Film - kraina

Artykuły - Kraina (4)

 • Polak z Ameryki na festiwalu w Gdyni

  Polak z Ameryki na festiwalu w Gdyni

  Film "Kraina Snu" (tyt. org. "Sumberland"), w reżyserii Jarka Kupścia, polskiego emigranta przebywającego od 1987 roku w Stanach Zjednoczonych, został zakwalifikowany do konkursu Kina Niezależnego w ramach Polskiego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.
 • Video, DVD: "Kraina szczęścia"

  Video, DVD: "Kraina szczęścia"

  W poniedziałek, 27 czerwca, na video i DVD (do wypożyczenia) zadebiutował dramat "Kraina szczęścia". Podczas realizacji opowieści na planie spotkali się między innymi Nick Nolte, Tim Roth i Ling Bai.
 • Wenders faworytem w Wenecji

  Wenders faworytem w Wenecji

  Film "Land of Plenty" ("Kraina obfitości") Wima Wendersa, przedstawiający ponury obraz Ameryki po zamachach 11 września, został uznany przez krytyków za faworyta do nagrody Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Wielki aplauz wywołały też "Klucze do domu", trzeci włoski film biorący udział w konkursie.
 • Tydzień na video i DVD

  Tydzień na video i DVD

  W tym tygodniu na video i DVD debiutuje kilka kinowych przebojów. Fanów animowanych komputerowo opowieści zainteresować powinno wydanie video i DVD filmu "Potwory i spółka" (4 września - video i DVD do sprzedaży, 5 września - video i DVD do wypożyczenia). Na kasetach i płytach ukaże się w tym tygodniu także między innymi obraz "Kraina wiecznego szczęścia" z Anthonym Hopkinsem w roli głównej (5 września - video do wypożyczenia, DVD do wypożyczenia i sprzedaży).