korekta

Artykuły - Korekta (5519)

 • Korekta sprzedaży w kasie rejestrującej

  Korekta sprzedaży w kasie rejestrującej

  W praktyce występują sytuacje, kiedy podatnik jest zmuszony do skorygowania sprzedaży zaewidencjonowanej w kasie rejestrującej, np. w związku ze zwrotem towaru czy błędnym zaewidencjonowaniem sprzedaży. Błędy te musi poprawić. W tym celu powinien zaprowadzić ewidencję korekt.
 • "Twój e-PIT" pozostaje ślepy na korekty

  "Twój e-PIT" pozostaje ślepy na korekty

  Jak potwierdza resort finansów, system "Twój e-PIT" nie wyświetla korekt wykonanych przez pracowników urzędów skarbowych - podaje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".
 • 11 marca korekta rozkładu jazdy

  11 marca korekta rozkładu jazdy

  Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych i remontowych na sieci kolejowej. Efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach.
 • Korekta napędziła strachu, wyczekiwanie na rynku

  W lutym kilkudniowa przecena na największych giełdach świata wybiła inwestorów z rytmu. Przez ostatnich kilka lat na palcach jednej ręki mogliśmy policzyć sesje, kiedy główny indeks amerykańskiej giełdy spadał bardziej niż o 3 proc.
 • Okres, w jakim możliwe jest wystawienie korekty

  Okres, w jakim możliwe jest wystawienie korekty

  Sprzedaż dokonywana przez podatników VAT zasadniczo dokumentowana jest fakturą. Przy czym powinna ona być prawidłowa pod względem formalnym i odzwierciedlać rzeczywisty przebieg transakcji. W praktyce zdarzają się jednak pomyłki w dokumentowaniu. W konsekwencji należy skorygować zaistniałe błędy. Dokumentami korygującymi wystawianymi przez sprzedawcę są faktury korygujące. W przepisach nie wskazano jednak, za jaki okres można je wystawić.
 • Popełniłeś błąd w zeznaniu podatkowym? Sprawdź, jak dokonać korekty

  Popełniłeś błąd w zeznaniu podatkowym? Sprawdź, jak dokonać korekty

  Niewykorzystanie przysługujących podatnikom ulg, brak podpisu czy niedołączenie wymaganych dokumentów to najczęstsze przyczyny korekty. Podatnik może dokonać korekty nawet po terminie przeznaczonym na składanie rocznych zeznań podatkowych.
 • Faktury korygujące koszty - problemy na styku starych i nowych przepisów

  Faktury korygujące koszty - problemy na styku starych i nowych przepisów

  Przepisy obu ustaw o podatku dochodowym, które obowiązują od 1 stycznia 2016 r., jako podstawową zasadę rozliczania faktur korygujących m.in. w zakresie kosztów, w sytuacji gdy wystawienie faktur nie jest wynikiem błędu lub innej oczywistej omyłki, przyjmują ich rozliczanie w bieżącym okresie rozliczeniowym z datą ich wystawienia.
 • To już koniec korekty?

  Choć wykres EUR/USD wykraczał dziś nawet ponad 1,2780, to jednak ok. godziny 15:30 notowany jest poziom 1,2715, co może sugerować, że korekta wzrostowa, a przynajmniej ta jej fala, którą obserwujemy od wczoraj, już się kończy.
 • Czy już po korekcie?

  Eurodolar testował wczoraj opór w okolicach 1,2670, co pozwalało mniemać, że strona grająca na zwyżkę euro wraca do gry.
 • Jeździsz pociągiem? Uważaj 1 września

  Jeździsz pociągiem? Uważaj 1 września

  - Od 1 września wchodzi w życie kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów. Jest to przedostatnia korekta w tym roku. Znikają połączenia do kurortów nadmorskich i górskich, czyli 30 dodatkowych połączeń, uruchomionych na czas wakacji- powiedziała w środę na konferencji prasowej rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska.