koziński

Artykuły - Koziński (34)

 • Istnieje przestrzeń do umocnienia złotego

  Czynniki zewnętrzne i wewnętrzne sprawiają, że istnieje przestrzeń do umocnienia złotego - powiedział wiceprezes NBP Witold Koziński.
 • Wiceprezes NBP wątpi, by złoty się umocnił

  Witold Koziński, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego nie sądzi, aby złoty w 2011 roku mógł się "specjalnie" umocnić ze względu na niestabilną sytuację w globalnej gospodarce.
 • Polska traci dobrą opinię za granicą

  Jeśli krytyczne spojrzenie na polskie finanse publiczne będzie się utrwalało w naszym otoczeniu, to musi się to odbić na zachowaniu inwestorów zagranicznych, wyższe mogą być koszty obsługi polskiego długu publicznego - uważa Witold Koziński, wiceprezes Narodowego Banku Polskiego.
 • Będzie interwencja na złotym!

  Będzie interwencja na złotym!

  Wiceprezes NBP Witold Koziński uważa, że należy rozważyć działania Banku Centralnego na rynku walutowym w celu łagodzenia dużych wahań kursu złotego.
 • Należy się spodziewać, że płynność rynku międzybankowego będzie rosnąć

  Należy się spodziewać, że płynność rynku międzybankowego będzie rosnąć z uwagi na to, że Polska jest beneficjentem funduszy unijnych. Napływ tych środków przewyższa składki płacone przez Polskę na rzecz budżetu unijnego. Dodatkowym źródłem płynności złotowej są również zyski z zarządzania rezerwami dewizowymi NBP - ocenia wiceprezes NBP Witold Koziński. Dodaje, że w najbliższym czasie NBP nie przewiduje jednak potencjalnie możliwej straty z tytułu sterylizacji nadmiernej płynności sektora bankowego.
 • Nowy trener w PGNiG Suprlidze

  Pierwsza zmiana trenera w ekstraklasie szczypiornistów - od poniedziałku nowym szkoleniowcem Nielby Wągrowiec będzie Giennadij Kamielin.
 • Prezes Zagłębia chce wstrząsnąć zespołem

  Zagłębie Lubin zanotowało słaby start w Ekstraklasie. Drużyna Marka Bajora w pięciu pierwszych meczach wywalczyła zaledwie cztery punkty i zajmuje 14 miejsce w tabeli. Po porażce 0-2 z Polonią w Bytomiu prezes Zagłębia spotkał się ze sztabem szkoleniowym. Teraz zamierza porozmawiać z zawodnikami.
 • Powołanie członków Rady Nadzorczej

  Zarząd Internity S.A informuje, iż w dniu 15 czerwca 2010 r. ZWZA uchwałą nr 17 powołało w skład Rady Nadzorczej pana Piotra Karmelitę. Ponadto: PMJ Properties Grupiński Spółka jawna w wykonaniu osobistych uprawnień do powoływania członków Rady Nadzorczej Spółki przyznanych mocą postanowień art. 12 Statutu Spółki, powołuje Panią Katarzynę Jasińską i Pana Jacka Olechowskiego do Rady Nadzorczej Spółki, Batna Trading Limited w wykonaniu osobistych uprawnień do powoływania członków Rad
 • FCL konieczny do ochrony złotego

  FCL konieczny do ochrony złotego

  Zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego przedłużenie dostępu do elastycznej linii kredytowej (FCL) Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest konieczne dla ochrony złotego przed spekulacjami na rynku walutowym wywołanymi przez problemy gospodarcze m.in. Grecji.
 • Grecja opóźni nasze euro

  Grecja opóźni nasze euro

  Nie ma pośpiechu z przedłużeniem elastycznej linii kredytowej. NBP musi zapoznać się z pismem przekazanym przez MF w tej sprawie - powiedział rano w TNV CNBC Witold Koziński, wiceprezes NBP. Dodał, że złoty wobec euro stabilizuje się.