InteriaTV - koszty

Filmy - Koszty (10)

 • Korzystanie z nawigacji samochodowej za granicą może cię drogo kosztować

  Opłaty za korzystanie z telefonu komórkowego za granicą na terenie Unii Europejskiej są symboliczne. Nie każdy kraj jest jednak w Unii, a rachunki za korzystanie z nawigacji i to niekoniecznie tej w telefonie, mogą być wysokie. - Po powrocie z Białorusi otrzymałem horrendalny rachunek za telefon. Wyłączyłem roaming transmisji danych na granicy, ale okazało się, że już w momencie stania w kolejce, telefon przełączył się automatycznie w sieć białoruską i stąd tak wysoki rachunek - skarży się turysta Piotr Sroka. - Silniejszy jest sygnał z sieci roamingowej z zza granicy. Wtedy telefon może się przełączyć na taki mocniejszy sygnał - tłumaczy Paweł Ślubowski z firmy hadron.pl. By się ustrzec podobnym sytuacjom, przed przekroczeniem granicy należy wyłączyć automatyczny wybór sieci. Co więcej, niektóre samochody wyposażone są w specjalne systemy nawigacyjne. Należy pamiętać także o tym, by przełączyć je na tryb offline. (TVN/x-news)
 • Tak drogo jeszcze nie było. Koszty utrzymania mieszkania biją rekordy

  Prawie 572 złote – tyle na utrzymanie dachu nad głową wydaje już przeciętna polska para. Koszty te rosną coraz szybciej wraz z przyspieszającą inflacją – wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • J. Martini: Wzrosną koszty obsługi podatkowej. Firmy mogą przestać korzystać z księgowych

  Propozycja nowej ustawy przewiduje sankcję do pół miliona zł za zarejestrowanie podmiotu do VAT-u założonego dla tzw. słupa. Według eksperta, poważnie zagrozi to całej branży rachunkowej. Z obawy przed ryzykiem, zawodowi pełnomocnicy, mogą przestać wykonywać lub znacząco ograniczyć świadczenie usług nowym podmiotom.
 • W połowie roku PZU zaprezentuje nową strategię

  Grupa PZU zamierza w ciągu trzech lat obciąć do 20 proc. kosztów we wszystkich swoich segmentach. Z deklaracji kierownictwa wynika jednak, że w dalszym ciągu spółka będzie wypłacać dywidendę. Decyzja o podziale zysku za 2015 rok zapadnie w kwietniu. – Ubezpieczenia nadal będą najważniejsze w Grupie PZU. Chcielibyśmy, żeby były one rentownym filarem, z czym w zeszłym roku mieliśmy trochę problemów – zapowiada Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU. – Tę rentowność będziemy chcieli uzyskać z jednej strony poprzez zastosowanie zaawansowanych technik cenowych, gdzie dla każdego kierowcy będziemy mogli tworzyć coś na miarę małej taryfy, a z drugiej strony poprzez redukcje kosztowe. Nasz biznes usług finansowych jest biznesem, gdzie relacja cena a koszt mają bardzo duże znaczenie.
 • Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  Koszt wychowania dziecka w Polsce (do osiągnięcia 19 roku życia) mieści się w przedziale od 176 tys. do 190 tys. zł, a dwójki dzieci - od 317 tys. do 350 tys. zł - szacuje Centrum im. Adama Smitha. Eksperci podkreślają, że choć rodzicielstwo nie jest wyłącznie rezultatem kalkulacji ekonomicznych, to obawy potencjalnych rodziców o bezpieczeństwo ekonomiczne rodziny i jej poziom życia negatywnie wpływają na decyzje o liczbie posiadanych dzieci.
 • Romans kosztuje 700 złotych

  700 złotych – tyle wydajemy miesięcznie na utrzymanie naszego kochanka lub kochanki. Jak wynika z badań, aż 1/3 Polaków dopuszcza się zdrady. Hotele, kolacje czy prezenty kosztują nas niemało, a w porównaniu do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Polacy przodują w wydatkach i są bardzo "romansującym" narodem - mówi Kuba Jugo z biura prasowego Profi Credit. Osobną kwestią jest ukrywanie prawdziwej skali swoich zarobków, do czego Polacy też mają skłonność. Aż 1/5 z nas nie mówi rodzinie, bliskim czy przyjaciołom, ile dokładnie zarabia. Co ciekawe, najczęściej postępują tak panowie, którzy chcą tym sprytnym sposobem uskładać "awaryjną" sumę na czarną godzinę. Z kolei Polki ukrywają przed mężami swoje wydatki albo zaniżają ceny rzeczy, które zakupiły.
 • Brakuje nie tylko pieniędzy, ale i pomysłu na LOT

  Zamiast na cięciu kosztów LOT powinien skoncentrować się na zwiększaniu przychodów - uważa Adrian Furgalski, ekspert ZDG TOR. Pomoc państwa, nawet jeśli zgodzi się na nią Komisja Europejska, to tylko ok. 20 proc. kwoty potrzebnej na restrukturyzację. Brakuje nie tylko pieniędzy, ale i pomysłu na to, jaką linią ma być LOT.
 • Rostowski: Organizacja igrzysk tańsza niż propozycje PiS

  Polska mogłaby zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie. Obliczę koszty organizacji takiej imprezy – zapowiada minister finansów Jacek Rostowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - Ministerstwo finansów obliczyło koszty propozycji z programu gospodarczego PiS, obliczy też koszty olimpiady. Dzięki Bogu, skutki finansowe igrzysk zimowych nie będą dla Polski tak katastrofalne, jak propozycje gospodarcze PiS – mówi gość RMF FM.
 • PIGEO: w Polsce nie ma miejsca na elektrownię atomową

  Całkowity koszt budowy elektrowni atomowej to 100 mld zł, a nawet więcej, jeśli weźmie się pod uwagę koszty obsługi kredytu na tę inwestycję – szacuje Tomasz Podgajniak, ekspert ds. zielonej energetyki. Jak podkreśla, to bardzo ryzykowne i nieopłacalne przedsięwzięcie - i, co więcej, zabiera fundusze, które powinny zostać przeznaczone na rozwój bardziej przyszłościowej energetyki odnawialnej.
 • Ile będzie nas kosztował pakiet klimatyczny?

  Unijny system handlu emisjami jest błędnie skonstruowany i nie da się go naprawić, mimo prób podejmowanych obecnie przez Komisję Europejską. Polska proponowała skuteczniejszy, ale nie zyskał on akceptacji pozostałych krajów UE. Przyjęliśmy więc unijny pakiet energetyczno-klimatyczny. – Nierozważnie go podpisaliśmy i dzisiaj płacimy za to bardzo dużą cenę. I będziemy jeszcze płacić, co najmniej do roku 2020 – uważa prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki.