Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Synonimy:
krajowa rada, KRRiT krrit
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (767)

 • Abonament rtv: Zapadła decyzja w sprawie stawek za 2022 r.

  Abonament rtv: Zapadła decyzja w sprawie stawek za 2022 r.

  KRRiT utrzyma w 2022 roku stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego na poziomie z 2021 roku - podano w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
 • KRRiT: Abonament rtv nadal obowiązuje

  KRRiT: Abonament rtv nadal obowiązuje

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że obowiązek płacenia abonamentu rtv nie został zniesiony. Pojawiające się w ostatnim czasie w mediach raporty sugerujące, iż postępowania egzekucyjne powstałego zadłużenia zostaną wstrzymane mogły wprowadzić dezorientację w tym zakresie i zachęcić część osób do nieuiszczania opłat. KRRiT rozwiewa wszelkie wątpliwości w tym temacie.
 • TVP Muzyka i TVP Nauka - nowe kanały w planach

  TVP Muzyka i TVP Nauka - nowe kanały w planach

  Telewizja Polska w karcie powinności na lata 2020-2024, pozytywnie ocenionej przez KRRiT, uwzględniła dwa nowe kanały wyspecjalizowane: TVP Muzyka i TVP Nauka. Co ciekawe pojawiły się one w miejscu wymienionego wcześniej w projekcie dokumentu kanału TVP Parlament (ten miałby nadal istnieć tylko drogą internetową). Wciąż w karcie powinności wymieniane są takie stacje, jak TVP Dokument i TVP 4K.
 • Jest decyzja KRRiT w sprawie materiału "Dzień Dobry TVN" o Jungkooku z BTS

  Jest decyzja KRRiT w sprawie materiału "Dzień Dobry TVN" o Jungkooku z BTS

  W styczniu 2020 roku w programie "Dzień Dobry TVN" pojawił się kontrowersyjnie komentowany przez prowadzących materiał o wokaliście koreańskiego zespołu BTS, Jungkooku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję w tej sprawie.
 • Nadawcy telewizyjni i producenci suplementów diety wypracowali standardy reklam

  Nadawcy telewizyjni i producenci suplementów diety wypracowali standardy reklam

  Nadawcy telewizyjni i producenci suplementów diety wypracowali standardy reklam tych produktów. W poniedziałek podpisano samoregulację zakładającą m.in. czytelne informowanie, że dany specyfik to suplement diety, który nie ma właściwości leczniczych.
 • Trzy skargi na "Big Brothera" do KRRiT

  Trzy skargi na "Big Brothera" do KRRiT

  Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły trzy skargi na odcinek programu "Big Brother Arena" nadany o godzinie 20.00 w niedzielę 31 marca 2019 roku. Informację podał portal Wirtualnemedia.pl.
 • KRRiT: Abonament jest obowiązkowy, opłaty bez zmian

  KRRiT: Abonament jest obowiązkowy, opłaty bez zmian

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przypomina, że abonament rtv trzeba płacić, a jego wysokość w przyszłym roku pozostaje bez zmian. Płacąc z góry za kilka miesięcy, można liczyć na upust.
 • ​KRRiT upomina TVP

  ​KRRiT upomina TVP

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, po skargach telewidzów, wezwała telewizję publiczną, by nie wprowadzała swoich widzów w błąd - informuje magazyn "Press".
 • Będzie ciszej i szybciej. KRRiT ma nowy pomysł na dekoncentrację mediów

  Będzie ciszej i szybciej. KRRiT ma nowy pomysł na dekoncentrację mediów

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje, aby przepisy dekoncentracyjne znalazły się w nowelizacji ustawy o rtv. Pozwoli to załatwić sprawę szybciej i ciszej.
 • Po co Polsatowi nowe kanały tematyczne?

  Po co Polsatowi nowe kanały tematyczne?

  Telewizja Polsat znowu stawia na ilość. Jak informują Wirtualne Media, złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przyznanie koncesji dla kanału Polsat Rodzina.

Filmy - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (8)

 • Spychalski: W telewizjach przydałby się reset

  Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy przyznaje, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna bardziej skrupulatnie podejść do kontroli treści wychodzących z mediów, w tym mediów publicznych. Jego zdaniem prezydent Andrzej Duda może, korzystając z prezydenckiego prawa weta, nie podpisać ustawy dofinansowującego media publiczne na kwotę ponad miliarda złotych.
 • Spychalski: W telewizjach przydałby się reset

  Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy przyznaje, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna bardziej skrupulatnie podejść do kontroli treści wychodzących z mediów, w tym mediów publicznych. Jego zdaniem prezydent Andrzej Duda może, korzystając z prezydenckiego prawa weta, nie podpisać ustawy dofinansowującego media publiczne na kwotę ponad miliarda złotych.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Usługa powszechna

  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowuje nowe regulacje - każdy przedsiębiorca prywatny będzie musiał opłacić abonament audiowizualny. Taki pomysł nie mógł umknąć uwadze Tomasza Olbratowskiego. Zobacz felieton!
 • Jan Dworak: Wpływy z abonamentu rosną

  Trwają prace nad zmianą systemu abonamentowego. Jak przekonuje Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, obecny jest nieskuteczny, anachroniczny i nie zapewnia odpowiedniego poziomu finansowania mediom publicznym. Rozwiązaniem nie ma być jednak podwyżka opłat, ale ich upowszechnienie. W zeszłym roku po raz pierwszy od kilku lat wpływy z abonamentu wzrosły, głównie dzięki większej efektywności Poczty Polskiej i organów skarbowych. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak zmianę systemu uznaje za konieczność. - System abonamentowy jest niewydolny i anachroniczny. Zmienia go cała Europa, Polska także musi to zrobić - podkreśla Jan Dworak w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.