polska lokalna - Krajewscy

Artykuły - Krajewscy (9)

 • Finał trylogii lwowskiej Marka Krajewskiego

  Finał trylogii lwowskiej Marka Krajewskiego

  10 maja premiera finałowej części trylogii lwowskiej Marka Krajewskiego "Rzeki Hadesu".
 • Do księgarń trafią "Erynie" Krajewskiego

  "Erynie" - taki tytuł nosi pierwsza powieść nowego cyklu kryminałów Marka Krajewskiego, która w maju trafi do księgarń. Jej bohaterem jest komisarz Edward Popielski, znany już czytelnikom "Głowy Minotaura", a akcja powieści rozgrywa się w przedwojennym Lwowie.
 • Koncert Piasecznego i Krajewskiego

  Koncert Piasecznego i Krajewskiego

  Po niebywałym sukcesie trasy jesiennej, Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski artyści rozpoczynają cykl koncertów wiosennych promujących płytę live "Na przekór nowym czasom - live", która już w dniu premiery (30.11.2009 r.) otrzymała status Złotej, obecnie jest już Platynowa.
 • Habilitacja prof. Krajewskiego unieważniona

  Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów (CK) unieważniła swą decyzję w sprawie habilitacji prof. Mirosława Krajewskiego, któremu udowodniono plagiat rozprawy naukowej. Nie przesądza to jednak o pozbawieniu naukowca tytułów i stopni naukowych, ponieważ przepisy polskie są sprzeczne i nie wiadomo, jak postępować w tego typu sprawach.
 • Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

  Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

  Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kluczborku zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim, popularnym w Polsce autorem kryminałów.
 • Piaseczny i Krajewski w Gdańsku

  Piaseczny i Krajewski w Gdańsku

  19 listopada 2009 o godzinie 19:00 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się koncert Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego. Bilety kosztują 60, 75, 90, 110 zł.
 • Piaseczny & Krajewski w Kielcach

  Piaseczny & Krajewski w Kielcach

  Niezwykły duet - Seweryn Krajewski i Andrzej Piaseczny - zaprasza do KCK na zaskakującą podróż w czasy uciekających serc, wzruszających muzycznych przeżyć i niespodzianek. Na koncercie usłyszymy m.in. utwory z najnowszej płyty Andrzeja Piasecznego "Spis rzeczy ulubionych".
 • Podważona habilitacja prof. Krajewskiego

  Rozprawa habilitacyjna prof. Mirosława Krajewskiego została uznana za dzieło "niesamodzielne" przez komisję toruńskiego UMK. Naukowiec i były poseł Samoobrony korzystał w niej z nieistniejących źródeł.
 • Perfect i piosenki Seweryna Krajewskiego

  Perfect i piosenki Seweryna Krajewskiego

  Grzegorz Markowski i zespół Perfect, w kończącym festiwal opolski, niedzielnym koncercie piosenek Seweryna Krajewskiego "Niebo z moich stron", śpiewają jeden z największych przebojów Czerwonych Gitar - utwór "Nie zadzieraj nosa". Decyzja o udziale w koncercie była natychmiastowa - powiedział Markowski.