polska lokalna - kraina

Artykuły - Kraina (7)

 • Pierwsze umowy na realizację małych projektów

  Pierwsze umowy na realizację małych projektów

  Podpisano pierwsze umowy na realizację małych projektów, które uzyskały dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Kraina wokół Lublina". Przedstawiciele Samorządu Województwa podpisali dokumenty, na podstawie których pieniądze otrzymają gminy: Głusk, Garbów i Jastków.
 • Turystyka tak, ale jaka?

  Turystyka tak, ale jaka?

  Jak wykorzystać zasoby przyrodnicze, historyczne i kulturowe do rozwoju turystyki, w jakim kierunku powinna się ona rozwijać i jakie mogą być z tego korzyści? Odpowiedzi na te i inne pytanie będą szukać uczestnicy spotkania, które organizuje Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina".
 • Walczą o tytuł przyrodniczych cudów świata

  Walczą o tytuł przyrodniczych cudów świata

  Kraina Wielkich Jezior Mazurskich i Puszcza Białowieska to polskie kandydatury w międzynarodowym konkursie "7 nowych przyrodniczych cudów świata".
 • "Cieszyńska Kraina" dostała miliony

  "Cieszyńska Kraina" dostała miliony

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Cieszyńska Kraina", założona przez osiem gmin Śląska Cieszyńskiego, otrzyma 14,3 mln zł od Zarządu Województwa Śląskiego z przeznaczeniem na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2009-2015.
 • Warszawa, kraina policyjnej łagodności

  Warszawa, kraina policyjnej łagodności

  Policjanci warszawskiej drogówki od kilku dni bardzo wyrozumiale traktują kierowców. Tam, gdzie mają dowolność w określeniu wysokości mandatu, wypisują najniższy, dwudziestozłotowy.
 • Świętokrzyskie - kraina bez barier

  Świętokrzyskie - kraina bez barier

  Oddział Kultury Fizycznej i Turystyki, organizuje seminarium "Świętokrzyskie-kraina bez barier", poświęconemu turystyce osób niepełnosprawnych, które odbędzie się w dniu 16 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
 • Zapraszają do "Krainy Żubra"

  Zapraszają do "Krainy Żubra"

  Zapoznanie z gatunkiem, a także podniesienie poziomu akceptacji żubrów przez lokalną społeczność - to główne cele konsultacji społecznych, prowadzonych na terenie gmin Puszczy Białowieskiej w ramach projektu "Kraina Żubra - ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej".