Fakty - krajobraz

Artykuły - Krajobraz (20)

 • Zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę?

  Zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę?

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek ustawę krajobrazową. Jak mówił, jej celem jest "pomoc samorządom w uporządkowaniu wielu kwestii trudnych, także w zakresie reklam". "Między innymi od wejścia w życie tej ustawy, czy zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę" – dodał.
 • Palikot: Dziś wytkniemy Kaczyńskiemu oszustwa

  Palikot: Dziś wytkniemy Kaczyńskiemu oszustwa

  Dziś staniemy twarzą w twarz z Jarosławem Kaczyńskim i przypomnimy jego obietnice, oszustwa, obłudę - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Janusz Palikot.
 • Krajobraz po bitwie. Co się stanie z kupcami?

  Kupcy skłonni do kompromisu z warszawskim magistratem będą nagrodzeni. Ci, którzy stawiali wczoraj czynny opór w halach kupieckich domów towarowych, zostaną ukarani. Tak w skrócie wygląda przyszłość handlowców ze stołecznych KDT. Komornik przejmuje obiekt, po tym jak wygasł termin dzierżawy.
 • KDT - krajobraz po bitwie. Będzie kolejny protest?

  Kilkadziesiąt osób zostało rannych, piętnaście zatrzymano po wczorajszej bitwie w Warszawie. Po kilku godzinach starć z kupcami, komornik wkroczył po południu do hali Kupieckich Domów Towarowych, aby przejąć halę, po tym jak wygasł termin jej dzierżawy.
 • Święta na emigracji sacrum czy profanum?

  Święta na emigracji sacrum czy profanum?

  Jak wygląda duchowe życie Polaków na emigracji? Czy Święta to dla nich czas sacrum czy profanum? Czy migoczący krajobraz sklepowych witryn kusi bardziej niż spowiedź, modlitwa i głębokie przeżywanie Bożego Narodzenia? O podejściu emigrantów do spraw wiary opowiadali portalowi INTERIA.PL duszpasterze pełniący swą posługę w Wielkiej Brytanii.
 • Miejsca na weekendowy wypad - Devon

  Miejsca na weekendowy wypad - Devon

  Wielu z nas szuka miejsca gdzie można uciec od ciągłego pośpiechu, obowiązków i zgiełku wielkich miast. Nawet weekendowy wyjazd jest szansą na "naładowanie akumulatorów" i zobaczenie najpiękniejszych zakątków na Wyspach. Na taki weekendowy wypad polecamy Devon, a szczególnie jego północną cześć - Exmoor and North Coast.
 • Zalane ulice i połamane drzewa - krajobraz po burzy

  Gwałtowne burze z intensywnym deszczem przeszły nad województwem zachodniopomorskim. Ponad 80 razy strażacy wyjeżdżali do usuwania z dróg powalonych drzew i połamanych gałęzi. Pogoda nie oszczędziła też województwa lubuskiego. Tam także trwa usuwanie skutków wichury. Na szczęście nie doszło do żadnych groźnych wypadków, nikt nie został ranny.
 • Krajobraz po Emmie

  Dwie ofiary śmiertelne, ranni - w tym strażacy, powalone drzewa, uszkodzone dachy i linie energetyczne - to skutki weekendowego przejścia nad Polską orkanu Emma. Straż pożarna odnotowała w całym kraju ponad 2,5 tys. interwencji.
 • Krajobraz po kolędzie

  Jak co roku księża pukają do domów polskich katolików, chodząc po kolędzie. Tegoroczne wizyty duszpasterskie zbiegły się z dramatycznymi wydarzeniami wokół arcybiskupa Wielgusa. Siłą rzeczy stały się dla Kościoła czymś w rodzaju doraźnego sondażu opinii publicznej.
 • Krajobraz po bitwie

  Krajobraz po bitwie

  Godzina 20. Pilot pod ręką. Dwa studia wyborcze. TVN i TVP1, a także TVP3. Idą słupki w górę. Ach, to tak !? W TVN podobnie jak w TVP.