Korea Północna

Artykuły - Korea Północna (22)

 • Korea Północna zarabia na kryptowalutach

  Korea Północna zarabia na kryptowalutach

  - Korea Północna w ubiegłym roku zarobiła na handlu kryptowalutami ponad 200 milionów dolarów - szacuje była urzędniczka amerykańskiej agencji bezpieczeństwa, na którą powołuje się Radio Free Asia. Już wcześniej pojawiały się informacje, że po objęciu Korei Północnej dotkliwymi sankcjami, reżim stara się pozyskać pieniądze właśnie na nieuregulowanym w wielu krajach rynku kryptowalut.
 • Pjongczang 2018. Rekordowy budżet Korei Południowej na wizyty gości z Północy

  Pjongczang 2018. Rekordowy budżet Korei Południowej na wizyty gości z Północy

  Korea Południowa zatwierdziła w środę rekordową kwotę 2,64 mln dolarów na pokrycie kosztów organizacji odwiedzin setek Koreańczyków z Północy podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.
 • Donald Trump zatrząsł rynkami

  Donald Trump zatrząsł rynkami

  Środowa sesja będzie długo wspominana przez giełdowe byki, przy czym skojarzenia z pewnością nie będą pozytywne. Na próżno bowiem było dziś szukać giełd, które zakończyły dzień ponad kreską. Za takim stanem rzeczy stoi oczywiście amerykański prezydent Donalda Trump, który zapowiedział zaostrzenie stosunków wobec Korei Północnej.
 • Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

  Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

  Korea Płn. wystrzeliła w sobotę pocisk balistyczny z okrętu podwodnego, który znajdował się u jej wschodnich wybrzeży - poinformowały źródła w Seulu. Nasilają się spekulacje, że Pjongjang może w najbliższym czasie dokonać kolejnej próby z bronią nuklearną.
 • USA rozważają umieszczenie "strategicznych zasobów" na Płw. Koreańskim

  USA rozważają umieszczenie "strategicznych zasobów" na Płw. Koreańskim

  Stany Zjednoczone i Korea Południowa rozmawiają nad rozmieszczeniem w regionie dalszych amerykańskich "strategicznych zasobów", przede wszystkich bombowców dalekiego zasięgu - poinformował przedstawiciel władz USA.
 • Fiasko rozmów między państwami koreańskimi

  Fiasko rozmów między państwami koreańskimi

  ​Za fiasko rozmów między przedstawicielami obydwu państw koreańskich, Pjongjang obwinia delegację Korei Południowej. Dwudniowe spotkanie do dało żadnych rezultatów.
 • Korea Północna może pracować nad groźną bronią

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj dysponuje bombą wodorową. W informacje podane przez północnokoreańskie media, wątpia eksperci. Podkreślają jednocześnie, że prace nad taką bronią są prawdopodobnie prowadzone przez koreański reżim.
 • Korea Północna tworzy własną strefę czasową

  Korea Północna tworzy własną strefę czasową

  Władze Korei Północnej ogłosiły w piątek ustanowienie własnej strefy czasowej. Od soboty 15 sierpnia, kiedy to przypada 70. rocznica wyzwolenia Półwyspu Koreańskiego spod okupacji japońskiej, obecny czas zostanie cofnięty o pół godziny.
 • USA przeprowadziły nieudany atak na Koreę Północną

  USA przeprowadziły nieudany atak na Koreę Północną

  Kilka lat temu USA dokonały nieudanego ataku cybernetycznego na Koreę Północną – ujawnił Reuters. Jego celem były placówki zaangażowane w prace nad bronią jądrową.
 • Korea Północna przyciąga turystów

  Korea Północna przyciąga turystów

  Pomimo nieustannego straszenia świata wybuchem wojny nuklearnej, Korea Północna przyciąga turystów. W zrujnowanym gospodarczo kraju powstają pola golfowe i nowe hotele.