koty

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Koty (tytul filmu, 2020, reż. Tom Hooper) ,

Artykuły - Koty (150)

 • CIA chciała stworzyć szpiegowskie koty-cyborgi

  CIA chciała stworzyć szpiegowskie koty-cyborgi

  ​Koty to przyjaciele wielu ludzi, ale ze względu na swój charakter były postrzegane kiedyś przez CIA jako idealny materiał na szpiega.
 • Whole prey, czyli żywienie pupili dla osób o mocnych nerwach

  Whole prey, czyli żywienie pupili dla osób o mocnych nerwach

  Rynek zoologiczny nieustannie się rozrasta. Najprężniej działa sektor karm dla zwierząt, oferując właścicielom coraz to nowe produkty. Jak odnaleźć się w gąszczu ofert i informacji, by zapewnić swojemu zwierzakowi najzdrowszą i najlepiej zbilansowaną dietę? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć w swojej książce "Nie dla psa (i kota) kiełbasa" Agnieszka Cholewiak-Góralczyk. Przeczytaj fragment o jednej z najbardziej kontrowersyjnych diet - whole prey.
 • Koci wojownicy

  Koci wojownicy

  Kaczka, Gęś i Charlie, to kociaki z charakterem, które dostały drugie życie, dzięki pomocy wspaniałych ludzi. Teraz odpłacają miłością i przywiązaniem swoim właścicielom za to, że je wyleczyli i dali im dach nad głową.
 • Koci lek skuteczny w walce z COVID-19

  Koci lek skuteczny w walce z COVID-19

  ​Lek dla kotów może pomóc w walce z pandemią COVID-19 u ludzi. Mowa o preparacie GC376, który wkrótce może trafić do badań klinicznych.
 • Gadające koty

  Gadające koty

  Mówi się, że mają dziewięć żyć, chodzą własnymi drogami i zawsze spadają na cztery łapy. Okazuje się, że skrywają przed nami jeszcze jedną wielką tajemnicę.
 • Pierwsze koty na polskich ziemiach - co o nich wiemy?

  Pierwsze koty na polskich ziemiach - co o nich wiemy?

  Pierwszym rolnikom na obecnych ziemiach Polski już ok. 6 tys. lat temu towarzyszyły koty, przybyłe za nimi z Bliskiego Wschodu. Żywiły się m.in. gryzoniami, wyjadającymi uprawiane przez ludzi zboża - wynika z analiz izotopów zawartych w kościach tych zwierząt.
 • W polskich jaskiniach odkryto szczątki przodka kotów domowych

  W polskich jaskiniach odkryto szczątki przodka kotów domowych

  ​Odkrycie liczących 7000 lat szczątków żbika w polskich jaskiniach rzuca nowe światło na ewolucję kotowatych.
 • Naukowcy: Koty mogą zarazić się koronawirusem od człowieka i przekazać go innym kotom

  Naukowcy: Koty mogą zarazić się koronawirusem od człowieka i przekazać go innym kotom

  ​Naukowcy z USA i Japonii donoszą, że koty mogą łatwo zarazić się wirusem SARS-CoV-2 od człowieka. Co więcej, są w stanie przekazać go innym zwierzętom.
 • Zarabiają, maltretując zwierzęta. Możesz im przeszkodzić!

  Zarabiają, maltretując zwierzęta. Możesz im przeszkodzić!

  Każdemu z nas raduje się serce, kiedy w Internecie ogląda bohaterskie akcje przypadkowych osób, ratujących życie bezbronnych zwierząt. Często wysyłamy nawet datki takim jednostkom. Jednak niewiele osób zdaję sobie sprawę, ile procent takich nagrań faktycznie niesie pomoc tym stworzeniom. Coraz więcej osób wykorzystuje naszą naiwność i okalecza niewinne zwierzęta, tylko po to, aby zarobić niemałe pieniądze.

Filmy - Koty (52)

 • Kocia szarpanina. Wygląda groźnie?

  Dwa koty, Juan i Max, uwielbiają wspólne zabawy. Czasem przeradzają się one w kocie bójki z iście spektakularny przebieg. Zobaczcie
 • Cenne koty w areszcie policji antynarkotykowej

  Tajlandzka policja antynarkotykowa aresztowała sześć rasowych, żywych kotów. Zwierzęta razem z domem, działką i samochodem zostały porzucone przez kobietę zamieszaną w handel narkotykami. Właścicielki kotów nie udało się zatrzymać. Pięć Szkockich zwisłouchych i jeden kot bengalski zostały wyceniony na kilka tysięcy dolarów każdy. Policja chce futrzastych aresztantów sprzedać na aukcji, aby odzyskać część pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami. Miłośnicy zwierząt protestują przeciwko przedmiotowemu traktowaniu żywych istot.
 • Kot Larry rządzi w rezydencji brytyjskiego premiera

  W świecie mediów i wielkiej polityki pojawił się przez… szczury. Kot Larry już od dziesięciu lat jest mieszkańcem rezydencji brytyjskiego premiera przy Downing Street 10. Zamieszkał tam po tym, gdy jedna z telewizji pokazała gryzonie kręcące się przy słynnych, czarnych drzwiach. Od tego czasu Larry zyskał olbrzymią popularność, doczekując się nawet własnego konta na Twitterze.
 • Koty uwielbiają tę zabawę. Urocze

  Ale widok! Dwa koty stojące przy ścianie i "odbijające" ku sobie świetlną plamkę. Nie ma co, przednia zabawa. Nie mogłaby się jednak odbyć, gdyby nie pomoc trzeciego, niewidocznego uczestnika.