krajobraz

Artykuły - Krajobraz (59)

 • Zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę?

  Zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę?

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w piątek ustawę krajobrazową. Jak mówił, jej celem jest "pomoc samorządom w uporządkowaniu wielu kwestii trudnych, także w zakresie reklam". "Między innymi od wejścia w życie tej ustawy, czy zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę" – dodał.
 • Sejm znowelizował ustawę krajobrazową

  Sejm znowelizował ustawę krajobrazową

  Sejm znowelizował ustawę krajobrazową, ustawa daje radom gmin narzędzia do podejmowania decyzji w tym zakresie. Zdaniem ekspertów powstanie nowy rynek usług zmuszając przedsiębiorców do ponoszenia opłat reklamowych.
 • "Śląski Kalendarz Pirelii" - natura wyparła złom

  "Śląski Kalendarz Pirelii" - natura wyparła złom

  Wydawany co roku, w limitowanej edycji, kalendarz firmy Olmet, największego złomowiska na Śląsku, zyskał już miano kultowego i często nazywany jest "śląskim Pirelli". Do tej pory kobiece akty powstawały w otoczeniu ciężkiej stali, rdzy i wielkich maszyn. W tym roku po raz pierwszy zmieniono koncepcję kalendarza. Złom został wyparty przez naturę, którą z kobiecym ciałem zestawił znany fotograf Marek Straszewski.
 • Zimno i mgła na połoninach

  Zimno i mgła na połoninach

  Siedem-osiem stopni Celsjusza było w piątek rano na Połoninie Wetlińskiej w Bieszczadach. Mgła ogranicza tam widoczność do 50 metrów - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.
 • Dziki rozwój i bezczelni deweloperzy - oto Polska właśnie

  Dziki rozwój i bezczelni deweloperzy - oto Polska właśnie

  Nieprzemyślany rozwój miast i tupet deweloperów. Socjolog i dziennikarz Piotr Sarzyński uważa, że to niektóre z grzechów polskiej urbanistyki.
 • Krajobraz po "Rodzinie na Swoim"

  Krajobraz po "Rodzinie na Swoim"

  Koniec minionego roku zbiegł się z ostatecznym zamknięciem "Rodziny na Swoim", dziś niemal już kultowego programu kredytów preferencyjnych. Po sześcioletniej rynkowej misji RnS same nasuwają się pytania o celowość tego typu rządowej inicjatywy, jej zasługi i skutki uboczne, czy wreszcie ewentualne problemy w przyszłości - pisze Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości portalu RynekPierwotny.com.
 • Krajobraz po bitwie o Nord Stream

  Krajobraz po bitwie o Nord Stream

  16 miesięcy temu, przy bardzo ostrych, ale całkowicie bezskutecznych interwencjach Polski, rozpoczęła się budowa gazociągu Nord Stream. Teraz gazociąg wypełnia się gazem, co wciąż wzbudza w Polsce ogromne emocje.
 • Krajobraz po G-20

  Roboczy szczyt G-20 w koreańskim Gwangju nie przyniósł wyraźnych konkretów. Możnaby długo dyskutować o tym, czy oddaliło to zagrożenie globalną wojną walutową. Poniedziałkowa reakcja rynku pokazuje raczej, iż problem będzie narastał.
 • Estetyka przestrzeni miejskiej - nowy trend w budownictwie?

  Estetyka przestrzeni miejskiej - nowy trend w budownictwie?

  Jakie elementy wpływają na estetykę przestrzeni miejskiej? Jak estetyka wpływa na wizerunek miasta? Czy w kształtowaniu przestrzeni zmierzamy w dobrym kierunku?
 • Palikot: Dziś wytkniemy Kaczyńskiemu oszustwa

  Palikot: Dziś wytkniemy Kaczyńskiemu oszustwa

  Dziś staniemy twarzą w twarz z Jarosławem Kaczyńskim i przypomnimy jego obietnice, oszustwa, obłudę - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Janusz Palikot.

Filmy - Krajobraz (3)

 • Romantyczna wycieczka w góry. Co za czułości

  Watson, Kiko, kot i właściciel wybrali się na wycieczkę w góry. Kiedy dotarli na szczyt psy wzięło na czułości. Zobaczcie sami.
 • Prezydent chce uregulować umieszczanie reklam

  Wprowadzenie definicji krajobrazu, stworzenie wykazu miejsc najważniejszych pod względem krajobrazowym dla kraju i ustanowienie przejrzystej procedury wyrażania zgody na umieszczanie reklam w przestrzeni publicznej – to tylko niektóre rozwiązania, jakie proponuje Kancelaria Prezydenta. – Projekt nowelizacji ustaw dotyczących ochrony krajobrazu będzie podany konsultacji środowisk gospodarczych, samorządów i wszystkich, dla których krajobraz jest wielką wartością i dobrem narodowym – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
 • Kieszonkowa Polska

  Pewien zagraniczny turysta postanowił pokazać piękno Polski w pigułce. Jak mu poszło?