Korea Południowa

Artykuły - Korea Południowa (377)

 • Korea Południowa. Sparingi przy pustych trybunach już dozwolone

  Korea Południowa. Sparingi przy pustych trybunach już dozwolone

  Od wtorku można rozgrywać piłkarskie mecze sparingowe w Korei Południowej, ale przy pustych trybunach - podała tamtejsza federacja. Nie ma jeszcze informacji o ustalonych spotkaniach. Z powodu koronawirusa już o dwa miesiące opóźniony jest początek sezonu.
 • Poszła do kościoła z koronawirusem. Zaraziła ponad 2000 wiernych

  Poszła do kościoła z koronawirusem. Zaraziła ponad 2000 wiernych

  Liczba osób zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2 rośnie z dnia na dzień w zatrważającym tempie. Ponad 135 tysięcy ludzi na całym świecie jest już zarażonych, a w naszym kraju pojawiły się pierwsze ofiary śmiertelne. Mimo to, niektórzy wciąż nie traktują zagrożenia poważnie. W Korei Południowej doszło do sytuacji, gdzie jedna kobieta najprawdopodobniej zaraziła ponad 2000 wiernych, a liczba ta ciągle rośnie…
 • Mecz towarzyski. Brazylia - Korea Południowa 3-0

  Mecz towarzyski. Brazylia - Korea Południowa 3-0

  W meczu towarzyskim rozgrywanym na Mohammed Bin Zayed Stadium w Abu Zabi, Brazylia pokonała Koreę południową 3-0 (2-0). Bramki dla "Canarinhos" strzelali: Lucas Pacqueta, Philippe Coutinho oraz Danilo.
 • Mistrz olimpijski Koreańczyk Lee znęcał się nad młodszymi kolegami

  Mistrz olimpijski Koreańczyk Lee znęcał się nad młodszymi kolegami

  Dwukrotny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Vancouver (2010) i Pjongczangu (2018) Koreańczyk Seung-Hoon Lee otrzymał roczny zakaz treningów i startów od tamtejszej federacji łyżwiarskiej za znęcanie się nad młodszymi kolegami, w tym bicie.
 • "Sewol": Tragedia, która odmieniła kraj

  "Sewol": Tragedia, która odmieniła kraj

  Jakim krajem naprawdę jest Korea Południowa? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Marcin Jacoby, autor książki "Korea Południowa. Republika żywiołów". W swojej publikacji przybliża on m.in. katastrofę statku "Sewol" - tragedię, która na zawsze odmieniła tamtejsze społeczeństwo.
 • Afera z radioaktywnymi materacami. Wycofują z rynku 60 tysięcy sztuk

  Afera z radioaktywnymi materacami. Wycofują z rynku 60 tysięcy sztuk

  Czy materac może szkodzić zdrowiu? Na pewno te szkodzą. 60 tysięcy materaców emitujących - wyższe niż pozwalają normy bezpieczeństwa - promieniowanie radioaktywne wyprodukowano w Korei Południowej. Używanie ich może prowadzić do powstania groźnych chorób, dlatego w całym kraju ruszyła akcja oddawania szkodliwych materaców firmy Dajin Bed. Prasa i politycy mówią o skandalu, lekarze i specjaliści o problemach ze zdrowiem, jakimi może skutkować spanie w radioaktywnym łóżku.
 • MŚ w tenisie stołowym. Koreanki z obu państw razem w półfinale

  MŚ w tenisie stołowym. Koreanki z obu państw razem w półfinale

  W ćwierćfinale trwających w Halmstad drużynowych mistrzostw świata w tenisie stołowym kobieca reprezentacja Korei Południowej miała zagrać przeciwko Korei Północnej. Do meczu jednak nie doszło, a w półfinale wystąpi zespół złożony z zawodniczek obu krajów.
 • Korea Południowa rozpoczyna prace nad robotami-zabójcami

  Korea Południowa rozpoczyna prace nad robotami-zabójcami

  Koreańscy naukowcy zaczęli prace nad stworzeniem broni opartej na sztucznej inteligencji niezależnej od kontroli ludzi. Eksperci z całego świata namawiają do bojkotu ich starań i jak najszybszego zamknięcia fabryk "robotów-zabójców".
 • Irlandia Północna - Korea Południowa 2-1 w towarzyskim meczu piłkarskim

  Irlandia Północna - Korea Południowa 2-1 w towarzyskim meczu piłkarskim

  Irlandia Północna pokonała Koreę Południową 2-1 w towarzyskim meczu piłkarskim w Belfaście. Zwycięską bramkę zdobył 20-letni Paul Smyth, debiutujący w reprezentacji. Drużyna z Azji będzie rywalem Polski w zaplanowanym na wtorek spotkaniu w Chorzowie.
 • Pjongczang 2018. Podczas ceremonii otwarcia sportowcy z obu Korei przemaszerują wspólnie

  Pjongczang 2018. Podczas ceremonii otwarcia sportowcy z obu Korei przemaszerują wspólnie

  Sportowcy z Korei Południowej i Północnej przemaszerują razem podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu - poinformowano w środę. Oba kraje wystawią także wspólną reprezentację kobiet w hokeju na lodzie.

Filmy - Korea Południowa (20)