krajobrazy

Artykuły - Krajobrazy (24)

 • Budownictwo: Koniec dewastacji polskiego krajobrazu

  Budownictwo: Koniec dewastacji polskiego krajobrazu

  Utworzenie międzyresortowej komisji ds. polityki architektonicznej, która miałaby m.in. zapobiec chaosowi w przestrzeni publicznej - zakłada dezyderat, jaki przyjęli w czwartek posłowie na posiedzeniu połączonych komisji infrastruktury i samorządu terytorialnego.
 • Krajobraz po blokadzie

  Krajobraz po blokadzie

  Bat For Lashes "The Haunted Man", EMI Music
 • Krajobraz po burzy

  Krajobraz po burzy

  Tiamat "The Scarred People", Mystic Production
 • Krajobraz po bitwie

  Krajobraz po bitwie

  - Przez dwa ostatnie lata każdy zadawał sobie pytanie, co się stanie, jeśli Grecja wyjdzie ze strefy euro i powróci do drachmy. Wydaje się, że właśnie nadszedł czas - tak BBC rozpoczyna informacje o Grecji. Zgodnie z istniejącymi przepisami unijnymi nie można wyjść ze strefy euro, nie wychodząc z Unii. Grecja pod rządami antyunijnych demagogów prawdopodobnie opuści więc UE. Czy będzie to dla niej koniec świata?
 • Żelazne wyprawy po Szwajcarii

  Jeśli wsiąść do pociągu nie byle jakiego, to tylko w Szwajcarii. Jeżdżą jak w zegarku (szwajcarskim) w niezwykłe zakątki kraju, a bajeczne, alpejskie krajobrazy ogląda się przez szklany sufit, podróżując na jeden bilet.
 • Krajobraz po LTRO 2

  Bezpośrednią reakcją rynków na informacje o tym, iż wartość udzielonych pożyczek wyniosła 529,5 mld EUR, a skorzystało z niej aż 800 instytucji, była szybka korekta na rynkach akcji i walut - tutaj obserwowaliśmy umocnienie dolara. Sam ruch nie był jednak szczególnie duży - widać, że inwestorzy chcą teraz wstrzymać się z dalszymi decyzjami do czasu zapoznania się z dokładniejszymi analizami potencjalnych skutków LTRO 2.
 • Krajobraz po szczycie?

  Krajobraz po szczycie?

  Czy poniedziałkowy szczyt zostanie zapamiętany jako jeden z punktów zwrotnych eurokryzysu, czy też jego wyniki pozostaną bez znaczenia dla dynamiki wydarzeń wokół wspólnej waluty?
 • Krajobraz po wejściu gigantów

  Po euforycznej reakcji na posunięcie szóstki banków centralnych rodzi się pytanie o to, czy ich akcja to jedynie doraźne działanie, czy początek skoordynowanej akcji w walce z kryzysem zadłużenia.
 • Ten sam krajobraz

  Wyrażane w ostatnich komentarzach obawy, iż PO byłaby po wyborach zmuszona do szukania trzeciego partnera do koalicji rządowej na szczęście się nie sprawdziły, na co natychmiast zareagował złoty - koalicja PO i PSL będzie rządzić nadal, chociaż warto pamiętać o tym, że jej przewaga to jedynie 5 głosów ponad wymaganą większość (231) - tak wynika z danych z 93 proc. okręgów wyborczych.
 • Krajobraz po Jackson Hole

  Czekanie na to, co powie Ben Bernanke ujawniło wiarę części obserwatorów zakładających, że szef Fed może wyjść na mównicę i oznajmić że odkryto właśnie nowy lek na recesję oraz preparat pobudzający wzrost gospodarczy.