kopernik

Artykuły - Kopernik (40)

 • Mikołaj Kopernik w Google Doodle

  Mikołaj Kopernik w Google Doodle

  Mikołaj Kopernik w dniu swoich urodzin otrzymał od Google nietypowy prezent - Google Doodle, czyli na jeden dzień wszyscy korzystający z wyszukiwarki Google, zamiast logo firmy, zobaczą wizualizację odnoszącą się do traktatu "O obrotach sfer niebieskich".
 • Kopernik twórcą kanapki? Naukowi żatownisie trzymają sie mocno!

  Mikołaj Kopernik to pionier epidemiologii i zwyczaju smarowania chleba masłem - ten dowcip był tylko zabawą dwójki uczonych, ale do dziś niektórzy sądzą, że jest prawdą. Naukowe żarty mogą wywołać zamieszanie, ale też demaskować nieuczciwość i ignorancję.
 • Greenaway szuka tancerzy

  Greenaway szuka tancerzy

  Centrum Nauki Kopernik i reżyser Peter Greenaway poszukują 250 osób do spektaklu "Wielki Wybuch", który zostanie pokazany na otwarcie CNK w listopadzie. W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, aktorzy i tancerze.
 • Kajakarskie MŚ: Brązowy medal osady K4

  Kobieca osada K4 w składzie Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Aneta Konieczna (Posnania), Sandra Pawełczak (UKS Dojlidy Białystok) i Magdalena Krukowska (UKS Kopernik Bydgoszcz) zdobyły brązowy medal na 500 m podczas kajakarskich MŚ w Poznaniu.
 • Polacy bez medalu w finałach na 1000 m

  Siedem polskich osad wystartowało w sobotę w finałach na 1000 metrów mistrzostw świata w kajakarstwie w Poznaniu. Żadnej nie udało się stanąć na podium, najbliżej były Sandra Pawełczak i Magdalena Krukowska, które zajęły czwarte miejsce w konkurencji K2.
 • Kajakarskie MŚ: Drugi finał Beaty Mikołajczyk

  Beata Mikołajczyk wywalczyła swój drugi finał w odbywających się w Poznaniu kajakarskich mistrzostwach świata. W piątek, obok niej, do finałów na dystansie 500 m awansowały jeszcze trzy polskie osady.
 • Kajakarskie MŚ: Dwie polskie osady już w finałach

  Sandra Pawełczak (UKS Dojlidy Białystok) i Magdalena Krukowska (UKS Kopernik Bydgoszcz) awansowały do finału na 1000 m pierwszego dnia kajakarskich mistrzostw świata się w Poznaniu.
 • MŚ w kajakarstwie: Polacy liczą na kilka medali

  Występ Grupy Artystycznej Ocelot otworzy w środowy wieczór kajakarskie mistrzostw świata, które po raz trzeci w historii rozegrane zostaną w Poznaniu. Prezes Polskiego Związku Kajakowego Józef Bejnarowicz liczy na cztery-pięć medali reprezentantów Polski.
 • Pierwsze eksponaty w Centrum Nauki Kopernik

  Trwają prace nad wykończeniem Centrum Nauki Kopernik, ustawiane są pierwsze instalacje. Na zwiedzających czekać będzie prawie 460 interaktywnych eksponatów, wśród nich Wahadło Foucault i instalacja Kot Margot.