Korea Płd.

Artykuły - Korea Płd. (21)

 • Korea Południowa. Rekordowy import wina w czasie pandemii Covid-19

  Korea Południowa. Rekordowy import wina w czasie pandemii Covid-19

  Import wina do Korei Płd. wzrósł w 2020 roku do rekordowej wartości, gdyż w czasie pandemii koronawirusa więcej ludzi pozostawało w domach i tam raczyło się alkoholem - podała agencja Yonhap, cytując najnowsze dane rządowe.
 • Pandemia zmusiła ich do zmiany zawodu

  Pandemia zmusiła ich do zmiany zawodu

  Coraz więcej Koreańczyków uczy się zawodów, które gwarantują stabilne zatrudnienie w niepewnych czasach pandemii. Spawacz, hydraulik, glazurnik - oto popularne umiejętności.
 • ​Pandemia koronawirusa w Korei Płd. Odszkodowanie za zakażenie w pracy

  ​Pandemia koronawirusa w Korei Płd. Odszkodowanie za zakażenie w pracy

  W Korei Płd. po raz pierwszy uznano w piątek infekcję koronawirusem za wypadek przy pracy. Zakażonemu pracownikowi call center w Seulu przyznano odszkodowanie za okres niezdolności do wykonywania obowiązków zawodowych - przekazała agencja prasowa Yonhap.
 • Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk po koreańsku

  Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk po koreańsku

  W piątek podczas meczu piłkarskiej Ekstraklasy Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk będzie obchodzony Dzień Koreański. Z tej okazji nazwiska zawodników gospodarzy na koszulkach będą napisane w języku koreańskim.
 • Tokio. Piłkarki Korei Północnej wycofały się z turnieju w Korei Południowej

  Tokio. Piłkarki Korei Północnej wycofały się z turnieju w Korei Południowej

  Korea Północna wycofała kobiecą reprezentację w piłce nożnej z udziału w ostatniej rundzie grupowej kwalifikacji olimpijskich - poinformowała azjatycka konfederacja (AFC). Turniej, który wyłoni uczestniczki igrzysk w Tokio, odbędzie się w lutym w Korei Południowej.
 • El. MŚ 2022. Korea Południowa z Północną w jednej grupie

  El. MŚ 2022. Korea Południowa z Północną w jednej grupie

  Korea Południowa zagra w jednej grupie z Koreą Północną w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata 2022. W innej trafiły na siebie reprezentacje Iranu oraz Iraku. Losowanie przeprowadzono w środę w Kuala Lumpur.
 • Szok po pierwszej pensji od skrócenia tygodnia pracy w Korei Płd

  Szok po pierwszej pensji od skrócenia tygodnia pracy w Korei Płd

  Wielu Koreańczyków doznało szoku, gdy zobaczyli swoją pierwszą wypłatę, odkąd w kraju skrócono tydzień pracy z maksymalnie 68 do 52 godzin, co dla części pracowników oznacza ograniczenie nadgodzin i mniejsze zarobki - podał we wtorek dziennik "Dzoson Ilbo".
 • Media radzą mieszkańcom, by zaciskali pasa

  Media radzą mieszkańcom, by zaciskali pasa

  Państwowe media Korei Płn. radzą w poniedziałek mieszkańcom kraju, by przygotowali się na "zaciskanie pasa". Południowokoreańska agencja Yonhap wiąże to z oznakami zastoju w negocjacjach Waszyngton-Pjongjang w sprawie denuklearyzacji KRLD.
 • Korea Płd. i USA uzgodniły rewizję umowy o wolnym handlu

  Korea Płd. i USA uzgodniły rewizję umowy o wolnym handlu

  Korea Płd. i USA uzgodniły rewizję umowy o wolnym handlu, dzięki czemu firmy z USA będą miały szerszy dostęp do tamtejszego rynku samochodów, a azjatycki kraj zostanie częściowo wyłączony z 25-procentowych amerykańskich ceł na stal - pisze w środę agencja AP.
 • Huawei daje pracę na południu Polski

  Huawei daje pracę na południu Polski

  Huawei, globalny producent najwyższej klasy smartfonów, tabletów, wearables i notebooków, zatrudni w Polsce 100 specjalistów sprzedaży. Kraków będzie jednym z 11 miast, w których będzie prowadzona rekrutacja. Rozmowy z kandydatami rozpoczną się 1 grudnia. Potrzeby kadrowe firmy rosną wraz z szybkim rozwojem biznesu i coraz mocniejszą pozycją na polskim rynku - po trzech kwartałach tego roku udział Huawei w rynku smartfonów sięgnął już 23%.

Filmy - Korea Płd. (4)

 • Przepis na koreańskie burgery z boczkiem

  Koreańską kapustę kiszoną znasz, ale czym jest koreański burger z boczkiem? Przekonaj się, jak kanapki przyrządza się w Azji. Możesz być zaskoczony, bo koreański burger z boczkiem nie jest tym, co jadamy na co dzień. Daj się zaskoczyć smakiem koreańskiego burgera z boczkiem!
 • Jak zrobić koreańskie placki z warzywami?

  Przepis na koreańskie placki z warzywami to doskonały sposób na przygotowanie nietypowych, warzywnych placków, które zachwycą każdego swoim nietypowym smakiem i aromatem! Przyrządzone z mąki ryżowej z dodatkiem cebuli i papryki - będą znakomitą odmianą dla klasycznych placków ziemniaczanych! Zobaczcie, jak zrobić je w parę chwil!
 • Bezpieczeństwo czy drażnienie lwa?

  Dla jednych ochrona, dla innych jawna prowokacja - amerykański system obrony przeciwrakietowej w Korei Południowej wzbudza kontrowersje wśród samych Koreańczyków. Wyrzutnie rakietowe umieszczone w jednej z dolin w Korei Południowej mają służyć przechwytywaniu pocisków wystrzelonych przez Koreę Północą. Tymczasem budzą niepokój. Wielu uważa, że przez to Korea Południowa znajdzie się jeszcze bardziej na celowniku, w przypadku wybuchu wojny.
 • Reakcje obywateli Korei Południowej na kolejne próby jądrowe wojsk Korei Północnej

  Obywatele Korei Południowej o kolejnych próbach jądrowych przeprowadzonych przez wojska z Korei Północnej.