Kopernika

Artykuły - Kopernika (66)

 • UOKiK: PKO BP wystąpił o zgodę na przejęcie SKOK im. Kopernika

  UOKiK: PKO BP wystąpił o zgodę na przejęcie SKOK im. Kopernika

  PKO BP wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad SKOK im. Mikołaja Kopernika. W sierpniu br. Alior Bank przejął SKOK im. św. Jana z Kęt, SKOK Wspólnota w lipcu ogłosiła upadłość.
 • Film o Koperniku z nagrodą w Chinach

  Film o Koperniku z nagrodą w Chinach

  Film dokumentalny "Tajemnica grobu Kopernika" w reż. Michała Juszczakiewicza zdobył nagrodę "Golden Dragon" - Złotego Smoka w kategorii naukowych filmów archeologicznych na festiwalu w Chinach - poinformował w poniedziałek reżyser filmu.
 • Jose Carreras odwiedził szpital w Toruniu

  Jose Carreras odwiedził Specjalistyczny Szpital Miejski imienia Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podczas wizyty w szpitalu tenor spotkał się z pacjentami oddziału hematologii oraz z personelem placówki. Otrzymał także nagrodę - Anioła Hematologii.
 • Wiemy, co Jose Carreras będzie robił w Toruniu

  Wiemy, co Jose Carreras będzie robił w Toruniu

  Od czwartku (29 lipca) do niedzieli (1 sierpnia) będzie przebywał w Toruniu Jose Carreras. W tym czasie odwiedzi szpital imienia Mikołaja Kopernika, weźmie udział w próbie generalnej na Motoarenie, a w sobotni wieczór da od dawna zapowiadany koncert.
 • Powtórny pogrzeb Mikołaja Kopernika

  Sarkofag ze szczątkami kanonika warmińskiego, astronoma Mikołaja Kopernika spoczął dzisiaj we fromborskiej archikatedrze. Po pięciu latach od odnalezienia grobu Kopernika i dwóch latach po ostatecznej identyfikacji szczątków, odbył się powtórny pochówek.
 • Niemcy: Nagroda Kopernika dla prof. Jana Misiewicza

  Niemiecka Wspólnota Badawcza (DFG) poinformowała w piątek, że tegoroczną Nagrodę Kopernika otrzymają fizycy, prof. Jan Misiewicz z Politechniki Wrocławskiej i prof. Alfred Forchel z Uniwersytetu w Wuerzburgu.
 • Za wąsko dla Kopernika

  Od dwóch tygodni w bocznej nawie olsztyńskiej katedry przechowywane są prochy Mikołaja Kopernika. Oczekują na powtórny pochówek astronoma w katedrze we Fromborku (20 maja) - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Na tropie zapomnianego brata Mikołaja Kopernika

  Na tropie zapomnianego brata Mikołaja Kopernika

  Według naukowców badających drzewo genealogiczne Mikołaja Kopernika wiele wskazuje na to, że astronom miał jeszcze jednego brata, o którym wiedza nie dotrwała do naszych czasów. Prawdopodobnie ów najstarszy z braci nosił imię Łukasz - twierdzą genealodzy.
 • Wątpliwości ws. domniemanych szczątków Kopernika

  Wątpliwości ws. domniemanych szczątków Kopernika

  Istnieje szereg wątpliwości co do tego, czy szczątki odkryte w 2005 r. we fromborskiej katedrze rzeczywiście należały do Kopernika - twierdzi część uczestników konferencji naukowej "Tajemnica grobu Mikołaja Kopernika", która dziś zakończyła się w Krakowie.
 • Nowy pierwiastek otrzymał nazwę Copernicium

  Nowy pierwiastek otrzymał nazwę Copernicium

  Nowy pierwiastek, odkryty przez międzynarodowy zespół naukowców, oficjalnie nosi nazwę Copernicium. Nazwa, zatwierdzona przez Międzynarodową Unię Chemii Czystej i Stosowanej, obowiązuje formalnie od 537. urodzin Mikołaja Kopernika, czyli od 19 lutego.