koronawirus w Polsce

Artykuły - Koronawirus w Polsce (7)

Filmy - Koronawirus w Polsce (5)

 • #Koronawirus - Czy w sklepach zabraknie żywności?

  W czasach kryzysu epidemicznego zrozumiałe są obawy klientów, związane z dostępnością najważniejszych artykułów spożywczych w sklepach. Zarząd Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji zapewnia, że zrzeszone w organizacji sieci handlowe mają zabezpieczony łańcuch dostaw. To oznacza, że logistyka produkcji, dystrybucji i przechowywania produktów pozwoli na odpowiednie zaopatrzenie wszystkich sklepów. W POHiD zrzeszone są największe polskie sieci handlowe. Na ich półkach powinniśmy podczas epidemii znaleźć wszystko, czego potrzebujemy w domu.
 • Jak ratować polskie firmy bez zwalniania pracowników

  Firmy nie oczekują zmian w Kodeksie pracy, ułatwiających zwalnianie pracowników. Założenia pakietu antykryzysowego są już znane. Natomiast wiele jest jeszcze kwestii szczegółowych, które wywołują wątpliwości.
 • Nie ochronią przed koronawirusem. Nieskuteczne i niebezpieczne sposoby

  Koronawirus rozprzestrzenia się na świecie. W Internecie natychmiast pojawiło się mnóstwo rad, jak można uniknąć zakażenia. Niektóre z nich są niestety nieskuteczne, a nawet bardzo szkodliwe.
 • Michał Gramatyka: Koronawirus w Polsce? To musiało się zdarzyć

  "To musiało się zdarzyć"- mówi Michał Gramatyka, poseł PO i szef sztabu organizacyjnego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, pytany o pierwszy, potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce. Na pytanie, czy w tej sytuacji należałoby zakazać spotkań z kandydatami na prezydenta, zaznacza: Nie sądzę, nie dajmy się zwariować. To nie jest prawda, że Mariusz Kozak-Zagozda pracuje dla sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Nikt z "Soku z buraka" nie pracuje dla sztabu wyborczego naszej kandydatki - mówi Michał Gramatyka. Mieszkańcy Pucka jeżdżący za prezydentem Andrzejem Dudą, nie są opłacani przez sztab Małgorzaty Kidawy Błońskiej - zapewnia. Mamy zebranych sporo ponad 300 tysięcy podpisów pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy- Błońskiej. Celujemy, żeby mieć jak najwięcej. Ludzie są aktywni. Podpisy łatwo się zbiera - mówi gość Roberta Mazurka. O "wspólnej" zbiórce podpisów pod kandydaturami opozycyjnymi w Myślenicami mówi: To chyba niezgodne z prawem. Nie wiem, czy dojrzałem do (akceptacji- przyp.red) małżeństw gejowskich. Nie zastanawiałem się nad tym tematem - tłumaczy Michał Gramatyka. Ile powinien wynosić wiek emerytalny? Powinien zostać zatrzymany na dzisiejszym poziomie - podkreśla.