Kornel Morawiecki

Artykuły - Kornel Morawiecki (42)

 • 34 lata temu powstała Solidarność Walcząca

  34 lata temu powstała Solidarność Walcząca

  Błyskawiczne powstanie prężnej konspiracyjnej organizacji, skupiającej setki aktywnych działaczy, dysponującej własnym kontrwywiadem, dziesiątkami tytułów prasy i podziemną radiofonią – było efektem umiejętnego zagospodarowania potencjału społecznego protestu przeciw poczynaniom komunistycznego reżimu. Zagospodarowywano tym sposobem także potencjał narastającego rozczarowania indolencją przywództwa NSZZ Solidarność.
 • Koło poselskie Kornela Morawieckiego: "Zapraszam wszystkich"

  Koło poselskie Kornela Morawieckiego: "Zapraszam wszystkich"

  Kornel Morawiecki tworzy w Sejmie własne koło poselskie. Na konferencji prasowej w Łodzi poseł wyraził nadzieję, że powstanie ono na najbliższej sesji parlamentarnej.
 • ​Morawiecki i Zwiercan: Nie naruszyliśmy konstytucji ani regulaminu Sejmu

  ​Morawiecki i Zwiercan: Nie naruszyliśmy konstytucji ani regulaminu Sejmu

  Nie naruszyliśmy konstytucji, ani regulaminu Sejmu, nie uchybiliśmy etyce poselskiej - oświadczyli w poniedziałek posłowie Kornel Morawiecki i Małgorzata Zwiercan. Ich oświadczenie ma związek głosowaniem nad wyborem sędziego TK, w którym Zwiercan zagłosowała za Morawieckiego.
 • Kornel Morawiecki: Nie złamaliśmy prawa. Niczego nie złamaliśmy

  - Tak, można tak powiedzieć, że ze strony mojego syna była sugestia, żebyśmy zachowali się tak, jak się zachowaliśmy - Kornel Morawiecki przyznał w "Kontrwywiadzie RMF FM", że Mateusz Morawiecki lobbował w sejmowych kuluarach, by nie zrywać kworum podczas głosowania za nowym sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Kornel Morawiecki upiera się jednocześnie, że "głosowanie na dwie ręce" nie jest złamaniem prawa.
 • "Rz": Wicepremier chce być premierem

  "Rz": Wicepremier chce być premierem

  Sejmowe głosowanie "na dwie ręce" podczas wyboru nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego uwypukliło kilka zjawisk, mających teraz miejsce w krajowej polityce. Najistotniejsze z nich to ambicje wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".
 • Kornel Morawiecki: Rozważam współpracę z PiS

  Kornel Morawiecki: Rozważam współpracę z PiS

  Były poseł Kukiz'15 Kornel Morawiecki oznajmił, że jego działalność w ruchu Pawła Kukiza została definitywnie zakończona.
 • ​Kornel Morawiecki do PiS: Obroniliście konstytucję

  ​Kornel Morawiecki do PiS: Obroniliście konstytucję

  Poseł klubu Kukiz'15 i dawny przywódca "Solidarności Walczącej" chwali rządy Prawa i Sprawiedliwości i bardzo ostro wypowiada się na temat Lecha Wałęsy.
 • ​Kornel Morawiecki: Lech Wałęsa wiele razy zaniedbał polski interes

  ​Kornel Morawiecki: Lech Wałęsa wiele razy zaniedbał polski interes

  Kornel Morawiecki z ruchu Kukiz'15 sugeruje, że działania Lecha Wałęsy po 1989 roku mogły być wynikiem szantażu ze strony dawnej SB.
 • Kornel Morawiecki: Nie wyobrażam sobie, żeby "prezydent jawnie łamał prawo"

  Kornel Morawiecki: Nie wyobrażam sobie, żeby "prezydent jawnie łamał prawo"

  - Jest pytanie, dlaczego dwóch sędziów TK, wybranych niezgodnie z przepisami, zgodziło się na wybór - skomentował dzisiejsze orzeczenie TK Kornel Morawiecki z Ruchu Kukiz'15. Dodał też, że nie wyobraża sobie, aby "prezydent jawnie łamał prawo".
 • Kornel Morawiecki: Walczący

  Kornel Morawiecki: Walczący

  Potomek powstańców styczniowych, syn żołnierza Armii Krajowej, współzałożyciel dolnośląskiej Solidarności i nieugięty lider Solidarności Walczącej, który nigdy nie zaakceptował porozumień Okrągłego Stołu. Już data i miejsce urodzenia Kornela Morawieckiego są symboliczne. Na świat przyszedł 3 maja 1941 w okupowanej przez Niemców Warszawie.

Filmy - Kornel Morawiecki (12)

 • K. Morawiecki w Porannej rozmowie RMF (12.12.17)

  „Chciałbym usłyszeć od niego słowa nadziei, wyzwania. Chciałbym, żeby powiedział, że zbudujemy Polskę naszych marzeń: (…) i solidarną, i uczciwą, i w jakimś sensie prawą” – tak o dzisiejszym expose Mateusza Morawieckiego mówił w Porannej rozmowie w RMF FM jego ojciec, marszałek senior Kornel Morawiecki. „Oczekuję od niego, że jego expose wzniesie się ponad partyjne podziały – bo to jest jego rola” – podkreślił. Pytany przez Roberta Mazurka, czy rozumie fakt, że w rządzie jego syna teki zachowali wszyscy ministrowie z gabinetu Beaty Szydło, Kornel Morawiecki odparł: „To świadczy o pewnej jego pokorze, (…) o tym, że każdemu swojemu koledze z rządu daje szansę”.
 • Kornel Morawiecki: Mój syn jest w tym rządzie najlepszy. Bez żalu pożegnałbym szefa MSZ

  „Myślę, że rekonstrukcja rządu nie obejmie mojego syna. Jest tam najlepszym ministrem” – stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM Kornel Morawiecki. „Bez żalu żegnałbym ministra spraw zagranicznych. Uważam, że cała polityka zagraniczna Polski jest złą polityką. Nie wiem, kto do końca ją prowadzi, ale on (Witold Waszczykowski) powinien prowadzić, jest jej twarzą. (…) To jest coś nienormalnego, że elity, rząd, media również nastawiają Polaków przeciwko Rosjanom – i po drugiej stronie to samo. (…) Marginalizujemy się w sytuacji dynamizmu na świecie” – mówił marszałek senior. Pytany, kogo jeszcze widziałby poza rządem, odparł: „Podobna jest sytuacja z ministrem infrastruktury. Nie widać wykorzystania środków unijnych, kolei nie widać, Mieszkania Plus i tak dalej”.
 • Kornel Morawiecki: Jestem przeciwny przenoszeniu pomników Armii Czerwonej. Tu ci chłopcy ginęli

  W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Kornel Morawiecki był pytany o kwestię ustawy o dekomunizacji ulic. Marszałek senior podkreślał, że nie poparł tego rozwiązania. „Tam się rusza bardzo wrażliwe symbole – pomniki żołnierzy sowieckich, którzy na naszej ziemi ginęli, to jest moim zdaniem niewłaściwe” – uznał dodając, że „to nie nasi ojcowie, to nie my sami się wyzwoliliśmy spod olbrzymiego nacisku. Oni tu ginęli - ci chłopcy tej Armii Czerwonej” – stwierdził wieloletni działacz Solidarności Walczącej. „ Ulica XXX-lecia PRL? Nawet mnie tak nie wzrusza. Wzruszają mnie ulice, na których mordercy są na piedestale” – dodawał. Poseł koła Wolni i Solidarni mówił też o Kukiz’15, którego lider zapowiedział, że w razie zmiany ordynacji wyborczej możliwe jest powstanie partii o tej samej nazwie. Gość RMF FM krytykował postulaty opozycyjnego stowarzyszenia. „Jak patrzę na ten ruch jeszcze przedtem, to była jedyna taka formacja, która za swój główny postulat dawała takie rozwiązanie, który gdyby został zrealizowany, to by nas nie było. Rekord świata!” – mówił o propozycjach jednomandatowych okręgów wyborczych Morawiecki. „Proszę, żeby Kukiz zaczął głębiej myśleć. Ja myślę, że będzie razem ze mną, (…) zapraszam Pawła do partii Wolni i Solidarni” – zadeklarował.
 • Kornel Morawiecki o udziale Lecha Wałęsy w kontrmanifestacji w czasie miesięcznicy smoleńskiej (TV Interia)

  Kornel Morawiecki o udziale Lecha Wałęsy w kontrmanifestacji w czasie miesięcznicy smoleńskiej (TV Interia).