Krajowa Administracja Skarbowa

Artykuły - Krajowa Administracja Skarbowa (42)

 • "Rzeczpospolita": Zniknęło widmo paraliżu kasy państwa

  "Rzeczpospolita": Zniknęło widmo paraliżu kasy państwa

  Minister finansów obiecał wypłatę wynegocjowanych podwyżek płac i zadeklarował, że nie chce redukować kadr - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".
 • Finanse Mariana Banasia były kontrolowane? Walczak: Obowiązuje nas tajemnica skarbowa

  Finanse Mariana Banasia były kontrolowane? Walczak: Obowiązuje nas tajemnica skarbowa

  - Jesteśmy jedyną administracją w naszym kraju, którą obowiązuje tajemnica skarbowa. Dlatego nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy finanse mojego byłego przełożonego Mariana Banasia są lub były kontrolowane - mówi w rozmowie z "DGP" Piotr Walczak, szef KAS i nowy wiceminister finansów.
 • Piotr Walczak nowym szefem Krajowej Administracji Skarbowej

  Piotr Walczak nowym szefem Krajowej Administracji Skarbowej

  Nowym szefem Krajowej Administracji Skarbowej będzie Piotr Walczak, dotychczasowy wiceszef - poinformował Interię Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów.
 • Nowe przepisy oddają w ręce KAS nieograniczoną władzę?

  Nowe przepisy oddają w ręce KAS nieograniczoną władzę?

  Kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej wzbudzał sprzeciw ekspertów już na etapie legislacji. Wraz z początkiem 2019 r. większość przepisów ostatecznie weszła w życie. Nowe reguły przewidują m.in. rozszerzenie uprawnień naczelników urzędów skarbowych o dostęp do chronionych informacji oraz przyśpieszenie procedury wszczynania kontroli celno-skarbowej. Co to oznacza dla podatników i czy jest się czego obawiać?
 • "Puls Biznesu": Fiskus wyręcza się firmami

  Banki, firmy ubezpieczeniowe, biura maklerskie i reszta instytucji finansowych mają wstecznie zlustrować klientów i zaraportować fiskusowi. Uważają, że to niepotrzebny koszt i strata wizerunkowa - pisze w środę "Puls Biznesu".
 • Skarbówce będzie łatwiej zajrzeć na rachunki bankowe

  Skarbówce będzie łatwiej zajrzeć na rachunki bankowe

  Banki i inne instytucje finansowe nie odmówią już naczelnikom urzędów skarbowych przekazania informacji o kontach podatników.
 • Podlaskie: 200 tys. paczek papierosów zamiast transportu jajek

  Podlaskie: 200 tys. paczek papierosów zamiast transportu jajek

  Próbę przemytu w ciężarówce 200 tys. paczek papierosów udaremnili w Budzisku (Podlaskie) funkcjonariusze KAS. Szacują, że gdyby nielegalny towar trafił na polski rynek, Skarb Państwa straciłby na podatkach ponad 4,5 mln zł.
 • Fiskus zacznie śledzić przewozy

  Fiskus zacznie śledzić przewozy

  Przewożący towary wrażliwe od 1 października będą musieli przekazywać aktualne dane geolokalizacyjne na serwery Krajowej Administracji Skarbowej.
 • Mazowiecka KAS zlikwidowała karuzelę VAT

  Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno - Skarbowego zlikwidowali siatkę podmiotów handlujących samochodami i tworzących karuzelę VAT. Szacunkowe straty Skarbu Państwa z nielegalnej działalności sięgały 10 mln zł rocznie.
 • KAS rozpoczyna kryptopolowanie

  KAS rozpoczyna kryptopolowanie

  Na początku 2018 r. premier Mateusz Morawiecki zapowiadał zdecydowane działania polskiego rządu wobec kryptowalut, porównując technologię blockchain do piramid finansowych typu Amber Gold. Ogłoszono powołanie zespołu składającego się z przedstawiciela Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, szefa Komisji Nadzoru Finansowego, a także koordynatora służb specjalnych, Prokuratora Krajowego i ministra spraw wewnętrznych. Zespół ten miał być odpowiedzialny za identyfikację oraz ocenę ryzyk związanych z inwestowaniem przez polskich obywateli w kryptowaluty.

Filmy - Krajowa Administracja Skarbowa (3)

 • FPP: Program Ostrzegania Przedsiębiorców to odpowiedź na postulaty biznesu

  W ostatnim czasie Krajowa Administracja Skarbowa przedstawiła propozycję wdrożenia Programu Ostrzegania Przedsiębiorców. Jego celem jest informowanie podatników w zakresie ewentualnych nieprawidłowości, jakie mogły wystąpić we wczesnych etapach transakcji podczas rozliczania podatku VAT. Propozycja Resortu Finansów i KAS odpowiada na postulaty przedsiębiorców.
 • FPP: Program Ostrzegania Przedsiębiorców to odpowiedź na postulaty biznesu

  W ostatnim czasie Krajowa Administracja Skarbowa przedstawiła propozycję wdrożenia Programu Ostrzegania Przedsiębiorców. Jego celem jest informowanie podatników w zakresie ewentualnych nieprawidłowości, jakie mogły wystąpić we wczesnych etapach transakcji podczas rozliczania podatku VAT. Propozycja Resortu Finansów i KAS odpowiada na postulaty przedsiębiorców.
 • Nowelizacja czy nowy akt prawny – jak należy zmienić ordynację podatkową?

  W ostatnim czasie Ministerstwo Finansów przekazało do konsultacji społecznej projekt nowej ordynacji podatkowej. To istotny akt z perspektywy działalności Krajowej Administracji Skarbowej, jak również sposobu realizacji rozliczeń przez podatników. Był on tworzony z udziałem Komisji Kodyfikacyjnej, która przez wiele miesięcy pracowała nad nowymi rozwiązaniami.