korupcja

Artykuły - Korupcja (560)

 • W Sejmie o korupcji w sporcie

  Korupcja w sporcie była tematem wtorkowego posiedzenia sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uważa, że na tle innych dziedzin życia, w sporcie nie jest ona ostatnio dominująca.
 • Gigantyczna afera korupcyjna w ukraińskiej piłce

  Gigantyczna afera korupcyjna w ukraińskiej piłce

  Wielka afera korupcyjna w ukraińskiej piłce nożnej. W sprzedawanie meczów zamieszanych jest kilkadziesiąt klubów. O szeroko zakrojonej akcji przeciwko nieuczciwym sportowcom, trenerom i działaczom piłkarskim poinformowała ukraińska policja. O sprawie piszą media w Europie, z BBC na czele.
 • CBA: W 2016 r. odnotowano blisko 26 tys. przestępstw korupcyjnych

  CBA: W 2016 r. odnotowano blisko 26 tys. przestępstw korupcyjnych

  W 2016 r. policja oraz inne służby odnotowały blisko 26 tys. przestępstw korupcyjnych, wszczęto wtedy blisko 2 tys. postępowań w sprawach korupcyjnych, a za tego rodzaju przestępstwa skazano ponad 2,6 tys. osób - wynika z przygotowanej przez CBA "Mapy korupcji".
 • Rumunia prymusem Europy: Rekordowy wzrost płac, pensji minimalnej i PKB

  Rumunia prymusem Europy: Rekordowy wzrost płac, pensji minimalnej i PKB

  Ludwik Sobolewski: - Zawsze przedstawiałem Rumunię w dobrym świetle, bo naprawdę korupcja przestała tam być systemem sprawowania władzy.
 • Czy nowa ustawa zlikwiduje korupcję w polskich firmach?

  Czy nowa ustawa zlikwiduje korupcję w polskich firmach?

  Obowiązek wprowadzenia procedur antykorupcyjnych w każdej średniej i dużej firmie, a także spółce, w której Skarb Państwa ma ponad 10 proc. udziałów - to założenie projektu nowej ustawy o jawności życia publicznego. Organizacje, które nie wdrożą procedur, czekają sankcje: kara finansowa w wysokości do 10 mln zł oraz zakaz udziału w przetargach przez pięć lat. Co ważne, po ogłoszeniu ustawy przedsiębiorstwa będą miały jeszcze sześć miesięcy, aby dostosować się do jej przepisów.
 • Zawirowania w Arabii Saudyjskiej mogą okazać się szansą

  Zawirowania w Arabii Saudyjskiej mogą okazać się szansą

  Świat przygląda się z bliska zawirowaniom w Arabii Saudyjskiej i zastanawia się nad ostatecznym celem Księcia Mohammada bin Salmana.
 • Korupcja w polskim żużlu. Przyznał się do próby przekupienia zawodnika

  Korupcja w polskim żużlu. Przyznał się do próby przekupienia zawodnika

  Sponsor toruńskiego klubu Get Well przyznał się do próby przekupienia zawodnika klubu żużlowego Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed barażem o miejsce w PGE Ekstralidze. Jest drugą osobą, której gdańska prokuratura postawiła ten zarzut. Mężczyzna został zwolniony za kaucją.
 • Zdunek Wybrzeże Gdańsk oskarża Get Well Toruń o próbę korupcji

  Zdunek Wybrzeże Gdańsk oskarża Get Well Toruń o próbę korupcji

  Władze klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk twierdzą, że jeden z ich zawodników otrzymał propozycję korupcyjną. Miał otrzymał sto tysięcy złotych i kontrakt w Get Well Toruń w zamian za słabą postawę w barażu o prawo jazdy w PGE Ekstralidze.
 • Zarzuty korupcyjne m.in. dla byłego szefa Rafinerii Jasło

  Zarzuty korupcyjne m.in. dla byłego szefa Rafinerii Jasło

  Zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych, w zamian za preferencyjne traktowanie jednej ze spółek branży paliwowej, usłyszeli dwaj byli członkowie kierownictwa Rafinerii Jasło oraz prezes spółki Lotos Infrastruktura Jasło. W sumie, podejrzani mieli przyjąć ponad 340 tys. łapówek.
 • Poznań: Akt oskarżenia przeciwko byłemu prokuratorowi

  Poznań: Akt oskarżenia przeciwko byłemu prokuratorowi

  Prokuratura w Poznaniu skierowała akt oskarżenia przeciwko byłemu poznańskiemu prokuratorowi Sebastianowi Z. Mężczyźnie przedstawiono zarzut oszustwa, korupcji i przekroczenia uprawnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Filmy - Korupcja (20)

 • Masakra luksusowych samochodów i motocykli

  Na Filipinach odbyło się pokazowe niszczenie zarekwirowanych z przemytu samochodów i motocykli. W wydarzeniu wziął udział prezydent kraju, Rodrigo Duterte. 68 luksusowych pojazdów miało łączną wartość ponad 5 mln dol. Wśród zniszczonych maszyn znajdowały się samochody Porsche oraz motocykle marki Harley Davidson. Podobne pokazy są regularnie organizowane na Filipinach. Są częścią działalności rządu, która ma na celu potępienie przemytu oraz korupcji. (STORYFUL/x-news)
 • Ekspert: Ukraińska gospodarka rośnie, korupcja maleje, ale to tylko iluzja. Nasze firmy powinny szeroko omijać ten rynek

  Izba Obrachunkowa Ukrainy podała, że w 1. półroczu br. PKB wyniosło 2,4%. Dochody budżetowe wzrosły o 48,3% w zestawieniu z analogicznym okresem ub. roku. To mają być wyniki walki z korupcją. Jednak ekonomista Łukasz Białek uważa, że ww. wskaźniki poważnie fałszują obraz sytuacji, a „sukcesy” w przywracaniu prawa to kłamstwa. Wymyślono je w celu uzyskania kolejnej transzy kredytu od MFW. Trzeba też wiedzieć, że w latach 2014-2015 PKB spadło łącznie o ponad 16%. Natomiast w 2016 roku wzrosło o ok. 2%, więc nie osiągnęło jeszcze poziomu sprzed 3 lat. Ekspert prognozuje, że na koniec roku wyniesie ono zaledwie 2%. Dlatego rząd powinien ostrzegać naszych przedsiębiorców przed inwestowaniem na Ukrainie. Dalej panuje tam korupcja, a zmiany w mentalności potrwają dziesiątki lat. Polscy przedsiębiorcy w konfrontacji z ukraińskimi nie mają szans, bo tamci w większości nie znają uczciwych zasad.
 • Korupcja w Polsce: co się dzieje w firmach

  W Polsce sytuacja poprawia się: maleje odsetek osób oceniających korupcję jako poważny problem biznesowy. W 2013 r. uważało tak 59%, w 2015 r. 43%, obecnie zaś takiego zdania jest 38% ankietowanych.
 • Tu oszustom nic nie ujdzie płazem!

  Eksponowane w nowo otwartym Muzeum Korupcji w Bangkoku rzeźby ilustrują głośne afery korupcyjne znane społeczeństwu. Tajlandczycy wciąż nie mogą uporać się z przekupstwem. Stale słyszy się tu o drobnych i wielkich aferach. – To przykry widok. Możemy tu zobaczyć, na jakie szkody narazili nas ci skorumpowani ludzie – mówi jedna ze zwiedzających muzeum. – Postanowiliśmy stworzyć to muzeum, aby w ten sposób powiedzieć oszustom, że to, co robią jest złe – mówi Dr Mana Nimitmongkol, kurator stałej wystawy w muzeum. Jak twierdzi, dzięki temu, ich przestępstwa przejdą do historii Tajlandii i pozostaną w niej zapisane na zawsze. – Tajlandczycy nigdy nie zapomną ani ich nazwisk, ani zła, które nam wszystkim wyrządzili – dodaje kurator.