kradzieże samochodów

Artykuły - Kradzieże samochodów (62)

 • Uwaga. Nowe metody kradzieży samochodów

  Uwaga. Nowe metody kradzieży samochodów

  Chociaż nadal na czele statystyki kradzionych marek samochodów w Polsce jest Volkswagen Golf, to - zdaniem ubezpieczycieli komunikacyjnych - coraz częściej giną BMW, Peugeoty i Mercedesy.
 • "Gazeta Wyborcza": Kradnący Polacy w Niemczech to mit

  "Gazeta Wyborcza": Kradnący Polacy w Niemczech to mit

  Dane niemieckiej policji obalają stereotyp Polaka złodzieja - donosi "Gazeta Wyborcza", powołując się na raport opublikowany przez naszych zachodnich sąsiadów.
 • Wyszedł z pracy i odjechał... niewłaściwym samochodem

  Wyszedł z pracy i odjechał... niewłaściwym samochodem

  ​Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kobieta informując o kradzieży należącego do niej samochodu osobowego. Samochód pozostawiła przed rozpoczęciem pracy na dużym parkingu pod zakładem, kiedy zakończyła zmianę stwierdziła, że auto zniknęło.
 • Złodzieje kochają japońskie samochody?

  Złodzieje kochają japońskie samochody?

  Od lat w Polsce systematycznie maleje liczba kradzionych pojazdów. Duża w tym zasługa poprawiającej się sytuacji materialnej i wytężonej pracy policji.
 • Skroba i Usior kradli samochody metodą "na kółko"

  Skroba i Usior kradli samochody metodą "na kółko"

  ​Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP prowadzili działania skierowane przeciwko członkom grupy przestępczej dokonujących kradzieży luksusowych samochodów metodą na tzw. "kółko" i "stłuczkę".
 • Niesamowite. Kradną samochodowe światła dla okupu!

  Niesamowite. Kradną samochodowe światła dla okupu!

  Nie jest tajemnicą, że większość pojazdów kradziona jest wyłącznie po to, by rozebrać je na części. Część amatorów cudzej własności wyspecjalizowała się nawet w konkretnych podzespołach.
 • Uczciwy mechanik? Serwis wezwał policję!

  Słowa "uczciwość" i "mechanicy" niezwykle rzadko padają obok siebie. Na szczęście, z każdym rokiem sytuacja się poprawia. Do nietypowej sytuacji doszło ostatnio w podwarszawskich Markach...
 • Specjalne czytniki wychwycą kradzione samochody

  Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza zaostrzyć środki zapobiegające kradzieżom samochodów. Na granicach mają być instalowane specjalne czytniki numerów rejestracyjnych, co ułatwi wyłapywanie kradzionych pojazdów.
 • Kradli samochody wywożąc je lawetą

  Krakowscy policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Auta znikały w dzień z osiedlowych parkingów wywożone lawetą, potem były rozkładane na części - powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.
 • Ujęto 13 członków zbrojnego gangu tzw. łódzkiej ośmiornicy

  Łódzcy policjanci zatrzymali 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej - tzw. łódzkiej ośmiornicy, która ma na swoim koncie uprowadzenia dla okupu, rozboje z bronią palną i kradzieże samochodów.