Krajowy Rejestr Długów

Artykuły - Krajowy Rejestr Długów (40)

 • Długi branży reklamowej wobec kontrahentów wzrosły do 91,5 mln zł

  Długi branży reklamowej wobec kontrahentów wzrosły do 91,5 mln zł

  Agencje reklamowe są winne swoim partnerom 91,5 mln zł, czyli blisko trzy razy więcej niż pięć lat temu - poinformował Krajowy Rejestr Długów. W bazie danych KRD widnieje 3,7 tys. firm z branży - głównie małych agencji. Rekordzista ma do oddania 1,9 mln zł.
 • KRD: Polacy są winni sądom blisko pół miliarda złotych; rekordzista - ponad 48 mln zł

  KRD: Polacy są winni sądom blisko pół miliarda złotych; rekordzista - ponad 48 mln zł

  Prawie 146 tys. osób ma do zapłaty 485,5 mln zł sądom powszechnym - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Wartość m.in. orzeczonych grzywien czy kosztów sądowych jest dwa razy większa niż w 2017 roku. Rekordzista ma do oddania ponad 48 mln zł.
 • Przedsiębiorcy boją się o pieniądze

  Przedsiębiorcy boją się o pieniądze

  Jak wynika z najnowszego badania "Portfel należności polskich przedsiębiorstw" przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, w I kwartale 2019 roku wydłużył się średni okres oczekiwania na zapłatę ze strony kontrahentów z 3 miesięcy i 15 dni do 3 miesięcy i 24 dni. Przedsiębiorcy boją się, że w kolejnych miesiącach problemy z egzekwowaniem należności jeszcze bardziej się pogłębią.
 • Koszty życia i zadłużenie Polaków coraz wyższe

  Koszty życia i zadłużenie Polaków coraz wyższe

  Jak wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów, co miesiąc wydajemy na utrzymanie średnio 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł, czyli o ponad 60 proc. mniej. Nie dziwi więc fakt, że przeszło 70 proc. badanych uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie.
 • Reforma postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych

  Reforma postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych

  Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w niedługim czasie mają być usprawnione dzięki wdrożeniu rozwiązań teleinformatycznych. Całkowitą informatyzację tych postępowań przewiduje projekt ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Co do zasady, wnioski oraz dokumenty w postępowaniu restrukturyzacyjnym oraz w postępowaniu upadłościowym mają być składane drogą elektroniczną.
 • W bazie KRD 2,7 mln niesolidnych płatników

  W bazie KRD 2,7 mln niesolidnych płatników

  W bazie Krajowego Rejestru Długów widnieje 2,71 mln niesolidnych płatników, zadłużonych na łączną kwotę 52,8 mld złotych - poinformował KRD Biuro Informacji Gospodarczej w komunikacie z okazji 15-lecia działalności.
 • Biorą abonament dla sprzętu, którego nie zamierzają spłacać

  Biorą abonament dla sprzętu, którego nie zamierzają spłacać

  "To tylko 30 złotych miesięcznie" - tak najczęściej klienci tłumaczą swoje długi wobec operatorów komórkowych. Ich zaległości widniejące w bazie danych Krajowego Rejestru Długów to obecnie już ponad 713 mln zł. Rekordzista ma do oddania ponad 200 tys. zł.
 • Długi gapowiczów przekraczają 354 mln zł

  354,5 mln zł to kwota, na jaką zadłużyli się gapowicze, czyli osoby, które jechały bez ważnego biletu transportem publicznym - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Dodano, że wśród gapowiczów dominują mężczyźni.
 • KRD: Ponad 370 mln zł długów za mieszkanie

  KRD: Ponad 370 mln zł długów za mieszkanie

  Długi lokatorów wobec spółdzielni mieszkaniowych i gminnych zarządców lokali przekraczają 372 mln zł - wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Rekordziści mają do spłacenia po kilkaset tysięcy złotych.
 • KRD: Zarejestrowane długi przewoźników wynoszą 514 mln zł i mogą wzrosnąć

  Zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Długów zobowiązania przewoźników wynoszą 514 mln zł - informuje biuro informacji gospodarczej KRD. Zła sytuacja branży może się jeszcze pogorszyć przez wprowadzenie płacy minimalnej dla kierowców jeżdżących do Francji - wskazuje.

Filmy - Krajowy Rejestr Długów (1)

 • Polacy terminowo regulujący płatności mogą budować pozytywną historię kredytową

  W Krajowym Rejestrze Długów zaczęliśmy gromadzić informację pozytywną w specjalnej części rejestru, nazywanej FairPay – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów. – Rejestr stworzony jest dla klientów, którzy płacą swoje rachunki na czas oraz firm, które doceniają klientów wywiązujących się ze swoich zobowiązań finansowych.