InteriaTV - korupcja

Filmy - Korupcja (21)

 • Bułgaria nie radzi sobie z korupcją

  W Bułgarii kwitnie korupcja. Przypadki łamania prawa próbuje naświetlać dziennikarz śledczy Dimitar Stojanow. Nie jest to jednak łatwe.
 • Masakra luksusowych samochodów i motocykli

  Na Filipinach odbyło się pokazowe niszczenie zarekwirowanych z przemytu samochodów i motocykli. W wydarzeniu wziął udział prezydent kraju, Rodrigo Duterte. 68 luksusowych pojazdów miało łączną wartość ponad 5 mln dol. Wśród zniszczonych maszyn znajdowały się samochody Porsche oraz motocykle marki Harley Davidson. Podobne pokazy są regularnie organizowane na Filipinach. Są częścią działalności rządu, która ma na celu potępienie przemytu oraz korupcji. (STORYFUL/x-news)
 • Ekspert: Ukraińska gospodarka rośnie, korupcja maleje, ale to tylko iluzja. Nasze firmy powinny szeroko omijać ten rynek

  Izba Obrachunkowa Ukrainy podała, że w 1. półroczu br. PKB wyniosło 2,4%. Dochody budżetowe wzrosły o 48,3% w zestawieniu z analogicznym okresem ub. roku. To mają być wyniki walki z korupcją. Jednak ekonomista Łukasz Białek uważa, że ww. wskaźniki poważnie fałszują obraz sytuacji, a „sukcesy” w przywracaniu prawa to kłamstwa. Wymyślono je w celu uzyskania kolejnej transzy kredytu od MFW. Trzeba też wiedzieć, że w latach 2014-2015 PKB spadło łącznie o ponad 16%. Natomiast w 2016 roku wzrosło o ok. 2%, więc nie osiągnęło jeszcze poziomu sprzed 3 lat. Ekspert prognozuje, że na koniec roku wyniesie ono zaledwie 2%. Dlatego rząd powinien ostrzegać naszych przedsiębiorców przed inwestowaniem na Ukrainie. Dalej panuje tam korupcja, a zmiany w mentalności potrwają dziesiątki lat. Polscy przedsiębiorcy w konfrontacji z ukraińskimi nie mają szans, bo tamci w większości nie znają uczciwych zasad.
 • Korupcja w Polsce: co się dzieje w firmach

  W Polsce sytuacja poprawia się: maleje odsetek osób oceniających korupcję jako poważny problem biznesowy. W 2013 r. uważało tak 59%, w 2015 r. 43%, obecnie zaś takiego zdania jest 38% ankietowanych.
 • Tu oszustom nic nie ujdzie płazem!

  Eksponowane w nowo otwartym Muzeum Korupcji w Bangkoku rzeźby ilustrują głośne afery korupcyjne znane społeczeństwu. Tajlandczycy wciąż nie mogą uporać się z przekupstwem. Stale słyszy się tu o drobnych i wielkich aferach. – To przykry widok. Możemy tu zobaczyć, na jakie szkody narazili nas ci skorumpowani ludzie – mówi jedna ze zwiedzających muzeum. – Postanowiliśmy stworzyć to muzeum, aby w ten sposób powiedzieć oszustom, że to, co robią jest złe – mówi Dr Mana Nimitmongkol, kurator stałej wystawy w muzeum. Jak twierdzi, dzięki temu, ich przestępstwa przejdą do historii Tajlandii i pozostaną w niej zapisane na zawsze. – Tajlandczycy nigdy nie zapomną ani ich nazwisk, ani zła, które nam wszystkim wyrządzili – dodaje kurator.
 • Korupcja w polskich szkołach?

  Szkoły też dotknęła korupcja – alarmuje Fundacja Polska Bez Korupcji, która ujawnia jak działał proceder. W zamian za sprzęt, pieniądze szkoły miały wybierać określone podręczniki zaproponowane przez przedstawiciela firmy. - Ten problem dosięgnął aż 75 proc. szkół. Tyle szkół powiedziało, że takie sytuacje zaobserwowali. Niekoniecznie jednak godzili się na propozycję przedstawiciela firmy - powiedział Mateusz Górowski z Fundacji Polska Bez Korupcji.
 • Rumunia. Afera korupcyjna na szczycie władzy

  Rumuńskie urzędy już od dawna walczą z korupcją w kraju. Plaga ta zatacza coraz szersze kręgi. W najnowszą aferę korupcyjną zamieszana jest nawet... rodzina rumuńskiego prezydenta, a konkretnie - jego brat. Rumunia to jeden z najbardziej skorumpowanych krajów świata. Od kilkudziesięciu lat prosperują tutaj przestępcze klany, które czerpią korzyści z nielegalnych interesów. Bastionem tego podejrzanego towarzystwa jest dzielnica bogaczy - Buzescu. Podczas gdy kraj pogrążony jest w kryzysie, oni zarabiają miliardy. Przekupują sędziów, policjantów i polityków. Swoją posiadłość ma tu między innymi Sandu Anghel, który dorobił się fortuny na nielegalnej sprzedaży mienia państwowego.
 • To najbiedniejszy kraj UE. W dodatku skorumpowany

  Bułgaria nie potrafi uporać się z korupcją, która jak nowotwór zżera cały państwowy organizm. Ale obywatele nie zamierzają godzić się z tym w milczeniu.
 • Węgry: "Atlatszo" walczy z korupcją

  Budząca kontrowersje ustawa medialna na Węgrzech została wprawdzie złagodzona, ale nie wzmocniło to bynajmniej roli tamtejszych mediów. Tym aktywniejsi są za to dziennikarze na swoim własnym portalu, założonym w 2011 roku. Strona internetowa „Átlátszó“ (przejrzystość), jest czymś w rodzaju węgierskiego WikiLeaks. Ujawnia skandale i korupcję.
 • Korupcja, romanse i intrygi dawnej Polski

  Kolejny odcinek cyklu "Polimaty" odkrywa tajemnice rzeczywistości polskiej polityki w XVIII wieku. Korupcja, romanse i intrygi. Tylko nieliczni nie akceptowali takiego stanu rzeczy.