Kraszewski

Artykuły - Kraszewski (12)

 • Bilans otwarcia resortu środowiska opublikowano wyłącznie w celu walki politycznej - byli ministrowie

  Bilans otwarcia resortu środowiska opublikowano wyłącznie w celu walki politycznej - byli ministrowie

  Poniżej publikujemy wspólne stanowisko byłych ministrów środowiska (Maciej Nowicki, Andrzej Kraszewski, Marcin Korolec, Maciej Grabowski) w stosunku do "Bilansu otwarcia w Ministerstwie Środowiska" z 19.11.2015 r.
 • Szacunki dotyczące złóż gazu łupkowego w Polsce mogą być manipulowane?

  Szacunki dotyczące złóż gazu łupkowego w Polsce mogą być manipulowane?

  - Informacje dotyczące zasobów gazu łupkowego podlegają marketingowi politycznemu i publikuje się takie dane, które mają przynieść określony efekt - mówi Agencji Informacyjnej Newseria prof. Andrzej Kraszewski, były minister środowiska. Tak ekspert tłumaczy skrajnie rozbieżne szacunki amerykańskich instytucji. Jedna z nich podała, że niekonwencjonalnego gazu ma być w Polsce nawet 5 bln m3. Druga - kilkanaście miesięcy później - że niespełna 40 mld m3.
 • Polska jest skazana na energetykę jądrową

  Polska jest skazana na energetykę jądrową

  Polska potrzebuje energetyki jądrowej, bo w przyszłości tylko atom może zbilansować emisje związane z produkcją energii z węgla - uważa b. minister środowiska Andrzej Kraszewski. Jego zdaniem UE narzuci w końcu członkom głęboką redukcję emisji CO2.
 • Wydobycie gazu łupkowego nie zagraża środowisku

  - Dotąd obawy związane z gazem łupkowym nie potwierdziły się - podkreśla minister środowiska Andrzej Kraszewski. Według niego Polska będzie wydobywać gaz z łupków, jeśli potwierdzi się wielkość złóż i będą dostępne technologie.
 • Kontrowersyjna algorytm dla Polski

  Kontrowersyjna algorytm dla Polski

  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział, że minister środowiska Andrzej Kraszewski wydaje się być przekonany do tego, by Polska zaskarżyła do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości decyzję KE dotyczącą darmowych pozwoleń na emisję CO2.
 • Polsce grozi "zabicie" całej branży

  Ochrona klimatu i bioróżnorodności będą priorytetami resortu środowiska podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej - poinformował w środę na konferencji prasowej minister środowiska Andrzej Kraszewski.
 • Uwaga będzie mniejsza podaż

  Lasy Państwowe pozyskają w 2011 r. jedynie 48,5 tys. m sześc. drewna z nadleśnictw leżących wokół Białowieskiego Parku Narodowego - zdecydował minister środowiska Andrzej Kraszewski. Jest to konsekwencja niepowodzenia rozmów o rozszerzeniu BPN.
 • Gigant boi się "budżetyzacji"

  Gigant boi się "budżetyzacji"

  Lasy Państwowe nie powinny odczuć włączenia ich do sektora finansów publicznych. Fundusz Leśny zostanie utrzymany w dotychczasowym kształcie - zapewnił wczoraj dziennikarzy minister środowiska Andrzej Kraszewski.
 • Gminy uzyskały prawo do dysponowania odpadami

  Resort środowiska chce, by gminy uzyskały prawo do dysponowania odpadami wytwarzanymi przez ich mieszkańców. Takie zmiany będzie popierał podczas prac nad ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach - zapowiedział minister środowiska Andrzej Kraszewski.
 • Koniec sporu Polski z KE?

  Minister środowiska Andrzej Kraszewski zapowiedział w czwartek w Brukseli kompromis z Komisją Europejską ws. polskich emisji CO2 na lata 2008-12. Rozmowy trwają, gdyż unijny sąd unieważnił decyzję KE z 2007 r. o ograniczeniu tych emisji do 208,5 mln t rocznie.