kradzież

Artykuły - Kradzież (714)

 • Od 400 złotych będzie już przestępstwo!

  Od 400 złotych będzie już przestępstwo!

  Obniżenie - z jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie 525 zł, do stałej wartości 400 zł - progu, od którego kradzież nie jest wykroczeniem, a staje się przestępstwem - przewiduje projekt zmiany Kodeksu wykroczeń, który we wtorek przyjął rząd.
 • Raport na temat przestępstw w polskich firmach. Kradną głównie pracownicy

  Raport na temat przestępstw w polskich firmach. Kradną głównie pracownicy

  Zawsze bulwersujące przypadki częstszych zatrzymań przez CBA szefów firm znajdują wytłumaczenie w badaniach przestępstw gospodarczych. Okazuje się, że połowa ankietowanych przedsiębiorstw padła w ciągu ostatnich dwóch lat ofiarą różnego rodzaju nadużyć, z czego 55 proc. popełniły osoby w nich pracujące, w tym 45 proc. - kierownicy różnych szczebli.
 • Ukradł wątróbkę. Zapłaci 208 tys. euro

  Ukradł wątróbkę. Zapłaci 208 tys. euro

  Nieuczciwy klient przepakowywał drogą wątróbkę cielęcą w torby z owocami i przechodził przez samoobsługową kasę. Sąd nie miał litości dla oszusta.
 • Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele zmian dla obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Powstanie elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie. Przestępstwem ma być kradzież rzeczy powyżej stałego progu 400 zł, a nie jak obecnie progu kroczącego - jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia (w 2017 r. - 500 zł).
 • Wielkopolskie: Złodziej eksponatów sakralnych wpadł w ręce policji

  Wielkopolskie: Złodziej eksponatów sakralnych wpadł w ręce policji

  Policja zatrzymała 51-letniego mężczyznę, który skradł m.in, XVIII-wieczną figurę św. Franciszka z Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Podczas przeszukania, w jego domu znaleziono wiele eksponatów o charakterze sakralnym.
 • Łódzkie: Ukradł pieniądze z kościelnych skarbonek

  Łódzkie: Ukradł pieniądze z kościelnych skarbonek

  Policjanci zatrzymali 20-latka, który włamał się do jednego z kościołów w Zgierzu. Mężczyzna ukradł pieniądze ze znajdujących się tam skarbonek, a w trakcie zatrzymania podawał się za swojego brata, bo sam był poszukiwany - poinformowała Magdalena Czarnecka ze zgierskiej policji.
 • Wyłudzenie kredytu na skradzione nazwisko jest łatwiejsze, niż przypuszczamy

  Wyłudzenie kredytu na skradzione nazwisko jest łatwiejsze, niż przypuszczamy

  Zwykle wydaje się nam, że trudno wyłudzić kredyt czy pożyczkę, posługując się skradzionym nam dowodem osobistym. Skradziony dokument trzeba zastrzec jak najszybciej. Średnio 30 tys. zł próbują wyłudzić oszuści metodą "na słupa".
 • Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Z berlińskiego Muzeum Bodego zginęła złota moneta o nominale miliona dolarów. Policja szuka sprawców.
 • Klienci banków mogą odzyskać skradzione pieniądze

  Klienci banków mogą odzyskać skradzione pieniądze

  Klienci instytucji finansowych wciąż padają ofiarą oszustów, którzy próbują uzyskać dostęp do ich kont. Nawet, gdy z rachunku znikną pieniądze, wciąż można je odzyskać.
 • Ministerstwo sprawiedliwości: Będą nowe przepisy dot. kradzieży

  Ministerstwo sprawiedliwości: Będą nowe przepisy dot. kradzieży

  Obniżenie progu kwoty, od którego kradzież byłaby traktowana jako przestępstwo, a nie wykroczenie, jest możliwe jeszcze w tym kwartale - powiedział w czwartek wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Filmy - Kradzież (28)

 • Mały złodziej przyłapany na kradzieży. Finał?

  W pewnym domu regularnie dochodziło do kradzieży, ale nigdy nie udawało się złapać złodzieja. Okazało się, że złodziejem była mała wiewiórka. Zobaczcie jak się zachowa, kiedy dojdzie do konfrontacji.
 • Został ograbiony przez dwie małpy. Wzięły mu przekąski

  Mężczyzna z nagrania może mówić o sporym pechu. Zabrał na wycieczkę przekąski w postaci bananów. Wtedy przyszły małpy...
 • Nie poradził sobie z otwarciem sejfu. W końcu uciekł razem z nim

  Monitoring w lokalu gastronomicznym na Florydzie zarejestrował włamanie i kradzież sejfu przez 25-latka. Niechwalebnemu czynowi daleko było do zbrodni doskonałej. Jak podaje policja, włamanie trwało około godziny. Przez pierwsze 30 minut złodziej bezskutecznie próbował otworzyć drzwi wejściowe lokalu, a następnie zdecydował się na wybicie szyby w drzwiach młotkiem. Kiedy złodziej zlokalizował cel rabunku - sejf - szybko przekonał się, że niełatwe będzie jego otwarcie. Po kilku nieudanych próbach 25-latek wyniósł sejf na zewnątrz i uciekł razem z nim, przeciągając go przez parking samochodowy. Policja nie miała problemów ze znalezieniem i aresztowaniem młodego mężczyzny. (STORYFUL/x-news)
 • Bezradnie patrzyła, jak ucieka z jej bekonem

  Mewa dokonała zuchwałej kradzieży na parkingu jednego ze sklepów w szkockim mieście Elgin. Gdy klientka pakowała zakupy do samochodu, wtedy nadleciał ptak-złodziej i chwycił dziobem opakowanie bekonu. Kobieta zauważyła mewę dopiero, gdy ta odlatywała już ze zdobyczą. (STORYFUL/x-news)