu w środkach transportu dostały opłatę karną. Nie kupiły biletu, nie uregulowały też kary i w efekcie trafiły do rejestru dłużników. W sumie w BIG InfoMonitor jest obecnie ponad 31,5 tys. gapowiczów, a ich łączny dług przekracza 22,1 mln zł. Wielu liczących na łut szczęścia fortuna zawiodła tyle razy, że w końcu przekonali się do kupowania biletów, bo w bazie BIG InfoMonitor od roku liczba jeżdżących na gapę systematycznie spada.
 • KRD: Zatory płatnicze w Polsce rekordowo małe

  KRD: Zatory płatnicze w Polsce rekordowo małe

  W IV kwartale 2017 roku zatory płatnicze w Polsce były najmniejsze w 9-letniej historii badania "Portfel należności polskich przedsiębiorstw", realizowanego przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce - podał w środę KRD.

Filmy - KRD BIG S.A. (5)

 • 15-latek z prawie 53 mld złotych długów

  Ma 15 lat i prawie 53 mld złotych długów. Tym razem mowa nie o dłużniku-rekordziście, a o Krajowym Rejestrze Długów, który od 2003 roku udostępnia informacje o sytuacji finansowej Polaków i firm działających na naszym rynku. A jest z czego korzystać, bo w bazie danych KRD widnieje aż 2,71 mln niesolidnych płatników.
 • Do rejestru dłużników trafimy szybciej

  Zamiast 60 dni opóźnienia wystarczy 30 dni zwłoki w spłacie rachunku czy faktury, aby trafić do rejestru dłużników – to jedna z najważniejszych zmian ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, która właśnie weszła w życie. Nowe przepisy ograniczają możliwości wpisywania do rejestrów długów starszych niż 10 lat. Jeśli jednak wpis będzie nieprawidłowy, dłużnik może zgłosić sprzeciw zarówno do wierzyciela jak i BIG-u.
 • Nie płacisz? Sprawdź, czy nie jesteś na liście dłużników

  Niepłacenie rachunków szkodzi. Każdy o tym wie, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji, które się z tym wiążą. Na jakiej podstawie możemy trafić na listę dłużników? I co należy zrobić, aby z niej zniknąć? - Do bazy dłużników trafiamy najczęściej z powodu niezapłaconego rachunku – mówi Mariusz Hildebrand, wiceprezes BIG Infomonitor. – Na niekorzyść działa także nie odbieranie listów poleconych wzywających do zapłaty. Przez to nie wiemy kto i z jakiego tytułu ma do nas roszczenia. W bazie dłużników nie znajdziemy się jednak od razu, a dopiero po 60 dniach od upłynięcia terminu zapłaty. W tym czasie osoba, u której mamy dług, listownie przypomina nam o terminie spłaty. - W sytuacji, gdy nie płacimy swoich zobowiązań, mamy utrudniony dostęp do różnych usług i zakupów, zwłaszcza tych na raty – podkreśla Mariusz Hildebrand. Jeśli spłacimy swój dług, nasze nazwisko zostanie usunięte z bazy w ciągu 14 dni.
 • Rosną problemy Polaków ze spłatą długów

  Coraz więcej Polaków mających problem ze spłatą zobowiązań figuruje w oficjalnych rejestrach. W Rejestrze Dłużników ERIF na koniec III kwartału 2014 roku znajdowało się ponad 2 mln spraw na łączną wartość ponad 11 mld zł. Najczęściej przyczyną dopisania spraw do Rejestru są długi wobec instytucji finansowych i dostawców multimediów.