Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3178)

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (38)

 • Prawnik oskarżonch w sprawie zabójstwa Kim Dzong Nama: Nie jesteśmy w stanie się odwołać

  W Malezji wznowiono proces w sprawie zabójstwa Kim Dzong Nama - przyrodniego brata przywódcy Korei Północnej. Indonezyjce Siti Aisyah i Wietnamce Doan Thi Huong może grozić kara śmierci. Oskarżone utrzymują w swoich zeznaniach, że wtarcie gazu bojowego w twarz Kim Dzong Nama było skeczem dla telewizyjnego reality show.
 • „Zdecydowaliśmy się zostawić przeszłość za sobą”. Donald Trump i Kim Dzong Un podpisali historyczne porozumienie

  Donald Trump i Kim Dzong Un podpisali porozumienie po spotkaniu w Singapurze. - Podpisujemy bardzo ważny i obszerny dokument. Odbyliśmy naprawdę świetną rozmowę i nawiązaliśmy bardzo dobre stosunki – zadeklarował prezydent USA. - To było historyczne spotkanie. Zdecydowaliśmy się zostawić przeszłość za sobą. Czekają nas duże zmiany – dodał Kim Dzong Un. - Jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało nam się dzisiaj osiągnąć. Sądzę, że nasze stosunki z Koreą Północną i całym Półwyspem Koreańskim zmienią się diametralnie. Obydwaj chcemy coś osiągnąć i będziemy nad tym pracować. Między nami powstała szczególna więź - podkreślił Trump po podpisaniu dokumentu. US CBS/x-news
 • D. Trump: Spotkanie z Kim Dzong Unem znowu aktualne

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump potwierdził, że 12 czerwca w Singapurze spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Decyzja została ogłoszona po spotkaniu Trumpa z przybyłym do Stanów wysłannikiem Korei Północnej Kim Jong Czolem. - Ta rozmowa była czymś w rodzaju "poznajmy się". (…) Będzie to proces, ale nasze relacje się budują i to bardzo pozytywna sprawa – powiedział Trump.
 • Historyczne spotkanie przywódców Korei Północnej i Południowej

  "Dziś rozpoczyna się nowa era pokoju i dobrobytu w relacjach między Koreami" - oświadczył przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un, który przekroczył w piątek granicę z Koreą Płd. i po raz pierwszy spotkał się z prezydentem tego kraju Mun Dze Inem.