Kościół

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
kościół (budynek) ,

Artykuły - Kościół (1732)

 • Tajne archiwa Watykanu: 1700 lat tajemnic Kościoła

  Tajne archiwa Watykanu: 1700 lat tajemnic Kościoła

  Tych akt zwykli śmiertelnicy nigdy nie zobaczą. W mrocznych podziemiach Kościół katolicki od stuleci przechowuje dokumenty, które opisywały, ale i zmieniały historię. Niektóre z nich miały na zawsze pozostać w ukryciu. Jednak co jakiś czas zdeterminowani badacze mają możliwość zajrzenia do watykańskich archiwów.
 • Piosenki zakazane. Kościół wprowadza listę utworów, których nie można śpiewać na ślubie

  Piosenki zakazane. Kościół wprowadza listę utworów, których nie można śpiewać na ślubie

  Do sieci trafiła lista zakazanych piosenek, których nie można śpiewać podczas ślubu. Utwory na tej uroczystości muszą mieć charakter religijny, a nie świecki. Kościół stworzył także specjalny, obowiązkowy kurs dla wykonawców, na którym dowiedzą się m.in., jakie piosenki są dozwolone.
 • Poszła do kościoła z koronawirusem. Zaraziła ponad 2000 wiernych

  Poszła do kościoła z koronawirusem. Zaraziła ponad 2000 wiernych

  Liczba osób zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2 rośnie z dnia na dzień w zatrważającym tempie. Ponad 135 tysięcy ludzi na całym świecie jest już zarażonych, a w naszym kraju pojawiły się pierwsze ofiary śmiertelne. Mimo to, niektórzy wciąż nie traktują zagrożenia poważnie. W Korei Południowej doszło do sytuacji, gdzie jedna kobieta najprawdopodobniej zaraziła ponad 2000 wiernych, a liczba ta ciągle rośnie…
 • Jak polscy duchowni gościli Kaszpirowskiego?

  Jak polscy duchowni gościli Kaszpirowskiego?

  Kto nie pamięta telewizyjnych seansów, w których Anatolij Kaszpirowski „leczył” miliony Polaków? Gabriel Michalik napisał fascynującą książkę o kontrowersyjnym hipnotyzerze pt. "Kaszpirowski. Sen o wszechmocy". Poniżej publikujemy jej fragmenty dotyczące związków Kaszpirowskiego z polskim kościołem.
 • Przypadki pedofilii, o których piszę, to sprawy autentyczne

  Przypadki pedofilii, o których piszę, to sprawy autentyczne

  „Kler” Wojciecha Smarzowskiego bije rekordy oglądalności. Film opowiadający o grzechach polskiego Kościoła obejrzało ponad 5 milionów Polaków. W księgarniach właśnie pojawiła się powieść Piotra Głuchowskiego (współautora książki „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”) pt. „Nic co ludzkie”, oparta na scenariuszu „Kleru”. Autor rozwinął filmowe wątki i pokusił się o stworzenie pogłębionego obrazu pedofilii w Kościele. W rozmowie z Interią zdradza m.in., skąd czerpał informację o księżach-krzywdzicielach dzieci oraz jakich narzędzi używają hierarchowie, by zamiatać podobne sprawy pod dywan.
 • Kartą na tacę? Kościół w Jastrzębiej Górze idzie z duchem czasu

  Kartą na tacę? Kościół w Jastrzębiej Górze idzie z duchem czasu

  Parafia w Jastrzębiej Górze jako pierwsza w Polsce przyjmuje datki przekazane przy pomocy kart płatniczych - informuje serwis wirtualnemedia.pl.
 • ​"Rzeczpospolita": Państwo coraz więcej wydaje na księży

  ​"Rzeczpospolita": Państwo coraz więcej wydaje na księży

  Co roku rosną wydatki na Fundusz Kościelny. Jednak pomysł jego likwidacji porzuciła nawet Platforma - pisze środowa "Rzeczpospolita".
 • Pamiątki po św. o. Pio w Warszawie

  Pamiątki po św. o. Pio w Warszawie

  Dr Wanda Półtawska przekazała osobiste pamiątki po św. o. Pio dla warszawskiej parafii. "Przeżywam końcówkę życia" - napisała w liście do proboszcza kościoła na Gocławiu, ks. Kuflikowskiego, któremu oddaje relikwie - m.in. bandaż i skrzepniętą krew oraz obrazek z własnoręczną dedykacją świętego.
 • Kościół katolicki w Polsce i jego struktura

  Kościół katolicki w Polsce i jego struktura

  25 marca upłynęło 25 lat od ustanowienia nowej organizacji diecezji i prowincji kościelnych Kościoła katolickiego w Polsce. Decyzja ta, podjęta przez Papieża Jana Pawła II, została wyrażona w bulli Totus Tuus Poloniae Populus. Wydarzenie to określiło dzisiejszy kształt organizacyjny Kościoła katolickiego w Polsce i swoim znaczeniem może być porównywane z ukształtowaniem struktur kościelnych odrodzonego państwa polskiego w 1925 r.
 • Po mszy serwują... piwo. Nie narzekają na brak wiernych

  Po mszy serwują... piwo. Nie narzekają na brak wiernych

  Kościół w maleńkim belgijskim miasteczku Brielen zamienia się w prawdziwy bar już kilka minut po udzielonym przez pastora błogosławieństwie.

Filmy - Kościół (22)