Kosowo

Artykuły - Kosowo (231)

 • Hashim Thaçi. Mafioso, który został prezydentem

  Hashim Thaçi. Mafioso, który został prezydentem

  W 2007 roku Hashim Thaçi powiedział: „Wkrótce cała Europa będzie musiała nauczyć się albańskiego”. Nie były to słowa rzucone na wiatr. Swego czasu albańska mafia stała się najpotężniejsza na świecie, a jej głównymi argumentami były kałasznikow i RPG-7. Wkrótce Thaçi został premierem, a potem prezydentem swojego kraju. Bycie mafiosem zupełnie mu w tym nie przeszkadzało.
 • Piłka nożna. Florian Loshaj i sześciu innych reprezentantów Kosowa nie weźmie udziału w zgrupowaniu

  Piłka nożna. Florian Loshaj i sześciu innych reprezentantów Kosowa nie weźmie udziału w zgrupowaniu

  Zawodnik Cracovii Florian Loshaj i sześciu innych zawodników nie może pojawić się na zgrupowaniu reprezentacji Kosowa. Po przyjeździe do kraju wszyscy musieli by bowiem przejść 14-dniową kwarantannę.
 • El. Euro 2020. Kosowo – Anglia 0-4 w grupie A

  El. Euro 2020. Kosowo – Anglia 0-4 w grupie A

  Anglicy przypieczętowali grupowy triumf jak na faworyta przystało. Mimo to postawa reprezentacji Kosowa, która szanse na bezpośredni awans straciła dopiero w miniony czwartek, to jedna z największych niespodzianek kończących się kwalifikacji.
 • El. ME 2020: Kosowo żyje meczem z Anglią

  El. ME 2020: Kosowo żyje meczem z Anglią

  Piłkarze Kosowa nie wywalczyli z grupy historycznego awansu do mistrzostw Europy, ale będą mieć jeszcze szansę w barażach. Na razie jednak cały kraj żyje niedzielnym meczem z Anglią. - Rywal tej klasy jeszcze u nas nie gościł - przyznał szef fanklubu reprezentacji Lulzim Berisha.
 • El. Euro 2020. Trener i piłkarze Czarnogóry zbojkotowali mecz z Kosowem

  El. Euro 2020. Trener i piłkarze Czarnogóry zbojkotowali mecz z Kosowem

  Dwóch piłkarzy i trener reprezentacji Czarnogóry, którzy urodzili się w Serbii, zbojkotowali piątkowy mecz eliminacji mistrzostw Europy z Kosowem. Selekcjoner Ljubisza Tumbaković w konsekwencji tuż po zakończeniu spotkania ma stracić posadę.
 • Reprezentacja Kosowa: Lirim Kastrati razy dwa

  Dwóch Lirimów Kastratich znalazło się w reprezentacji Kosowa powołanej na czerwcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy do lat 21.
 • ​Kosowo: Radykalna koalicja wygrała wybory parlamentarne

  ​Kosowo: Radykalna koalicja wygrała wybory parlamentarne

  Według prawie pełnych wyników niedzielne przedterminowe wybory parlamentarne w Kosowie wygrała koalicja trzech radykalnych partii pod przywództwem centroprawicowej Demokratycznej Partii Kosowa (PDK) - podała pozarządowa organizacja "Demokracja w działaniu".
 • Kosowo wybiera nowe władze

  Kosowo wybiera nowe władze

  W niedzielę o godzinie 7 rano rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne w Kosowie, trzecie od czasu ogłoszenia niepodległości w lutym 2008 r. Zostały rozpisane po rozpadzie koalicji sprawującej władzę od 2014 r.
 • Czy Francja wyda Serbii byłego premiera Kosowa?

  Czy Francja wyda Serbii byłego premiera Kosowa?

  Sąd apelacyjny w Colmar na wschodzie Francji postanowił w czwartek, że decyzję w sprawie ekstradycji do Serbii byłego premiera Kosowa Ramusha Haradinaja ogłosi 27 kwietnia rano. Belgrad oskarża go o zbrodnie wojenne.
 • Rośnie napięcie między Serbią a Kosowem

  Rośnie napięcie między Serbią a Kosowem

  Serbia obwiniła w piątek Prisztinę o fiasko prowadzonych pod auspicjami UE negocjacji i wojnę na słowa w warunkach rosnącego napięcia w północnej części Kosowa.

Filmy - Kosowo (11)