Krajowy Rejestr Długów

Artykuły - Krajowy Rejestr Długów (43)

 • Pandemia sprawdzianem uczciwości kontrahenta

  Pandemia sprawdzianem uczciwości kontrahenta

  Prawie 80 proc. przedsiębiorstw z sektora MŚP zauważyło, że w czasie pandemii wzrosła liczba nieetycznych zachowań ze strony kontrahentów. Nieterminowe wywiązywanie się z umów i zobowiązań oraz próby usprawiedliwiania swoich zaniedbań i błędów koronawirusem to najczęstsze grzechy - wynika z badania Rzetelnej Firmy i Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Jednocześnie aż trzy czwarte polskich przedsiębiorców uważa, że od uczciwości w biznesie nie ma wyjątków.
 • Krajowy Rejestr Zadłużonych ma ruszyć 1 lipca 2021 r.

  Krajowy Rejestr Zadłużonych ma ruszyć 1 lipca 2021 r.

  ​Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ) ma stanowić źródło informacji, w szczególności o podmiotach niewypłacalnych, zagrożonych niewypłacalnością lub podmiotach, wobec których umorzono bezskuteczną egzekucję. KRZ ma być udostępniony na stronie internetowej Ministra Sprawiedliwości.
 • ​Emeryci - jedyna grupa, której zadłużenie zmalało

  ​Emeryci - jedyna grupa, której zadłużenie zmalało

  Dotychczas pandemia nie odbiła się negatywnie na finansach emerytów, którzy w 2021 rok wchodzą z niższym o ponad 100 mln zł zadłużeniem niż 12 miesięcy temu. Zdaniem KRD, statystyczny senior zalega ze spłatą na kwotę ponad 18 tys. zł, to więcej niż przed rokiem.
 • Długi branży reklamowej wobec kontrahentów wzrosły do 91,5 mln zł

  Długi branży reklamowej wobec kontrahentów wzrosły do 91,5 mln zł

  Agencje reklamowe są winne swoim partnerom 91,5 mln zł, czyli blisko trzy razy więcej niż pięć lat temu - poinformował Krajowy Rejestr Długów. W bazie danych KRD widnieje 3,7 tys. firm z branży - głównie małych agencji. Rekordzista ma do oddania 1,9 mln zł.
 • KRD: Polacy są winni sądom blisko pół miliarda złotych; rekordzista - ponad 48 mln zł

  KRD: Polacy są winni sądom blisko pół miliarda złotych; rekordzista - ponad 48 mln zł

  Prawie 146 tys. osób ma do zapłaty 485,5 mln zł sądom powszechnym - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Wartość m.in. orzeczonych grzywien czy kosztów sądowych jest dwa razy większa niż w 2017 roku. Rekordzista ma do oddania ponad 48 mln zł.
 • Przedsiębiorcy boją się o pieniądze

  Przedsiębiorcy boją się o pieniądze

  Jak wynika z najnowszego badania "Portfel należności polskich przedsiębiorstw" przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, w I kwartale 2019 roku wydłużył się średni okres oczekiwania na zapłatę ze strony kontrahentów z 3 miesięcy i 15 dni do 3 miesięcy i 24 dni. Przedsiębiorcy boją się, że w kolejnych miesiącach problemy z egzekwowaniem należności jeszcze bardziej się pogłębią.
 • Koszty życia i zadłużenie Polaków coraz wyższe

  Koszty życia i zadłużenie Polaków coraz wyższe

  Jak wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów, co miesiąc wydajemy na utrzymanie średnio 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł, czyli o ponad 60 proc. mniej. Nie dziwi więc fakt, że przeszło 70 proc. badanych uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie.
 • Reforma postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych

  Reforma postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych

  Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w niedługim czasie mają być usprawnione dzięki wdrożeniu rozwiązań teleinformatycznych. Całkowitą informatyzację tych postępowań przewiduje projekt ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Co do zasady, wnioski oraz dokumenty w postępowaniu restrukturyzacyjnym oraz w postępowaniu upadłościowym mają być składane drogą elektroniczną.
 • W bazie KRD 2,7 mln niesolidnych płatników

  W bazie KRD 2,7 mln niesolidnych płatników

  W bazie Krajowego Rejestru Długów widnieje 2,71 mln niesolidnych płatników, zadłużonych na łączną kwotę 52,8 mld złotych - poinformował KRD Biuro Informacji Gospodarczej w komunikacie z okazji 15-lecia działalności.
 • Biorą abonament dla sprzętu, którego nie zamierzają spłacać

  Biorą abonament dla sprzętu, którego nie zamierzają spłacać

  "To tylko 30 złotych miesięcznie" - tak najczęściej klienci tłumaczą swoje długi wobec operatorów komórkowych. Ich zaległości widniejące w bazie danych Krajowego Rejestru Długów to obecnie już ponad 713 mln zł. Rekordzista ma do oddania ponad 200 tys. zł.

Filmy - Krajowy Rejestr Długów (1)

 • Polacy terminowo regulujący płatności mogą budować pozytywną historię kredytową

  W Krajowym Rejestrze Długów zaczęliśmy gromadzić informację pozytywną w specjalnej części rejestru, nazywanej FairPay – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów. – Rejestr stworzony jest dla klientów, którzy płacą swoje rachunki na czas oraz firm, które doceniają klientów wywiązujących się ze swoich zobowiązań finansowych.