korupcja

Artykuły - Korupcja (406)

 • Autostrada w Czarnogórze. Prawdziwa chińska robota?

  Autostrada w Czarnogórze. Prawdziwa chińska robota?

  Niewielka bałkańska Czarnogóra buduje pierwszą na swoim terytorium autostradę. Olbrzymia inwestycja ma połączyć finalnie port w Barze nad Morzem Adriatyckim ze stolicą Serbii – Belgradem. Na razie z planowanych 164 kilometrów ukończono tylko 41, po których zresztą nadal kierowcy nie mogą jeździć. Dalsza część budowy stoi pod dużym znakiem zapytania. W całej sprawie kluczową rolę pełnią Chiny, które udzieliły Czarnogórze prawie miliardowej pożyczki. Teraz niewielkie państwo ma olbrzymi problem ze spłatą swoich długów.
 • Cracovia. Michał Probierz schowany za pięcioma punktami

  Cracovia. Michał Probierz schowany za pięcioma punktami

  Minusowe punkty miały Cracovii ciążyć, tymczasem od początku sezonu są wytrychem dla trenera Michała Probierza. Tak często używanym, że dość tego ma już nawet część kibiców „Pasów” – komentuje Piotr Jawor, dziennikarz Interii.
 • Sąd utrzymał wyroki skazujące za udział w aferze korupcyjnej w piłce nożnej

  Sąd utrzymał wyroki skazujące za udział w aferze korupcyjnej w piłce nożnej

  Sąd Okręgowy w Poznaniu podtrzymał wyroki skazujące m.in. byłego reprezentanta kraju Piotra Mowlika oraz byłego prezydenta Bytomia Damiana B. za udział w aferze korupcyjnej w polskim futbolu. Uniewinnił z kolei jednego z arbitrów Jacka K.
 • Żużel zna gorzki smak korupcji, choć za rękę złapano tylko pojedynczych łapówkowiczów

  Żużel zna gorzki smak korupcji, choć za rękę złapano tylko pojedynczych łapówkowiczów

  Wpływ na wynik w żużlu ma bardzo wiele osób. To w naturalny sposób ułatwia próby korupcyjne. Choć za rękę złapano tylko niektórych łapówkowiczów, to smród w środowisku ciągnie się za wieloma sprawami.
 • Raport o korupcji na świecie. Polska obok Gruzji

  Raport o korupcji na świecie. Polska obok Gruzji

  Polska znalazła się na 45. miejscu - tuż za Łotwą oraz ex aequo z Gruzją i Sant Lucią - w Indeksie Postrzegania Korupcji w 2020 r. przygotowanym przez Transparency International. Na czele rankingu niezmiennie od kilku lat królują Nowa Zelandia i państwa skandynawskie.
 • Sejm. Zjawisko korupcji w sporcie nadal jest problemem

  Sejm. Zjawisko korupcji w sporcie nadal jest problemem

  Osiem wstępnych postępowań przygotowawczych dotyczących szeroko pojętej korupcji w sporcie było prowadzone w 2019 roku - poinformował przedstawiciel MSWiA we wtorek na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.
 • CBA zatrzymało b. prezesa Zakładów Chemicznych Police

  CBA zatrzymało b. prezesa Zakładów Chemicznych Police

  Jak podało Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało b. prezesa Zakładów Chemicznych Police. Prokuratura postawiła mu zarzuty oszustwa i niegospodarności i zastosowała 2 mln zł poręczenia majątkowego. Sprawa dotyczy, nieprawidłowości przy podejmowaniu decyzji o zakupie spółki, która miała zajmować się eksploatacją senegalskiej kopalni odkrywkowej fosforytów.
 • 1MDB - malezyjski skandal korupcyjny o wymiarze globalnym

  1MDB - malezyjski skandal korupcyjny o wymiarze globalnym

  Uwaga świata finansów od pewnego już czasu zwrócona jest na malezyjską stolicę Kuala Lumpur, gdzie były premier i były przewodniczący rady doradczej 1MDB Najib Razak jest sądzony w pierwszej z kilku spraw przeciwko niemu, w związku z tzw. skandalem funduszu 1MDB.
 • Korupcja w Rosji to norma

  Korupcja w Rosji to norma

  Czym Rosja różni się od większości współczesnych państw? Jak to możliwe, że kraj ten się nie modernizuje, ale powraca do dawnego, przedkomunistycznego stanu? Znany rosyjski politolog, Władisław Inoziemcew, w książce "Nienowoczesny kraj" punkt po punkcie wylicza osobliwości i fenomeny Rosji. Jednym z nich jest zjawisko korupcji. Przeczytaj fragment, w którym je analizuje.
 • Primera Division. Zapadł wyrok w "sprawie Osasuna". Skazano dziewięć osób

  Primera Division. Zapadł wyrok w "sprawie Osasuna". Skazano dziewięć osób

  Hiszpański sąd wydał wyrok w tzw. sprawie Osasuna. Dziewięć z 11 oskarżonych zostało skazanych, przysługuje im jednak odwołanie do Sądu Najwyższego. Wyrok dotyczy sprzeniewierzeń, fałszerstw w dokumentach, kłamstwa księgowego i korupcji. Wymierzone kary wynoszą od roku do aż ośmiu lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Filmy - Korupcja (24)