Korea Północna

Artykuły - Korea Północna (28)

 • USA nakładają kolejne sankcje w związku z Koreą Północną

  USA nakładają kolejne sankcje w związku z Koreą Północną

  USA nałożyły w piątek kolejne sankcje związane z Koreą Północną; restrykcje obejmą m.in. rosyjski bank Agrosojuz, oskarżany o prowadzenie transakcji z osobami, które są na czarnej liście Waszyngtonu w związku z zaangażowaniem w program nuklearny Pjongjangu.
 • Media radzą mieszkańcom, by zaciskali pasa

  Media radzą mieszkańcom, by zaciskali pasa

  Państwowe media Korei Płn. radzą w poniedziałek mieszkańcom kraju, by przygotowali się na "zaciskanie pasa". Południowokoreańska agencja Yonhap wiąże to z oznakami zastoju w negocjacjach Waszyngton-Pjongjang w sprawie denuklearyzacji KRLD.
 • Bolesne sankcje przeciw Korei Północnej działają

  Bolesne sankcje przeciw Korei Północnej działają

  PKB Korei Północnej skurczyło się w 2017 roku o 3,5 proc., co oznacza największą recesję gospodarczą od 20 lat - wynika z ogłoszonych w piątek obliczeń banku centralnego Korei Płd. Sugeruje to, że sankcje przeciw reżimowi Korei Płn. mocno uderzyły w jej gospodarkę. Według BOK dochód narodowy na mieszkańca w Korei Płn. wynosi obecnie 1,46 mln wonów (ok. 1,3 tys. dolarów), czyli ponad 20-krotnie mniej niż w Korei Płd.
 • Korea Północna zarabia na kryptowalutach

  Korea Północna zarabia na kryptowalutach

  - Korea Północna w ubiegłym roku zarobiła na handlu kryptowalutami ponad 200 milionów dolarów - szacuje była urzędniczka amerykańskiej agencji bezpieczeństwa, na którą powołuje się Radio Free Asia. Już wcześniej pojawiały się informacje, że po objęciu Korei Północnej dotkliwymi sankcjami, reżim stara się pozyskać pieniądze właśnie na nieuregulowanym w wielu krajach rynku kryptowalut.
 • Pjongczang 2018. Rekordowy budżet Korei Południowej na wizyty gości z Północy

  Pjongczang 2018. Rekordowy budżet Korei Południowej na wizyty gości z Północy

  Korea Południowa zatwierdziła w środę rekordową kwotę 2,64 mln dolarów na pokrycie kosztów organizacji odwiedzin setek Koreańczyków z Północy podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.
 • Donald Trump zatrząsł rynkami

  Donald Trump zatrząsł rynkami

  Środowa sesja będzie długo wspominana przez giełdowe byki, przy czym skojarzenia z pewnością nie będą pozytywne. Na próżno bowiem było dziś szukać giełd, które zakończyły dzień ponad kreską. Za takim stanem rzeczy stoi oczywiście amerykański prezydent Donalda Trump, który zapowiedział zaostrzenie stosunków wobec Korei Północnej.
 • Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

  Kolejna próba rakietowa Korei Północnej

  Korea Płn. wystrzeliła w sobotę pocisk balistyczny z okrętu podwodnego, który znajdował się u jej wschodnich wybrzeży - poinformowały źródła w Seulu. Nasilają się spekulacje, że Pjongjang może w najbliższym czasie dokonać kolejnej próby z bronią nuklearną.
 • USA rozważają umieszczenie "strategicznych zasobów" na Płw. Koreańskim

  USA rozważają umieszczenie "strategicznych zasobów" na Płw. Koreańskim

  Stany Zjednoczone i Korea Południowa rozmawiają nad rozmieszczeniem w regionie dalszych amerykańskich "strategicznych zasobów", przede wszystkich bombowców dalekiego zasięgu - poinformował przedstawiciel władz USA.
 • Fiasko rozmów między państwami koreańskimi

  Fiasko rozmów między państwami koreańskimi

  ​Za fiasko rozmów między przedstawicielami obydwu państw koreańskich, Pjongjang obwinia delegację Korei Południowej. Dwudniowe spotkanie do dało żadnych rezultatów.
 • Korea Północna może pracować nad groźną bronią

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj dysponuje bombą wodorową. W informacje podane przez północnokoreańskie media, wątpia eksperci. Podkreślają jednocześnie, że prace nad taką bronią są prawdopodobnie prowadzone przez koreański reżim.