Kosowo

Artykuły - Kosowo (230)

 • El. Euro 2020. Kosowo – Anglia 0-4 w grupie A

  El. Euro 2020. Kosowo – Anglia 0-4 w grupie A

  Anglicy przypieczętowali grupowy triumf jak na faworyta przystało. Mimo to postawa reprezentacji Kosowa, która szanse na bezpośredni awans straciła dopiero w miniony czwartek, to jedna z największych niespodzianek kończących się kwalifikacji.
 • El. ME 2020: Kosowo żyje meczem z Anglią

  El. ME 2020: Kosowo żyje meczem z Anglią

  Piłkarze Kosowa nie wywalczyli z grupy historycznego awansu do mistrzostw Europy, ale będą mieć jeszcze szansę w barażach. Na razie jednak cały kraj żyje niedzielnym meczem z Anglią. - Rywal tej klasy jeszcze u nas nie gościł - przyznał szef fanklubu reprezentacji Lulzim Berisha.
 • El. Euro 2020. Trener i piłkarze Czarnogóry zbojkotowali mecz z Kosowem

  El. Euro 2020. Trener i piłkarze Czarnogóry zbojkotowali mecz z Kosowem

  Dwóch piłkarzy i trener reprezentacji Czarnogóry, którzy urodzili się w Serbii, zbojkotowali piątkowy mecz eliminacji mistrzostw Europy z Kosowem. Selekcjoner Ljubisza Tumbaković w konsekwencji tuż po zakończeniu spotkania ma stracić posadę.
 • Reprezentacja Kosowa: Lirim Kastrati razy dwa

  Dwóch Lirimów Kastratich znalazło się w reprezentacji Kosowa powołanej na czerwcowe mecze eliminacji mistrzostw Europy do lat 21.
 • ​Kosowo: Radykalna koalicja wygrała wybory parlamentarne

  ​Kosowo: Radykalna koalicja wygrała wybory parlamentarne

  Według prawie pełnych wyników niedzielne przedterminowe wybory parlamentarne w Kosowie wygrała koalicja trzech radykalnych partii pod przywództwem centroprawicowej Demokratycznej Partii Kosowa (PDK) - podała pozarządowa organizacja "Demokracja w działaniu".
 • Kosowo wybiera nowe władze

  Kosowo wybiera nowe władze

  W niedzielę o godzinie 7 rano rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne w Kosowie, trzecie od czasu ogłoszenia niepodległości w lutym 2008 r. Zostały rozpisane po rozpadzie koalicji sprawującej władzę od 2014 r.
 • Czy Francja wyda Serbii byłego premiera Kosowa?

  Czy Francja wyda Serbii byłego premiera Kosowa?

  Sąd apelacyjny w Colmar na wschodzie Francji postanowił w czwartek, że decyzję w sprawie ekstradycji do Serbii byłego premiera Kosowa Ramusha Haradinaja ogłosi 27 kwietnia rano. Belgrad oskarża go o zbrodnie wojenne.
 • Rośnie napięcie między Serbią a Kosowem

  Rośnie napięcie między Serbią a Kosowem

  Serbia obwiniła w piątek Prisztinę o fiasko prowadzonych pod auspicjami UE negocjacji i wojnę na słowa w warunkach rosnącego napięcia w północnej części Kosowa.
 • Kosowo: Aresztowano 19 podejrzanych o planowanie zamachów

  Policja w Kosowie poinformowała w środę o aresztowaniu w ciągu ubiegłych 10 dni 19 ludzi podejrzanych o powiązania z Państwem Islamskim i planowanie zamachów w samym Kosowie oraz w sąsiedniej Albanii.
 • Kosowo zadebiutowało w rozgrywkach piłkarskich. Zremisowało z Finlandią 1-1

  Kosowo zadebiutowało w rozgrywkach piłkarskich. Zremisowało z Finlandią 1-1

  W pierwszym oficjalnym meczu reprezentacja Kosowa zremisowała z Finlandią 1-1 w spotkaniu eliminacyjnym grupy I do mistrzostw świata w 2018 r. Historyczną bramkę Kosowianom strzelił Paulus Arajuuri, zawodnik Lecha Poznań.

Filmy - Kosowo (10)

 • Polacy w ostatniej sekundzie zremisowali z Kosowem. Decydujący mecz z Izraelem. Wideo

  Polscy szczypiorniści wywalczyli punkt w starciu z Kosowem w ostatniej sekundzie wyjazdowego meczu w ramach eliminacji do ME 2020. Aby mieć pewny awans, Polacy muszą wygrać w ostatnim meczu kwalifikacyjnym z Izraelem, który rozegrają u siebie 16 czerwca.
 • Gorąco na Bałkanach. Serbia ostrzega Unię Europejską

  Kolejny raz wzrasta napięcie przy granicy Kosowa i Serbii. Z informacji przekazywanych przez media w Kosowie, powodem jest operacja policji w północnej części kraju. Serbowie uważają jednak, że akcja nie ma na celu rozbicia grup przestępczych a zastraszanie serbskiej ludności zamieszkującej północ Kosowa.
 • Gorąco na Bałkanach. Serbia ostrzega Unię Europejską

  Kolejny raz wzrasta napięcie przy granicy Kosowa i Serbii. Z informacji przekazywanych przez media w Kosowie, powodem jest operacja policji w północnej części kraju. Serbowie uważają jednak, że akcja nie ma na celu rozbicia grup przestępczych a zastraszanie serbskiej ludności zamieszkującej północ Kosowa.
 • Szaleństwo na ulicach Kosowa po zwycięstwie piłkarzy. Wideo

  Kosowo w Euro 2020? Zaledwie dwa lata po tym, jak drużyna narodowa znalazła się w strukturach UEFA, notuje pierwsze sukcesy w Lidze Narodów i cały czas ma szanse na awans do mistrzostw kontynentu. Po ostatnim zwycięstwie z Azerbejdżanem (4-0) na ulicach Kosowa zapanowało szaleństwo.