koronawirus w Polsce

Artykuły - Koronawirus w Polsce (6)

Filmy - Koronawirus w Polsce (14)

 • Kiedy koniec stanu epidemii w Polsce? 3 scenariusze tego, co może się wydarzyć w najbliższych miesiącach

  Pewna wrocławska firma wykorzystała uczenie maszynowe i przeanalizowała aktualnie prawdopodobne modele epidemiologiczne, aby sprawdzić różne scenariusze zakończenia epidemii. O wnioskach z tego badania opowiedział prezes firmy zajmującej się sztuczną inteligencją Michał Staśkiewicz. Jakie rozwiązanie byłoby dla nas najlepsze? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • #Koronawirus - Czy w sklepach zabraknie żywności?

  W czasach kryzysu epidemicznego zrozumiałe są obawy klientów, związane z dostępnością najważniejszych artykułów spożywczych w sklepach. Zarząd Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji zapewnia, że zrzeszone w organizacji sieci handlowe mają zabezpieczony łańcuch dostaw. To oznacza, że logistyka produkcji, dystrybucji i przechowywania produktów pozwoli na odpowiednie zaopatrzenie wszystkich sklepów. W POHiD zrzeszone są największe polskie sieci handlowe. Na ich półkach powinniśmy podczas epidemii znaleźć wszystko, czego potrzebujemy w domu.
 • Jak ratować polskie firmy bez zwalniania pracowników

  Firmy nie oczekują zmian w Kodeksie pracy, ułatwiających zwalnianie pracowników. Założenia pakietu antykryzysowego są już znane. Natomiast wiele jest jeszcze kwestii szczegółowych, które wywołują wątpliwości.
 • Koronawirus. Czy podróże taksówką są bezpieczne?

  W wydaniu specjalnym programu „36,6” gościła prof. Anna Boroń-Kaczmarska, która odpowiedziała na pytania związane z pandemią koronawirusa. Czy podróże taksówką są bezpieczne? Jakie środki ostrożności zachować? (36,6/x-news)