Kościół

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
kościół (budynek) ,

Artykuły - Kościół (3364)

 • Przypadki pedofilii, o których piszę, to sprawy autentyczne

  Przypadki pedofilii, o których piszę, to sprawy autentyczne

  „Kler” Wojciecha Smarzowskiego bije rekordy oglądalności. Film opowiadający o grzechach polskiego Kościoła obejrzało ponad 5 milionów Polaków. W księgarniach właśnie pojawiła się powieść Piotra Głuchowskiego (współautora książki „Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator”) pt. „Nic co ludzkie”, oparta na scenariuszu „Kleru”. Autor rozwinął filmowe wątki i pokusił się o stworzenie pogłębionego obrazu pedofilii w Kościele. W rozmowie z Interią zdradza m.in., skąd czerpał informację o księżach-krzywdzicielach dzieci oraz jakich narzędzi używają hierarchowie, by zamiatać podobne sprawy pod dywan.
 • Kartą na tacę? Kościół w Jastrzębiej Górze idzie z duchem czasu

  Kartą na tacę? Kościół w Jastrzębiej Górze idzie z duchem czasu

  Parafia w Jastrzębiej Górze jako pierwsza w Polsce przyjmuje datki przekazane przy pomocy kart płatniczych - informuje serwis wirtualnemedia.pl.
 • ​"Rzeczpospolita": Państwo coraz więcej wydaje na księży

  ​"Rzeczpospolita": Państwo coraz więcej wydaje na księży

  Co roku rosną wydatki na Fundusz Kościelny. Jednak pomysł jego likwidacji porzuciła nawet Platforma - pisze środowa "Rzeczpospolita".
 • Pamiątki po św. o. Pio w Warszawie

  Pamiątki po św. o. Pio w Warszawie

  Dr Wanda Półtawska przekazała osobiste pamiątki po św. o. Pio dla warszawskiej parafii. "Przeżywam końcówkę życia" - napisała w liście do proboszcza kościoła na Gocławiu, ks. Kuflikowskiego, któremu oddaje relikwie - m.in. bandaż i skrzepniętą krew oraz obrazek z własnoręczną dedykacją świętego.
 • Kościół katolicki w Polsce i jego struktura

  Kościół katolicki w Polsce i jego struktura

  25 marca upłynęło 25 lat od ustanowienia nowej organizacji diecezji i prowincji kościelnych Kościoła katolickiego w Polsce. Decyzja ta, podjęta przez Papieża Jana Pawła II, została wyrażona w bulli Totus Tuus Poloniae Populus. Wydarzenie to określiło dzisiejszy kształt organizacyjny Kościoła katolickiego w Polsce i swoim znaczeniem może być porównywane z ukształtowaniem struktur kościelnych odrodzonego państwa polskiego w 1925 r.
 • Po mszy serwują... piwo. Nie narzekają na brak wiernych

  Po mszy serwują... piwo. Nie narzekają na brak wiernych

  Kościół w maleńkim belgijskim miasteczku Brielen zamienia się w prawdziwy bar już kilka minut po udzielonym przez pastora błogosławieństwie.
 • Francja: Zatrzymano kolejną osobę podejrzaną o związek z zamachem w kościele w Normandii

  Francja: Zatrzymano kolejną osobę podejrzaną o związek z zamachem w kościele w Normandii

  W związku z atakiem na kościół i zamordowaniem księdza w północno-zachodniej Francji zatrzymano uchodźcę z Syrii. Mężczyzna do tej pory przebywał w jednym z francuskich ośrodków dla oczekujących na azyl. Jest trzecią osobą aresztowaną w związku z zamachem w Saint-Etienne-du-Rouvray.
 • Kraków: Premier Szydło i kardynał Dziwisz na otwarciu Parku Miłosierdzia w Łagiewnikach

  Kraków: Premier Szydło i kardynał Dziwisz na otwarciu Parku Miłosierdzia w Łagiewnikach

  "Papież Franciszek upomniał się o szacunek do natury; realizujemy tę myśl i pragniemy szanować naturę" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas otwarcia Parku Miłosierdzia w Łagiewnikach. W wydarzeniu wzięła udział także premier Beata Szydło.
 • Kościół w Neapolu oddaje swoje mieszkania biednym

  Kościół w Neapolu oddaje swoje mieszkania biednym

  Arcybiskup Neapolu kard. Crescenzio Sepe postanowił podarować 60 ubogim rodzinom mieszkania należące do archidiecezji. Lokatorzy zajmowali je, nie płacąc czynszu i od dawna groziła im eksmisja.
 • Śląskie: W kościele w Bestwinie odkryto zabytkową polichromię

  Śląskie: W kościele w Bestwinie odkryto zabytkową polichromię

  Późnorenesansową polichromię z przełomu XVI i XVII w. odkryli pod warstwami przemalowań konserwatorzy w kościele Wniebowzięcia NMP w Bestwinie koło Bielska-Białej - poinformowały służby prasowe diecezji bielsko-żywieckiej.

Filmy - Kościół (21)