Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3196)

 • ​Kim Dzong Un zacieśnia współpracę z Chinami

  ​Kim Dzong Un zacieśnia współpracę z Chinami

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkał się w Pjongjangu z wyższym rangą urzędnikiem chińskim i wezwał do silniejszych związków Korei Północnej z Chinami - podała w niedzielę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA.
 • Korea Północna zarabia na kryptowalutach

  Korea Północna zarabia na kryptowalutach

  - Korea Północna w ubiegłym roku zarobiła na handlu kryptowalutami ponad 200 milionów dolarów - szacuje była urzędniczka amerykańskiej agencji bezpieczeństwa, na którą powołuje się Radio Free Asia. Już wcześniej pojawiały się informacje, że po objęciu Korei Północnej dotkliwymi sankcjami, reżim stara się pozyskać pieniądze właśnie na nieuregulowanym w wielu krajach rynku kryptowalut.
 • Upodobania Polaków i Koreańczyków dzieli przepaść. Wymiana handlowa rośnie, ale jej poziom jest niewielki

  Upodobania Polaków i Koreańczyków dzieli przepaść. Wymiana handlowa rośnie, ale jej poziom jest niewielki

  Polscy sportowcy walczą o medale w Korei Południowej, a krajowe firmy - o tamtejszych konsumentów. W ciągu 11 miesięcy 2017 roku wartość eksportu produktów rolno-spożywczych wzrosła o blisko 50 proc., jednak na tle innych rynków wymiana handlowa jest jednak stosunkowo niewielka. Przyczyną mogą być różne gusta kulinarne - oceniają analitycy BGŻ BNP Paribas. Polacy jedzą prawie dwa razy więcej mleka i przetworów mlecznych, za to dwukrotnie mniej warzyw niż Koreańczycy.
 • Pjongczang 2018. Demonstranci spalili flagę Korei Północnej

  Pjongczang 2018. Demonstranci spalili flagę Korei Północnej

  W pobliżu stadionu olimpijskiego w Pjongczangu grupa protestujących doprowadziła do starć z miejscową policją i spaliła flagi Korei Północnej oraz zdjęcia przywódcy tego kraju Kim Dzong Una.
 • Pjongczang 2018. Koreańczykom z Północy zabrakło paliwa do promu

  Pjongczang 2018. Koreańczykom z Północy zabrakło paliwa do promu

  Pjongjang zwrócił się do Seulu z prośbą o dostarczenie paliwa w celu uzupełnienia go w promie, który przywiózł członków delegacji Korei Płn. na zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu - podało w środę południowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia.
 • USA: Sankcje zaczynają boleć Koreę Północną

  USA: Sankcje zaczynają boleć Koreę Północną

  Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył w środę, że Stany Zjednoczone otrzymują dowody, że sankcje międzynarodowe "naprawdę zaczynają szkodzić Korei Północnej". Jednocześnie zarzucił Rosji niewprowadzanie wszystkich sankcji w życie.
 • Pjongczang 2018. Podczas ceremonii otwarcia sportowcy z obu Korei przemaszerują wspólnie

  Pjongczang 2018. Podczas ceremonii otwarcia sportowcy z obu Korei przemaszerują wspólnie

  Sportowcy z Korei Południowej i Północnej przemaszerują razem podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu - poinformowano w środę. Oba kraje wystawią także wspólną reprezentację kobiet w hokeju na lodzie.
 • Korea Północna zbombardowała sama siebie

  Korea Północna zbombardowała sama siebie

  28 kwietnia 2017 roku doszło do fatalnej w skutkach awarii - informuje serwis The Diplomat, powołując się na amerykańskie źródła rządowe.
 • ​"WSJ": Stany skutecznie przekonują do bojkotowania Korei Północnej

  ​"WSJ": Stany skutecznie przekonują do bojkotowania Korei Północnej

  Ponad 20 krajów ograniczyło działalność dyplomatyczną czy biznesową rządu Korei Płn. To efekt trwającej ponad rok kampanii Departamentu Stanu USA, która polega na wywieraniu presji na globalne powiązania Pjongjangu - podał w poniedziałek "Wall Street Journal".
 • Donald Trump: Korea Północna torturowała amerykańskiego studenta

  Donald Trump: Korea Północna torturowała amerykańskiego studenta

  Prezydent USA Donald Trump oskarżył we wtorek Pjongjang o "niewyobrażalne torturowanie" amerykańskiego studenta Otto Warmbiera. Mężczyzna, który w Korei Północnej odbywał wyrok, w czerwcu br. wrócił do USA w stanie śpiączki, po czym zmarł.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (33)

 • Waszyngton planuje spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem. "Jeśli nie będzie owocne - wyjdę"

  Jeśli okaże się bezcelowe, to je odwołam. Jeśli nie będzie owocne, wyjdę z niego - powiedział Donald Trump o planowanym spotkaniu z Kim Dzong Unem. Przywódcy USA i Korei Północnej mają spotkać się w ciągu najbliższych tygodni. - Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiej sytuacji w kontaktach z reżimem Korei Północnej. Czy to z ojcem, czy z dziadkiem Kim Dzong Una - powiedział amerykański prezydent podczas spotkania z dziennikarzami w swojej posiadłości na Florydzie. Jak dodał, jest przekonany, że jakkolwiek nie potoczyłoby się spotkanie, na pewno "coś się wydarzy".
 • "Donald Trump zgodził się na spotkanie z Kim Dzong Unem". Rozmowy najpóźniej w maju

  Już w maju może dojść do spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem, taką informację przekazał Biały Dom po rozmowach amerykańskiego prezydenta z delegacją dyplomatów z Korei Południowej. Do Waszyngtonu przyjechał m.in. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Korei Południowej. Przekazał on Donaldowi Trumpowi list od Kim Dzong Una. - Powiedziałem prezydentowi Trumpowi, że w trakcie naszego spotkania z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Un przekazał, że jest zaangażowany w denuklearyzację. Obiecał też Korea Północna powstrzyma się od dalszych testów pocisków i broni nuklearnej – relacjonował Chung Eui-Yong. Donald Trump skomentował na Twitterze, że propozycje Kim Dzong Una, "to ogromny postęp". Podkreślił jednak, że sankcje "będą utrzymane aż do zawarcia porozumienia". Jak dodał, rozpoczęto rozmowy na temat ustalenia terminu i miejsca spotkania.
 • Japchae – koreańskie danie z wołowiną

  Japchae jest jednym z najbardziej popularnych dań koreańskich. To potrawka z makaronu z dodatkiem pociętych w słupki warzyw i pasków wołowiny. Japchae wymaga marynowania mięsa, ale przygotowanie dania nie zajmuje dużo czasu. Dzięki sezamowi i grzybom ma aromatyczny smak charakterystyczny dla kuchni Dalekiego Wschodu. Sprawdź, jak przyrządzić perfekcyjne japchae.
 • Haley: Jeśli dojdzie do wojny, całkowicie zniszczymy Koreę

  Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley oświadczyła, że Stany Zjednoczone "całkowicie zniszczą" reżim w Pjongjangu, jeśli dojdzie do wojny. Zaapelowała do wszystkich krajów o zerwanie kontaktów dyplomatycznych i handlowych z Koreą Północną.