Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Synonimy:
krajowa rada, KRRiT krrit
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (934)

 • Kołodziejski: KRRiT chce ruszyć z własnymi badaniami dot. m.in. oglądalności

  Kołodziejski: KRRiT chce ruszyć z własnymi badaniami dot. m.in. oglądalności

  KRRiT chce w 2018 r. ruszyć z własnymi badaniami monitorującymi treści audiowizualne, m.in. dot. oglądalności; liczymy na stworzenie poważnych i rzetelnych badań, z których korzystaliby nadawcy i reklamodawcy - powiedział w poniedziałek przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.
 • Skarga Nowoczesnej do KRRiT na TVP

  Skarga Nowoczesnej do KRRiT na TVP

  Nowoczesna skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę przeciwko Telewizji Polskiej. Chodzi między innymi o program "Studio Polska", którego emisja odbyła się 28 stycznia na antenie TVP Info.
 • KRRiT opublikowała treść opinii ws. TVN

  KRRiT opublikowała treść opinii ws. TVN

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała w środę treść opinii przedstawicieli środowisk dziennikarskich, społecznych i biznesowych, obecnych na piątkowym spotkaniu z przewodniczącym KRRiT Witoldem Kołodziejskim ws. decyzji z 11 grudnia o nałożeniu kary na spółkę TVN SA.
 • Wkrótce nowy kanał w Polsce: Jazz już z koncesją KRRiT

  Wkrótce nowy kanał w Polsce: Jazz już z koncesją KRRiT

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) udzieliła Agnieszce Teresie Bani zamieszkałej w Świętochłowicach, prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą Berenikafilm Agnieszka Bania, koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Jazz. Koncesja obowiązuje od dnia 20 października 2017 roku i wygasa z dniem 19 października 2027 roku. Stacja ma pojawić się w sieci Vectra.
 • Czabański - trzeba odejść od takiego abonamentu rtv

  Czabański - trzeba odejść od takiego abonamentu rtv

  Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że będzie próbował przekonać swój obóz polityczny do przekształcenia mediów publicznych ze spółek prawa handlowego w państwowe osoby prawne. W jego ocenie należy też odejść od finansowania abonamentowego mediów publicznych.
 • Prawda o rekordowej karze dla TVN. Przyglądamy się szczegółom

  Prawda o rekordowej karze dla TVN. Przyglądamy się szczegółom

  Decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu na prywatną telewizję sankcji w wysokości prawie 1,5 mln zł budzi wiele kontrowersji. Zostawiając na boku emocje, warto przyjrzeć się szczegółom.
 • TVN opowie o Polsce za granicą i po angielsku. Nowy kanał może ominąć kontrolę KRRiT

  TVN opowie o Polsce za granicą i po angielsku. Nowy kanał może ominąć kontrolę KRRiT

  Nadawca komercyjny może wyprzedzić telewizję publiczną w tworzeniu informacyjnej telewizji anglojęzycznej. TVN ma też sposób na to, by uniknąć nadzoru KRRiT.
 • KRRiT: Kara dla TVN nałożona po "dogłębnej i długotrwałej analizie"

  KRRiT: Kara dla TVN nałożona po "dogłębnej i długotrwałej analizie"

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę w sprawie nałożenia kary na TVN w oparciu o" dogłębną i długotrwałą analizę sześciu programów" - zapewniła Krajowa Rada w odpowiedzi na oświadczenie Departamentu Stanu USA. W jej ocenie relacje wydarzeń z grudnia 2016 r. "mogły podsycać agresję".
 • Rzeczniczka KRRiT: Nałożenie kary na TVN poprzedzone "bardzo dokładnym" postępowaniem

  Rzeczniczka KRRiT: Nałożenie kary na TVN poprzedzone "bardzo dokładnym" postępowaniem

  Decyzja o nałożeniu kary na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN24, poprzedzona była bardzo dokładnym postępowaniem ws. sposobu relacjonowania przez tę stację wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem z grudnia 2016 - powiedziała we wtorek rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska.
 • KRRiT nałożyła 1,5 mln zł kary na nadawcę TVN 24

  KRRiT nałożyła 1,5 mln zł kary na nadawcę TVN 24

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 1 mln 479 tys. zł kary na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. - podała KRRiT w poniedziałek w komunikacie.

Filmy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (6)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Usługa powszechna

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje nowe regulacje - każdy przedsiębiorca prywatny będzie musiał opłacić abonament audiowizualny. Taki pomysł nie mógł umknąć uwadze Tomasza Olbratowskiego. Zobacz felieton!
 • Jan Dworak: Wpływy z abonamentu rosną

  Trwają prace nad zmianą systemu abonamentowego. Jak przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecny jest nieskuteczny, anachroniczny i nie zapewnia odpowiedniego poziomu finansowania mediom publicznym. Rozwiązaniem nie ma być jednak podwyżka opłat, ale ich upowszechnienie. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat wpływy z abonamentu wzrosły, głównie dzięki większej efektywności Poczty Polskiej i organów skarbowych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak zmianę systemu uznaje za konieczność. - System abonamentowy jest niewydolny i anachroniczny. Zmienia go cała Europa, Polska także musi to zrobić - podkreśla Jan Dworak w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.
 • Po telewizji czas na cyfryzację radia

  Cyfryzacja radia jest nieuchronna, przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, choć – jego zdaniem – będzie to proces dłuższy i trudniejszy niż cyfryzacja telewizji. Rada pracuje nad tym, jak wdrożyć nową usługę na polskim rynku. Swoje pomysły na to ma również Polskie Radio. Wątpliwości mają jednak zarówno najwięksi rynkowi gracze, jak i nadawcy lokalni.
 • TV Trwam jednak z miejscem na multipleksie?

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Na wygraną liczy TV Trwam, której nie udało się zdobyć pasma w pierwszym podejściu. – Przeprowadziliśmy bardzo dokładną analizę treści wszystkich kanałów obecnych na multipleksach, do tego nas zobowiązuje ustawa i z tego wyciągamy wnioski. Dlatego na pewno będzie sformułowana oferta, jeśli chodzi o kanał społeczno-religijny – mówi Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.