Kraków

Synonimy:
krakow, Krakowie Kraków
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kraków (8156)

 • Nowe osiedle z programu Mieszkanie plus w Krakowie: 30 bloków i... brak drogi dojazdowej

  Nowe osiedle z programu Mieszkanie plus w Krakowie: 30 bloków i... brak drogi dojazdowej

  Spółka BGK Nieruchomości przedstawiła zwycięski projekt nowego krakowskiego osiedla Spacerowa, które ma powstać w ramach projektu Mieszkanie plus. Wybudowanych ma być 30 bloków z ponad tysiącem mieszkań, w których będzie mogło zamieszkać prawie trzy tysiące ludzi. Projekt zakłada także stworzenie przy osiedlu szkoły, przedszkola i przychodni. Inwestycję przewidziano w południowej części Krakowa, pomiędzy osiedlem Kliny Zacisze a obwodnicą miasta, w miejscu, w którym znajdują się nieużytki. Dokładna koncepcja jest, jest jednak również pewien kluczowy problem - nie wiadomo, kto miałby zbudować drogę dojazdową do osiedla...
 • Rynek pierwotny w Krakowie - czy będą kolejne rekordy?

  Rynek pierwotny w Krakowie - czy będą kolejne rekordy?

  Znakomita koniunktura na krakowskim rynku nieruchomości sprawia, że deweloperzy biją kolejne rekordy sprzedaży mieszkań. Mimo bogatej oferty, podaż nie nadąża za popytem, a ceny mieszkań rosną z roku na rok.
 • UTK: Polska drugim rynkiem w Europie!

  UTK: Polska drugim rynkiem w Europie!

  Liczba pasażerów w Polsce wzrosła w 2017 r. o 3,8 proc. wobec 2016 r. To drugi wynik w Europie. Trzeci rok liderem okazała się Finlandia ze wzrostem 4,4 proc. Największe spadki odnotowano w Macedonii, Chorwacji i Słowenii - poinformował we wtorek Urząd Transportu Kolejowego (UTK).
 • Rozpoczęła się budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie za 802 mln zł

  Rozpoczęła się budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie za 802 mln zł

  Budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie, blisko 4-km arterii na południu miasta, będącej fragmentem trzeciej obwodnicy oficjalnie rozpoczęła się w środę. Koszt inwestycji to 802,2 mln zł brutto. Całe przedsięwzięcie powinno się zakończyć do 31 grudnia 2020 r.
 • W Krakowie kwitnie najem krótkoterminowy

  W Krakowie kwitnie najem krótkoterminowy

  Aby zwiększyć rentowność inwestycji na rynku mieszkaniowym inwestorzy coraz częściej stawiają na wynajem krótkoterminowy. Powodzeniem inwestorów cieszą się zwłaszcza mieszkania do remontu. Jeśli kupujemy mieszkanie na kredyt trzeba jednak pamiętać, że duże zainteresowanie może powodować większy odsetek odrzuconych wniosków. Staranie się o kredyt tylko w jednym banku jest teraz bardzo ryzykowne. Najlepiej spróbować w aż trzech jednocześnie.
 • Mundial 2018. Rekord Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki pobity w Krakowie

  Mundial 2018. Rekord Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki pobity w Krakowie

  Fani piłki nożnej i słuchacze RMF FM pobili rekord Guinnessa w jednoczesnym podbijaniu piłki! Miejscem niezwykłej akcji była płyta krakowskiego Rynku Głównego.
 • Porozumienie o współpracy przy zagospodarowaniu zbędnych terenów krakowskiej huty

  Porozumienie o współpracy przy zagospodarowaniu zbędnych terenów krakowskiej huty

  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii będzie wspierać Krakowski Park Technologiczny oraz ArcelorMittal Poland w pozyskaniu inwestorów chętnych do zagospodarowania zbędnych nieruchomości znajdujących się na terenie krakowskiej huty.
 • Sezon w pełni na mieszkania w Krakowie

  Sezon w pełni na mieszkania w Krakowie

  Popyt na rynku mieszkań w Krakowie ogranicza się głównie do lokali o niewielkich metrażach. Klienci pytają zwłaszcza o kawalerki, które są także dobrym produktem pod inwestycję. Choć stosunkowo łatwo jest zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania, specjaliści radzą nie przesadzać z kwotą zadłużenia.
 • Dopłata do termomodernizacji zachętą do wymiany pieców

  Dopłata do termomodernizacji zachętą do wymiany pieców

  Krakowianie, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych i wymienili piece węglowe na ogrzewanie proekologiczne lub złożyli wniosek o taką wymianę, będą mogli otrzymać dopłatę także do termomodernizacji budynku.
 • Kraków: Sędziowie żądają dymisji nowej prezes. Litania zarzutów

  Kraków: Sędziowie żądają dymisji nowej prezes. Litania zarzutów

  Zebranie sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie w uchwale wyraziło wotum nieufności wobec prezes tego sądu Dagmary Pawełczyk-Woickiej i wezwało ją do natychmiastowego ustąpienia ze sprawowanej funkcji. "Ja się nie wycofam ze swoich słusznych, trafnych decyzji personalnych" - podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zdjęcia - Kraków (0)

 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny
 • Polska Lokalna
  Grające pioruny

Filmy - Kraków (142)

 • Z wizytą u słynnego rysownika w Krakowie

  Dorota Wellman z "Dzień Dobry TVN" wybrała się do Krakowa, aby odwiedzić Andrzeja Mleczkę. Znany rysownik pokazał jej swoje ulubione miejsca w dawnej stolicy Polski. Odwiedzili klub Feniks i przejechali się dorożką po Starym Mieście. Czy artysta postawiłby sobie pomnik w Krakowie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Z wizytą w teatrze

  Tym razem udaliśmy się z wizytą do krakowskiego teatru im. Juliusza Słowackiego. Zobaczcie, co ciekawego opowiedzieli nam aktorzy!
 • Krakowski odcinek S7: innowacyjna droga ze zużytych opon

  Droga ze zużytych opon? Odcinek tzw. trasy nowohuckiej, czyli fragment drogi ekspresowej S7 biegnącej przez Kraków wyróżnia się pośród wszyskich dróg tego typu w Polsce. Powód? Do produkcji drogi wykorzystano 25 tys. zużytych opon, które posłużyły do wykonania górnej nawierzchni 4,5 km odcinka.
 • Polacy w głębokim dole przed wielkim turniejem! Poradzą sobie?

  Virtus.pro bo tak nazywa się drużyna, w której grają nasi rodacy są od jakiegoś czasu w kryzysie. Nie jest to dobra informacja, zwłaszcza, że przed nimi już za niedługo turniej w Krakowie. Czy się podniosą? Czy będą w stanie sięgnąć po mistrzostwo? Przekonamy się już od 21.07.2017 roku. Program Gaming Lab prowadzi dla Was Maciej “Sawik” Sawicki Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ