kraje rozwinięte

Artykuły - Kraje rozwinięte (2)

 • Polska awansuje do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata

  Polska awansuje do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata

  Polska jest pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, który znalazł się w grupie 25 najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Analitycy FTSE Russel awansują Polskę, decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r., podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).
 • FTSE Russell zakwalifikował Polskę do grupy rynków rozwiniętych

  FTSE Russell zakwalifikował Polskę do grupy rynków rozwiniętych

  FTSE Russell, dostawca indeksów należący do grupy London Stock Exchange, w wyniku corocznej klasyfikacji krajów pod względem statusu rozwoju przesunął Polskę z grona rynków zaawansowanych wschodzących do grupy rynków rozwiniętych - poinformował FTSE Russell w komunikacie na stronie internetowej.
 • W krajach rozwiniętych żyje się krócej

  W krajach rozwiniętych żyje się krócej

  Kraje rozwinięte nie są wolne od problemów, które skracają długość życia. Największe zagrożenie stanowią narkotyki, broń i wypadki samochodowe, co potwierdzają badania amerykańskich naukowców.
 • Wielka konwergencja: Czy Polska kiedykolwiek dogoni rozwinięte kraje?

  Wielka konwergencja: Czy Polska kiedykolwiek dogoni rozwinięte kraje?

  Spowolnienie gospodarcze na rynkach wschodzących stawia pytanie, jaka jest przyszłość tych krajów. Czy mimo obecnego spowolnienia, będą one wciąż nadganiały kraje rozwinięte, tak jak w ostatnich 20-30 latach? Czy też wrócimy do sytuacji charakterystycznej dla lat 1870-1970, kiedy to kraje uboższe utrzymywały stały dystans lub nawet traciły do krajów zamożniejszych?
 • PwC prognozuje duże zmiany w światowej gospodarce

  PwC prognozuje duże zmiany w światowej gospodarce

  Udział gospodarek rozwiniętych w światowym PKB może spaść do 37 proc. w 2032 roku - wynika z szacunków firmy doradczej PwC (wcześniej PricewaterhouseCoopers). W 1992 roku kraje rozwinięte wytwarzały około 64 proc. światowego PKB, podczas gdy obecnie ich udział w globalnym PKB kształtuje się na poziomie 50%.
 • Kryzys zbiera żniwo

  Kryzys zbiera żniwo

  Stany Zjednoczone wkraczają w recesję, w europie rekordy bije inflacja. Kraje rozwinięte są w coraz gorszej kondycji. Ratunkiem może być tylko spadek cen ropy naftowej Najnowsze dane pokazują, że w USA wzrost gospodarczy był niższy od prognoz - w drugim kwartale wyniósł 1,9 proc
 • Czy dolar powróci do łask?

  Poza kilkudniowym okresem paniki na rynkach akcji, kiedy dominowały obawy, iż recesja pogrąży nie tylko USA, ale również inne kraje rozwinięte, w styczniu euro miało bardzo silne fundamentalne wsparcie.