kot sfinks

Artykuły - Kot sfinks (2)

 • Najbardziej nietypowe rasy kotów

  Najbardziej nietypowe rasy kotów

  Człowiek przez lata krzyżowania różnych kocich ras stworzył wiele zaskakujących połączeń. Możemy sprawić sobie kota bezwłosego lub takiego z nietypowym umaszczeniem. Obecnie naszą planetę zamieszkuje ponad 110 ras udomowionych pupili. Oprócz nich w lasach kryje się więcej gatunków dzikich kotów, których zróżnicowanie nie jest wcale mniejsze. Wśród tak wielu odmian łatwo napotkać specyficznych przedstawicieli gatunku.
 • Wytatuował kota. W internecie rozpętało się piekło!

  Wytatuował kota. W internecie rozpętało się piekło!

  Ludzkość od lat znakuje bydło, ale tatuowanie zwierząt domowych jest nowością. Nic dziwnego, że na artystę, który swą miłością do tatuaży "zaraził" kota wylała się fala krytyki.

Filmy - Kot sfinks (3)

 • Wdrapał się na kark i zaczął... Urocze

  Ten sfinks pomimo małych rozmiarów należy do wielkich pieszczochów. Zobaczcie, z jaką czułością przytulał się do swojego właściciela, drapiąc go za uchem. Urocze
 • Koty rasy sfinks reagują synchronicznie na zabawy właściciela

  Koty rasy sfinks zdecydowanie należą do jednych z najciekawszych. Są zupełnie pozbawione owłosienia, w tym tak typowych dla reszty gatunku wąsów. Mają też duże i mocno odstające uszy. Film w pełnej krasie pokazuje aż cztery sfinksy, które wyłapują dźwięki wydawane przez właściciela i zabawnie, synchronicznie kręcą głowami. Podobają się Wam?
 • Niezwykle pomarszczony kot

  Na świecie jest wiele ras kotów. Zazwyczaj kojarzymy te zwierzęta z krótką lub długą, lśniącą sierścią. Jest jednak wyjątkowo rasa, która nie ma sierści. Kot sfinks, znany także jako kanadyjski bezwłosy, to niezwykły okaz. Mimo iż na pierwszy rzut wyglądają groźnie, koty te są bardzo towarzyskie i chętne do zabaw.