krakowski sąd

Artykuły - Krakowski sąd (15)

 • W maju ruszy proces ws. wyłudzeń w Kraków Biznes Park

  W maju ruszy proces ws. wyłudzeń w Kraków Biznes Park

  W maju przed krakowskim sądem rozpocznie się duży proces przeciwko 14 osobom oskarżonym o działanie na szkodę spółek z grupy kapitałowej Kraków Biznes Park (KBP) w Zabierzowie koło Krakowa. Termin rozprawy wyznaczono na 19 maja.
 • Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski Sąd Apelacyjny prawomocnie oddalił w poniedziałek pozew Tomasza Sadlika, domagającego się unieważnienia umowy kredytu we frankach szwajcarskich. Utrzymał w ten sposób wyrok sądu pierwszej instancji. Powód zapowiedział kasację.
 • Alternatywa dla Poczty Polskiej obroniła się w sądzie

  Alternatywa dla Poczty Polskiej obroniła się w sądzie

  Interes sądów i prokuratur jest w odpowiedni sposób zabezpieczony przez Polską Grupę Pocztową - orzekł krakowski sąd.
 • Fałszerz "Matejko" skazany za podrabianie banknotów

  Fałszerz "Matejko" skazany za podrabianie banknotów

  Na sześć i pół roku pozbawienia wolności za podrabianie banknotów skazał we wtorek krakowski sąd Zdzisława N., wielokrotnie karanego za fałszerstwa i nazywanego przez media "Matejką" z powodu zdolności plastycznych.
 • Jest wyrok w sprawie Polmozbytu!

  Jest wyrok w sprawie Polmozbytu!

  Krakowski sąd wydał wyrok w sprawie mężczyzn, których historia stała się inspiracją do głośnego filmu "Układ zamknięty".
 • 85 tys. fałszywych pięciozłotówek

  85 tys. fałszywych pięciozłotówek

  Na dwa lata pozbawienia wolności skazał krakowski Sąd Okręgowy 38-letniego Krzysztofa W. za wyprodukowanie ponad 85,5 tys. fałszywych monet o nominale 5 zł - poinformowała w środę PAP Angelika Michalik z biura prasowego sądu.
 • Upadek Galerii Centrum!

  Upadek Galerii Centrum!

  Krakowski sąd rejonowy zmienił postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu Galerii Centrum, spółki zależnej Vistuli na postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację jej majątku - poinformowała Vistula w komunikacie.
 • Umowa z syndykiem ratuje ulgę

  Umowa z syndykiem ratuje ulgę

  Na początku maja krakowski sąd ogłosił upadłość firmy budowlanej Leopard. Pod koniec czerwca tak samo skończyła się działalność spółdzielni Dom 2000 Brzeziny. Dla klientów deweloperów ich upadłość oznacza tylko jedno: kłopoty. Umowy przedwstępne nie gwarantują im prawa do nabycia mieszkania. Mieszkanie może sprzedać syndyk.
 • Minister skarbu oczyszczony

  Krakowski sąd uniewinnił byłego ministra przekształceń własnościowych Janusza Lewandowskiego od zarzutów nieprawidłowej prywatyzacji na początku lat 90 dwóch krakowskich spółek Skarbu Państwa.
 • Grupa Kościuszko ma pieniądze z emisji

  Krakowski Sąd Rejestrowy 9 lipca 2008 roku wydał postanowienie o podwyższeniu kapitału zakładowego Grupy Kościuszko Polskie Jadło S.A. w wyniku emisji akcji serii D. Kapitał zakładowy Grupy Kościuszko Polskie Jadło powiększony został o kwotę 11 381 883,50 zł.