kozy

Artykuły - Kozy (30)

 • Będą ułatwienia w rejestracji zwierząt gospodarskich

  Będą ułatwienia w rejestracji zwierząt gospodarskich

  Zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla posiadaczy zwierząt gospodarskich zakłada projekt nowelizacji ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt opracowany przez ministerstwo rolnictwa.
 • Na Sycylii koza pracuje jako ogrodnik

  Na Sycylii koza pracuje jako ogrodnik

  Władze miejscowości Aliminusa koło Palermo na Sycylii zatrudniły kozę, która pracuje jako ogrodnik ścinając trawę na skwerach i w parku. Kozie o imieniu Caterina pomagają też owce i osiołek, a gmina oszczędza na tym 5 tysięcy euro rocznie.
 • "Dziennik Polski": Kozy poświęciły życie dla dobra armii

  Trzydzieści kóz trzeba było uśpić, by wyszkolić ratowników medycznych przed wyjazdem do Afganistanu. Chodzi o szkolenie przeprowadzone jeden jedyny raz, w 2011 r. - informuje "Dziennik Polski".
 • Unijny Trybunał: Kozy i owce muszą mieć elektroniczny kolczyk

  Unijny Trybunał: Kozy i owce muszą mieć elektroniczny kolczyk

  Kozy i owce muszą być znakowane za pomocą elektronicznego kolczyka i nie narusza to unijnego prawa - orzekł w czwartek unijny Trybunał w Luksemburgu. Znakowaniu swoich 450 owiec sprzeciwił się niemiecki hodowca z okolic Stuttgartu.
 • Owce na wałach przeciwpowodziowych

  Owce na wałach przeciwpowodziowych

  30 owiec rasy polska owca górska wykorzystywanych jest w roli "żywych kosiarek" na wałach przeciwpowodziowych w Małopolsce w ramach programu badawczego realizowanego przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karnowicach wraz z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie.
 • Kozy opanowują świat! Internetowe szaleństwo...

  Kozy opanowują świat! Internetowe szaleństwo...

  Internet opanowała nowa moda. To już nie Gangnam Style, nawet nie Harlem Shake, ale... kozy. Hałaśliwe, wszędobylskie, szturmem wdzierają się w każdy zakątek YouTube'a i czają tam, gdzie nikt ich się nie spodziewa - nawet w teledyskach Whitney Houston. Skąd to szaleństwo? Spróbujmy prześledzić jego genezę.
 • Nowy wirus atakuje w Europie

  Nowy wirus atakuje w Europie

  Wirus Schmallenberg atakuje bydło, owce i kozy, przypadki zachorowań wykryto już w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Belgii i Francji, w efekcie m.in. Rosja i Egipt wstrzymały import produktów mleczarskich z tych krajów - poinformowała FAPA.
 • Idiota Maradona, ręka Boga i włoskie kozy

  Idiota Maradona, ręka Boga i włoskie kozy

  Dobry futbol niesie za sobą tylko część emocji towarzyszących mistrzostwom świata. Równie elektryzujące bywają wypowiedzi głównych bohaterów imprezy. Nie inaczej było w Republice Południowej Afryki. Zestawienie najciekawszych cytatów przygotowała redakcja serwisu goal.com.
 • Rekrut Lebowski

  Rekrut Lebowski

  "Człowiek, który gapił się na kozy" ("Men Who Stare at Goats"), reż. Grant Heslov, USA 2010, polski dystrybutor Forum Film, premiera kinowa 7 maja 2010 roku.

Filmy - Kozy (3)

 • Joga w nietypowym wydaniu

  W Szwecji szkoła jogi oferuje mieszkańcom stolicy szansę uczestniczenia w… koziej jodze. ćwicząc swoje pozycje w parku, zwierzęta wędrują wokół uczestników i relaksują się u ich stóp. Szkołę założył Malin Tyren Bakken, który po raz pierwszy usłyszał o koziej jodze podczas wizyty u rodziny w Nowym Jorku, i rozpoczął zajęcia latem 2018 r. w Lidingo w Sztokholmie, gdzie trzyma kilkadziesiąt kóz. Około 20 osób uczestniczy w zajęciach, które odbywają się na wybiegu i będą kontynuowane w okresie zimowym.
 • Gdyby kózka nie skakała…

  Kozy to uparte i wredne stworzenia, uwielbiają dogryzać nie tylko ludziom, ale także innym zwierzętom. Mała kózka za obiekt zabaw obrała sobie starszą owcę. Świetnie się bawiła, skacząc na niej, jak na trampolinie.
 • Przepis na weekend: odcinek 28

  Śpiewające kozy, nowa odsłona kultowej gry "Tomb Rider" oraz cukierkowy świat Dido. Na "Przepis na weekend" zaprasza Kamil Baleja!