korzyści

Artykuły - Korzyści (406)

 • Firmy farmaceutyczne chcą ujawniać korzyści przekazywane lekarzom

  Firmy farmaceutyczne chcą ujawniać korzyści przekazywane lekarzom

  Firmy farmaceutyczne pracują nad systemem, w którym byłyby ujawniane wszystkie korzyści przekazywane lekarzom w ramach współpracy. Upublicznienie tych danych może poprawić zaufanie do lekarzy - uważa wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Romuald Krajewski.
 • Korzyści karmienia piersią

  Korzyści karmienia piersią

  Jak wynika z amerykańskich badań, karmienie piersią potomstwa może chronić kobiety, które w dzieciństwie leczono na nowotwór złośliwy, przed długotrwałymi negatywnymi skutkami tej terapii, jak otyłość czy osteoporoza.
 • Korzyści karmienia piersią

  Korzyści karmienia piersią

  Jak wynika z amerykańskich badań, karmienie piersią potomstwa może chronić kobiety, które w dzieciństwie leczono na nowotwór złośliwy, przed długotrwałymi negatywnymi skutkami tej terapii, jak otyłość czy osteoporoza.
 • Rząd: Przyjęcie euro korzystne dla gospodarki i konsumentów

  Rząd: Przyjęcie euro korzystne dla gospodarki i konsumentów

  Wprowadzenie euro będzie korzystne dla polskiej gospodarki i konsumentów - wynika z przyjętych przez rząd Ram Strategicznych Narodowego Planu Wprowadzenia Euro. Dokument zawiera m.in. bilans kosztów i korzyści wynikających ze wspólnej waluty w Polsce.
 • Kuszące pieniądze, czyli insider trading

  Kuszące pieniądze, czyli insider trading

  Gdy w grę wchodzą duże kwoty, ważny jest dostęp do informacji. Poprawnie zinterpretowany sygnał może być źródłem zysków. Pokusa z nimi związana pojawia się, kiedy mamy dostęp do informacji poufnych, wykorzystując je do uzyskania korzyści materialnych.
 • Operatorzy przeciwko obniżce stawek SMS

  Operatorzy przeciwko obniżce stawek SMS

  Urząd Komunikacji Elektronicznej chce obniżyć hurtowe stawki, jakie operatorzy płacą między sobą za dostarczanie wiadomości SMS. Pomysł nie przypadł do gustu operatorom, którzy twierdzą, że obniżka nie przełoży się na mniejsze ceny za SMS-y dla klientów.
 • Ile kosztuje szkolenie pracownika?

  Nowa regulacja o podnoszeniu kwalifikacji przez pracowników wprowadza wcześniej nieznane ustawowe obowiązki dla pracodawcy, dlatego przed skierowaniem pracownika na szkolenie, pracodawca powinien przemyśleć, jakie będą korzyści lub konsekwencje takiej decyzji.
 • Jak zachęcać lekarzy, by przepisywali tańsze

  Trybunał Sprawiedliwości UE uznał wcześniej że władze mogą zachęcać lekarzy za pomocą korzyści finansowych do przepisywania tańszych leków zastępczych. To odpowiedź na pytanie brytyjskiego sądu o zgodność tamtejszego systemu zachęt z dyrektywą UE z 2001 r.
 • Facebook najczęstszym źródłem infekcji

  Facebook najczęstszym źródłem infekcji

  33 proc. małych i średnich przedsiębiorstw amerykańskich zostało zainfekowanych złośliwymi kodami rozpowszechnianymi w sieciach społecznościowych, a 23 proc. padło ofiarą kradzieży tożsamości - wynika z danych Panda Security. Głównym źródłem infekcji jest Facebook.
 • Jak komórki ratują życie

  Jak komórki ratują życie

  Dzięki udostępnieniu komunikacji mobilnej w krajach rozwijających się, można rocznie uratować co najmniej 6000 istnień ludzkich .