Biznes - krajobraz

Artykuły - Krajobraz (19)

 • Sejm znowelizował ustawę krajobrazową

  Sejm znowelizował ustawę krajobrazową

  Sejm znowelizował ustawę krajobrazową, ustawa daje radom gmin narzędzia do podejmowania decyzji w tym zakresie. Zdaniem ekspertów powstanie nowy rynek usług zmuszając przedsiębiorców do ponoszenia opłat reklamowych.
 • Dziki rozwój i bezczelni deweloperzy - oto Polska właśnie

  Dziki rozwój i bezczelni deweloperzy - oto Polska właśnie

  Nieprzemyślany rozwój miast i tupet deweloperów. Socjolog i dziennikarz Piotr Sarzyński uważa, że to niektóre z grzechów polskiej urbanistyki.
 • Krajobraz po "Rodzinie na Swoim"

  Krajobraz po "Rodzinie na Swoim"

  Koniec minionego roku zbiegł się z ostatecznym zamknięciem "Rodziny na Swoim", dziś niemal już kultowego programu kredytów preferencyjnych. Po sześcioletniej rynkowej misji RnS same nasuwają się pytania o celowość tego typu rządowej inicjatywy, jej zasługi i skutki uboczne, czy wreszcie ewentualne problemy w przyszłości - pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.
 • Krajobraz po bitwie o Nord Stream

  Krajobraz po bitwie o Nord Stream

  16 miesięcy temu, przy bardzo ostrych, ale całkowicie bezskutecznych interwencjach Polski, rozpoczęła się budowa gazociągu Nord Stream. Teraz gazociąg wypełnia się gazem, co wciąż wzbudza w Polsce ogromne emocje.
 • Krajobraz po G-20

  Roboczy szczyt G-20 w koreańskim Gwangju nie przyniósł wyraźnych konkretów. Możnaby długo dyskutować o tym, czy oddaliło to zagrożenie globalną wojną walutową. Poniedziałkowa reakcja rynku pokazuje raczej, iż problem będzie narastał.
 • Estetyka przestrzeni miejskiej - nowy trend w budownictwie?

  Estetyka przestrzeni miejskiej - nowy trend w budownictwie?

  Jakie elementy wpływają na estetykę przestrzeni miejskiej? Jak estetyka wpływa na wizerunek miasta? Czy w kształtowaniu przestrzeni zmierzamy w dobrym kierunku?
 • Nieruchomości: Krajobraz po bitwie

  Nieruchomości: Krajobraz po bitwie

  Pojawiły się pierwsze symptomy wychodzenia światowej gospodarki z kryzysu, co oczywiście przekłada się również na rynek nieruchomości. W Polsce pewne zauważalne ożywienie w branży budowlanej trwa już od pierwszego kwartału. Jeśli chodzi o zainteresowanie klientów i ilość sprzedanych mieszkań, to w moim odczuciu II kwartał był wręcz sensacyjny, lepszy niż cały 2008 rok.
 • Krajobraz po burzy

  Krajobraz po burzy

  Przedstawione w czwartek dane z amerykańskiego rynku pracy były wyraźnie gorsze niż oczekiwano, pociągnęły za sobą globalnie mocno w dół zarówno ceny akcji, jak i ceny surowców, ale doprowadziły też do zwiększonego popytu na dolary.
 • Krajobraz po halnym

  Krajobraz po halnym

  Słowacy, mimo spowolnienia gospodarczego, masowo budują w swojej części Tatr nowoczesne wyciągi, hotele i baseny geotermalne. Polskie kurorty muszą odpowiedzieć na ich konkurencję.
 • Listopad na rynkach finansowych - krajobraz po bitwie

  Listopad na rynkach finansowych - krajobraz po bitwie

  W miarę upływu czasu naszym oczom odsłania się coraz więcej obrazu gospodarki po wydarzeniach we wrześniu w sektorze finansowym i tzw. credit freeze trwającym w największym natężeniu do początku listopada. Pełen obraz minionego miesiąca uzyskamy dopiero za pewien czas (na przykład dane odnośnie handlu zagranicznego poznamy dopiero w styczniu), ale to co już wiemy pokazuje, iż wpływ na gospodarkę był bardzo duży.