Kossak

Artykuły - Kossak (-1)

 • Polacy tracą zaufanie do biur podróży

  Polacy tracą zaufanie do biur podróży

  Polacy stracą zaufanie do biur podróży - uważa Jan Kossak z Polskiej Izby Turystyki. Jego zdaniem część osób zrezygnuje z usług pośrednictwa i sama będzie organizować swój pobyt wakacyjny.
 • Kolejna edycja Artystycznego Lata u Kossaków już za rok

  Kolejna edycja Artystycznego Lata u Kossaków już za rok

  Wszystko rozpoczęło się od koncertu na 60 gitar w wykonaniu dzieci i młodzieży, który odbył się w ruinach Dworu Kossaków. Na zakończenie z kolei odbyła się tradycyjna aukcja powstałych podczas Artystycznego Lata małych-wielkich dzieł sztuki. Przez ten czas tysiące ludzi odwiedziło słynne na całym Śląsku Cieszyńskim ruiny.
 • Wpadł złodziej obrazu Kossaka

  Wpadł złodziej obrazu Kossaka

  Policja zatrzymała 27-latka, który z mieszkania na warszawskim Bemowie ukradł m.in. płótno Wojciecha Kossaka pt. "Ułan na koniu". Złodziejowi grozi kara do 10 lat więzienia - poinformowała w czwartek Komenda Stołeczna Policji.
 • "Krwawa niedziela" W. Kossaka trafi na rok do Polski

  Jedno z najlepszych a zarazem najbardziej znanych dzieł Wojciecha Kossaka "Krwawa Niedziela. 1905" będzie przez rok prezentowane na Dolnym Śląsku. Obraz odnalazł się w latach 90. w Kirowogradzie na Ukrainie, gdzie trafił 60 lat temu jako podarunek Bieruta dla Stalina.
 • Skradzione wachlarze pozostaną w muzeum

  Skradzione kilkanaście lat temu z Muzeum Zofii Kossak w Górkach Wielkich i odzyskane po latach dwa wachlarze ozdobione przez Wojciecha Kossaka pozostaną w góreckiej placówce - zadecydował Cieszyński Sąd Rejonowy.
 • Moneta dla upamiętnienia Polek ratujących Żydów

  Postaci trzech Polek, które ratowały Żydów podczas II wojny światowej - Ireny Sendlerowej, Zofii Kossak i Matyldy Getter - uwieczniono na srebrnej monecie kolekcjonerskiej, która trafiła w środę do sprzedaży w oddziałach Narodowego Banku Polskiego.
 • Obrazy Wojciecha Kossaka wróciły do Żywca

  Dwa obrazy Wojciecha Kossaka, które przed wojną należały do kolekcji żywieckich Habsburgów, wróciły na stałe do Żywca. Rzecznik burmistrza miasta Tomasz Terteka powiedział w środę, że płótna są aktualnie wieszane w tamtejszym muzeum w dawnym zamku Habsburgów.
 • Ruina zamieni się w... teatr

  Ruina zamieni się w... teatr

  Dawna posiadłość Zofii Kossak w Górkach Wielkich, gdzie trwa druga edycja Artystycznego Lata u Kossaków, wzbogaci się o kolejny obiekt. Po schronisku młodzieżowym przyszła kolej na rozprawienie się ze stojącymi tuż obok ruinami.
 • Sądowy spór o skradzione wachlarze

  O tym, do kogo należą skradzione kilkanaście lat temu z Muzeum Zofii Kossak w Górkach Wielkich dwa wachlarze ozdobione przez Wojciecha Kossaka - do placówki, czy też do Ireny S., która wystawiła je na sprzedaż - zadecyduje Sąd Rejonowy w Cieszynie.