koronawirus epidemia

Artykuły - Koronawirus epidemia (4)

 • Aktualizacja ryzyka zawodowego w związku z COVID-19

  Aktualizacja ryzyka zawodowego w związku z COVID-19

  Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii wymaga od pracodawcy podjęcia dodatkowych czynności zabezpieczających pracowników przed zakażeniem. Wirus SARS-CoV-2 powinien być traktowany jako nowe zagrożenie w środowisku pracy, które należy przeanalizować i ocenić. Pracodawca powinien uwzględnić to zagrożenie w ocenie ryzyka zawodowego, która w związku z tym może wymagać aktualizacji.
 • Co z tymi testami? Diabeł tkwi w szczegółach

  Co z tymi testami? Diabeł tkwi w szczegółach

  Ministerstwo Zdrowia po rozmowach z przedstawicielami lekarzy rodzinnych zdecydowało się zmodyfikować strategię walki z COVID-19. Lekarze POZ będą mogli w najbardziej oczywistych sytuacjach zlecać testy na COVID-19 na etapie teleporad, bez osobistego badania.
 • Krótszy odpoczynek i niższa pensja w okresie epidemii

  Jedną z podstawowych zasad prawidłowego organizowania czasu pracy jest zapewnienie pracownikowi odpowiedniego odpoczynku dobowego i tygodniowego. Jego długość wyznacza prawo pracy, które tylko w nielicznych przypadkach pozwala na skrócenie odpoczynku. Dotyczy to pogorszenia sytuacji ekonomicznej przedsiębiorcy z uwagi na epidemię COVID-19. Taka sytuacja pozwala również pracodawcy na obniżkę pensji.
 • "Rz": Wiceprezes EBI, może być gorzej niż podczas globalnego kryzysu finansowego

  "Rz": Wiceprezes EBI, może być gorzej niż podczas globalnego kryzysu finansowego

  ​Początkowy wstrząs może stracić na gwałtowności, pod warunkiem że reakcja na niego będzie zdecydowana, dobrze ukierunkowana i podjęta na czas - mówi Teresa Czerwińska, wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego w wywiadzie opublikowanym w czwartkowej "Rzeczpospolitej".