korespondent

Artykuły - Korespondent (47)

 • W stronę piekła: Granica między odwagą, a szaleństwem

  W stronę piekła: Granica między odwagą, a szaleństwem

  Gdy wybucha wojna, ludzie masowo uciekają jak najdalej od zagrożenia. W przeciwnym kierunku podążają jedynie dziennikarze i fotoreporterzy...
 • ZDF o wyborach w Polsce i ironii historii

  Dwaj konserwatywni kandydaci na prezydenta Polski, wywodzący się z Solidarności, muszą przed II turą wyborów prezydenckich zabiegać o względy lewicy, w tym dawnych komunistów - skomentowała prognozy wyników polskich wyborów niemiecka telewizja publiczna ZDF.
 • Czechy: Mimo wygranej lewica nie będzie rządzić

  Czechy: Mimo wygranej lewica nie będzie rządzić

  Najwięcej głosów w piątkowo-sobotnich wyborach parlamentarnych w Czechach zdobyli socjaldemokraci Jirziego Paroubka, ale wszystko wskazuje na to, że większość w Izbie Poselskiej, niższej izbie parlamentu, będą miały trzy partie centroprawicowe.
 • Niemcy: Polacy odczuli międzynarodowy szacunek i akceptację

  Reakcja świata na tragedię pod Smoleńskiem i żałobę w Polsce dała Polakom poczucie, że trwale przynależą do wspólnoty międzynarodowej i cieszą się szacunkiem - ocenił w niedzielę korespondent drugiego programu niemieckiej telewizji publicznej ZDF.
 • Media: Wyjątkowa reakcja na tragedię

  Reakcja Polaków i atmosfera panująca w kraju po katastrofie samolotu w Smoleńsku są wyjątkowe w skali świata. Szacunek i podziw budzi zwłaszcza godność, z jaką Polacy przeżywają żałobę narodową - mówią korespondenci zagraniczni relacjonujący od 6 dni sprzed Pałacu Prezydenckiego wydarzenia w Polsce.
 • Katyń na ustach całego świata

  Płaczący polski premier w braterskim uścisku szefa rządu Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina i szereg gestów, świadczących o solidarności Moskwy z sąsiadem w tych trudnych dla Polski chwilach, mogą zwiastować ocieplenie we wzajemnych stosunkach obu państw - pisze Conor Humphries, korespondent Agencji Reutera w stolicy Rosji.
 • "Obama musi udowodnić, że zasłużył na Nobla"

  "Obama musi udowodnić, że zasłużył na Nobla"

  Pokojowy Nobel dla prezydenta Baracka Obamy wywołał całkowite zaskoczenie w Stanach Zjednoczonych. Jedni potraktowali to jak żart, inni jak niespodziewane wyróżnienie. Przedstawiciele "starych" krajów Unii Europejskiej nie kryją z kolei zadowolenia z werdyktu Komitetu Noblowskiego, choć pojawiają się głosy, że nagroda jest na wyrost.
 • Rosyjska Polonia nie chce Kart Polaka

  Rosyjska Polonia nie chce Kart Polaka

  Przez ponad rok w Rosji wydano zalewie kilkadziesiąt Kart Polaka. Podobna sytuacja jest w Kazachstanie. Jak ustalił korespondent RMF FM Przemysław Marzec, jedynie na Białorusi i Ukrainie dokument poświadczający przynależność do polskiego narodu cieszy się powodzeniem.
 • Polski korespondent skarży się Rosjanom

  Polski korespondent skarży się Rosjanom

  Zwolniony z TVP Wiktor Bater na łamach "Izwiestii" oskarżył Telewizję Polską o cenzurę - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • Trener Debrecena o Wiśle: Szanse pół na pół

  Zespół z Debreczyna w minioną sobotę po raz czwarty w historii zdobył Superpuchar Węgier i tym samym wyrównał rekord kraju co do liczby zdobytych trofeów należący do odchodzącego powoli w zapomnienie Ferencvarosu Budapeszt