kradzież

Artykuły - Kradzież (716)

 • W USA skradziono owady warte 40 tys. dolarów

  W USA skradziono owady warte 40 tys. dolarów

  Do nietypowego zdarzenia doszło w Filadelfii, na północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Skradziono tam owady o wartości 40 000 dolarów.
 • Cudzoziemcy ukradli kierowcom ponad pół miliona zł metodą "na przebite koło"

  Ponad pół miliona zł ukradli kierowcom w różnych regionach kraju dwaj Gruzini i Litwin. Złodzieje obserwowali osoby pobierające gotówkę w bankach lub kantorach i uszkadzali opony w ich samochodach. Kradli pieniądze, gdy kierowcy wymieniali przebite koła - ustaliła prokuratura.
 • Od 400 złotych będzie już przestępstwo!

  Od 400 złotych będzie już przestępstwo!

  Obniżenie - z jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia, czyli obecnie 525 zł, do stałej wartości 400 zł - progu, od którego kradzież nie jest wykroczeniem, a staje się przestępstwem - przewiduje projekt zmiany Kodeksu wykroczeń, który we wtorek przyjął rząd.
 • Raport na temat przestępstw w polskich firmach. Kradną głównie pracownicy

  Raport na temat przestępstw w polskich firmach. Kradną głównie pracownicy

  Zawsze bulwersujące przypadki częstszych zatrzymań przez CBA szefów firm znajdują wytłumaczenie w badaniach przestępstw gospodarczych. Okazuje się, że połowa ankietowanych przedsiębiorstw padła w ciągu ostatnich dwóch lat ofiarą różnego rodzaju nadużyć, z czego 55 proc. popełniły osoby w nich pracujące, w tym 45 proc. - kierownicy różnych szczebli.
 • Ukradł wątróbkę. Zapłaci 208 tys. euro

  Ukradł wątróbkę. Zapłaci 208 tys. euro

  Nieuczciwy klient przepakowywał drogą wątróbkę cielęcą w torby z owocami i przechodził przez samoobsługową kasę. Sąd nie miał litości dla oszusta.
 • Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Kodeks wykroczeń - surowe kary i nowe limity

  Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację Kodeksu wykroczeń, która wprowadza wiele zmian dla obywateli i usprawnia wymiar sprawiedliwości. Powstanie elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń, który umożliwi skuteczne karanie. Przestępstwem ma być kradzież rzeczy powyżej stałego progu 400 zł, a nie jak obecnie progu kroczącego - jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia (w 2017 r. - 500 zł).
 • Wielkopolskie: Złodziej eksponatów sakralnych wpadł w ręce policji

  Wielkopolskie: Złodziej eksponatów sakralnych wpadł w ręce policji

  Policja zatrzymała 51-letniego mężczyznę, który skradł m.in, XVIII-wieczną figurę św. Franciszka z Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Podczas przeszukania, w jego domu znaleziono wiele eksponatów o charakterze sakralnym.
 • Łódzkie: Ukradł pieniądze z kościelnych skarbonek

  Łódzkie: Ukradł pieniądze z kościelnych skarbonek

  Policjanci zatrzymali 20-latka, który włamał się do jednego z kościołów w Zgierzu. Mężczyzna ukradł pieniądze ze znajdujących się tam skarbonek, a w trakcie zatrzymania podawał się za swojego brata, bo sam był poszukiwany - poinformowała Magdalena Czarnecka ze zgierskiej policji.
 • Wyłudzenie kredytu na skradzione nazwisko jest łatwiejsze, niż przypuszczamy

  Wyłudzenie kredytu na skradzione nazwisko jest łatwiejsze, niż przypuszczamy

  Zwykle wydaje się nam, że trudno wyłudzić kredyt czy pożyczkę, posługując się skradzionym nam dowodem osobistym. Skradziony dokument trzeba zastrzec jak najszybciej. Średnio 30 tys. zł próbują wyłudzić oszuści metodą "na słupa".
 • Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Berlin. Złodzieje ukradli monetę ze szczerego złota o wadze 100 kg

  Z berlińskiego Muzeum Bodego zginęła złota moneta o nominale miliona dolarów. Policja szuka sprawców.

Filmy - Kradzież (35)