korupcja

Artykuły - Korupcja (400)

 • CBA zatrzymało b. prezesa Zakładów Chemicznych Police

  CBA zatrzymało b. prezesa Zakładów Chemicznych Police

  Jak podało Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało b. prezesa Zakładów Chemicznych Police. Prokuratura postawiła mu zarzuty oszustwa i niegospodarności i zastosowała 2 mln zł poręczenia majątkowego. Sprawa dotyczy, nieprawidłowości przy podejmowaniu decyzji o zakupie spółki, która miała zajmować się eksploatacją senegalskiej kopalni odkrywkowej fosforytów.
 • 1MDB - malezyjski skandal korupcyjny o wymiarze globalnym

  1MDB - malezyjski skandal korupcyjny o wymiarze globalnym

  Uwaga świata finansów od pewnego już czasu zwrócona jest na malezyjską stolicę Kuala Lumpur, gdzie były premier i były przewodniczący rady doradczej 1MDB Najib Razak jest sądzony w pierwszej z kilku spraw przeciwko niemu, w związku z tzw. skandalem funduszu 1MDB.
 • Korupcja w Rosji to norma

  Korupcja w Rosji to norma

  Czym Rosja różni się od większości współczesnych państw? Jak to możliwe, że kraj ten się nie modernizuje, ale powraca do dawnego, przedkomunistycznego stanu? Znany rosyjski politolog, Władisław Inoziemcew, w książce "Nienowoczesny kraj" punkt po punkcie wylicza osobliwości i fenomeny Rosji. Jednym z nich jest zjawisko korupcji. Przeczytaj fragment, w którym je analizuje.
 • Primera Division. Zapadł wyrok w "sprawie Osasuna". Skazano dziewięć osób

  Primera Division. Zapadł wyrok w "sprawie Osasuna". Skazano dziewięć osób

  Hiszpański sąd wydał wyrok w tzw. sprawie Osasuna. Dziewięć z 11 oskarżonych zostało skazanych, przysługuje im jednak odwołanie do Sądu Najwyższego. Wyrok dotyczy sprzeniewierzeń, fałszerstw w dokumentach, kłamstwa księgowego i korupcji. Wymierzone kary wynoszą od roku do aż ośmiu lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.
 • Zatrzymano siedem osób, które odpowiedzą za korumpowanie menadżerów

  Zatrzymano siedem osób, które odpowiedzą za korumpowanie menadżerów

  Siedem osób, które odpowiedzą za korumpowanie menadżerów sieci znanych sklepów wielkopowierzchniowych w celu podpisania korzystnych umów handlowych, zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
 • Tenis przesiąknięty korupcją. Zawodnik ujawnił kulisy

  Tenis przesiąknięty korupcją. Zawodnik ujawnił kulisy

  Afera korupcyjna w tenisie zatacza coraz szersze kręgi. Podejrzanych jest około 100 zawodników z Europy. Jeden z zatrzymanych tenisistów powiedział, że ustawianie meczów dotyczy nie tylko turniejów niższej rangi, ale również ATP.
 • Australian Open. Paire: Po porażce jedni mi gratulują, inni chcą zabić

  Australian Open. Paire: Po porażce jedni mi gratulują, inni chcą zabić

  Francuski zawodnik Benoit Paire we wtorek po zaciętym pięciosetowym boju przegrał z Austriakiem Dominikiem Thiemem. – Czy miałem po tym meczu pogróżki? Tak, to zdarza się za każdym razem – powiedział Francuz.
 • Tenis. Wywiało Polaków z rankingu. To efekt walki z korupcją

  Tenis. Wywiało Polaków z rankingu. To efekt walki z korupcją

  Tylko pięciu polskich tenisistów znajduje się obecnie w rankingu ATP. Jeszcze niedawno było ich 29.
 • Projekt ustawy wdrażającej dyrektywę DODO

  Projekt ustawy wdrażającej dyrektywę DODO

  Sejm uchwalił w grudniu ustawę o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, która dostosowuje polskie prawo do tzw. unijnej dyrektywy DODO.
 • Sztuczna inteligencja walczy z korupcją

  Sztuczna inteligencja walczy z korupcją

  3,6 biliona dolarów, czyli ponad 13,5 bln złotych. Jak poinformował w trakcie odbywającej się ostatnio z okazji Międzynarodowego Dnia Zwalczania Korupcji konferencji sekretarz ONZ generał Antonio Guterres, tyle światowa gospodarka straciła w 2017r z wyniku korupcji. W walce z tym zjawiskiem ma pomóc sztuczna inteligencja.

Filmy - Korupcja (22)

 • Ligue 1. Prezes PSG oskarżony o korupcję. Wideo

  Nasser Al-Khelaifi został oskarżony o korupcję za dokonanie płatności na konto prezydenta IAAF. Przelew miał zapewnić Katarowi organizację lekkoatletycznych mistrzostw świata
 • Bułgaria nie radzi sobie z korupcją

  W Bułgarii kwitnie korupcja. Przypadki łamania prawa próbuje naświetlać dziennikarz śledczy Dimitar Stojanow. Nie jest to jednak łatwe.
 • Masakra luksusowych samochodów i motocykli

  Na Filipinach odbyło się pokazowe niszczenie zarekwirowanych z przemytu samochodów i motocykli. W wydarzeniu wziął udział prezydent kraju, Rodrigo Duterte. 68 luksusowych pojazdów miało łączną wartość ponad 5 mln dol. Wśród zniszczonych maszyn znajdowały się samochody Porsche oraz motocykle marki Harley Davidson. Podobne pokazy są regularnie organizowane na Filipinach. Są częścią działalności rządu, która ma na celu potępienie przemytu oraz korupcji. (STORYFUL/x-news)
 • Ekspert: Ukraińska gospodarka rośnie, korupcja maleje, ale to tylko iluzja. Nasze firmy powinny szeroko omijać ten rynek

  Izba Obrachunkowa Ukrainy podała, że w 1. półroczu br. PKB wyniosło 2,4%. Dochody budżetowe wzrosły o 48,3% w zestawieniu z analogicznym okresem ub. roku. To mają być wyniki walki z korupcją. Jednak ekonomista Łukasz Białek uważa, że ww. wskaźniki poważnie fałszują obraz sytuacji, a „sukcesy” w przywracaniu prawa to kłamstwa. Wymyślono je w celu uzyskania kolejnej transzy kredytu od MFW. Trzeba też wiedzieć, że w latach 2014-2015 PKB spadło łącznie o ponad 16%. Natomiast w 2016 roku wzrosło o ok. 2%, więc nie osiągnęło jeszcze poziomu sprzed 3 lat. Ekspert prognozuje, że na koniec roku wyniesie ono zaledwie 2%. Dlatego rząd powinien ostrzegać naszych przedsiębiorców przed inwestowaniem na Ukrainie. Dalej panuje tam korupcja, a zmiany w mentalności potrwają dziesiątki lat. Polscy przedsiębiorcy w konfrontacji z ukraińskimi nie mają szans, bo tamci w większości nie znają uczciwych zasad.