Kopenhaga

Artykuły - Kopenhaga (90)

 • Dania: Największy samolot świata zawrócił z lotniska w Kopenhadze

  Dania: Największy samolot świata zawrócił z lotniska w Kopenhadze

  ​Największy towarowy samolot świata, ukraiński An-225 Mrija musiał zawrócić z lotniska Kastrup w Kopenhadze, gdy podczas lądowania okazało się, że maszyna nie zmieści się na pasie. Część płyty lotniska jest remontowana.
 • Formuła 1. Sprzeciw wobec pomysłu wyścigu w Kopenhadze

  Formuła 1. Sprzeciw wobec pomysłu wyścigu w Kopenhadze

  Wbrew nadziejom burmistrza Kopenhagi projekt ewentualnego zorganizowania wyścigu Formuły 1 na ulicznym torze w tym mieście spotkał się z krytyką ze strony urzędników zajmujących się bezpieczeństwem i ochroną środowiska.
 • Wydrukuj sobie... dom. W Danii już tak robią

  Jedno z duńskich przedsiębiorstw budowlanych rozpoczęło budowę domu, który w całości powstanie poprzez zastosowanie technologii drukowania 3D. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć w Europie. Budowa polega na konstruowaniu kolejnych warstw budynku za pomocą ogromnej drukarki 3D, zaopatrzonej w niezbędne materiały, czyli głównie cement.
 • Wszystkie place Kopenhagi

  Wszystkie place Kopenhagi

  Cztery lata temu kopenhaski Stroget obchodził 50-lecie. Świętujący z tej okazji mieszkańcy wspominali, jak dawniej nikomu nawet nie śniło się, że ten ponad kilometrowy, centralnie położony ciąg ulic i łączących je placów będzie uznawany za jedną z najprzyjaźniejszych miejskich przestrzeni na świecie.
 • MŚ w półmaratonie - dominowały Kenijki i zawodnicy z Erytrei

  MŚ w półmaratonie - dominowały Kenijki i zawodnicy z Erytrei

  Złote medale 19. mistrzostw świata w biegu półmaratońskim (21 km 97 m) zdobyli w Kopenhadze Kenijczyk Geoffrey Kipsang Kamworor i jego rodaczka Gladys Cherono. W czołowych dziesiątkach było pięć Kenijek i pięciu zawodników z Erytrei. Polacy nie startowali.
 • 600-kilometrowy most połączy Oslo i Kopenhagę

  600-kilometrowy most połączy Oslo i Kopenhagę

  W Norwegii, Szwecji i Danii trwają prace nad projektem szybkiej kolei. Pociągi już za 10 lat mają kursować torami umieszczonymi na betonowych słupach z szybkością 350 km/h. Przejazd 600 kilometrów z Oslo do Kopenhagi ma trwać zaledwie dwie i pół godziny.
 • ME siatkarzy: Włosko-rosyjski finał po raz trzeci

  ME siatkarzy: Włosko-rosyjski finał po raz trzeci

  ​Po raz trzeci w historii w finale mistrzostw Europy zmierzą się Włosi i Rosjanie. Do tej pory zawsze górą była Italia. Finałowy mecz turnieju, którego współgospodarzem była Polska, rozpocznie się o godz. 18.00 na stadionie piłkarskim Parken w Kopenhadze.
 • Siatkarze będą dziś walczyć o finał ME

  Siatkarze będą dziś walczyć o finał ME

  Po raz pierwszy w historii siatkarze powalczą o medale mistrzostw Europy na stadionie piłkarskim. Rosja, Serbia, Bułgaria i Włochy - to z nich zostanie wyłoniony zwycięzca. Półfinały w sobotę, walka o podium w niedzielę w Kopenhadze. Już bez Polaków.
 • Piłka ręczna: Klub AG Kopenhaga ogłosił upadłość

  Piłka ręczna: Klub AG Kopenhaga ogłosił upadłość

  Grupowy rywal Vive Kielce w Lidze Mistrzów, klub piłkarzy ręcznych AG Kopenhaga ogłosił bankructwo. Zawieszono wszelkie wypłaty, a z zawodnikami i trenerami rozwiązano umowy. W sądzie został złożony już wniosek o upadłość.
 • Zachodniopomorskie będzie się promować w Kopenhadze

  Zachodniopomorskie będzie się promować w Kopenhadze

  Na pocżąku maja na kopenhaskim lotnisku będzie się promować Pomorze Zachodnie. Reprezentacja Danii na Euro 2012 zatrzyma się podczas mistrzostw w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). To dobra okazja, by Duńczykom zaprezentować region - twierdzą władze województwa.

Filmy - Kopenhaga (5)

 • Jeśli na narty, to do Kopenhagi

  Na dachu spalarni odpadów w stolicy Danii można jeździć na nartach o każdej porze roku. "CopenHill" to najwyższy na świecie sztuczny stok narciarski na wolnym powietrzu i nowy punkt orientacyjny Kopenhagi.
 • Getta w Kopenhadze. Twardy kurs przeciwko migrantom

  Getta w Kopenhadze? W Danii nie tylko prawicowi populiści, ale nawet socjaldemokraci przyjęli twardy kurs przeciwko migrantom. Według nowego prawa dzielnice, w których mieszka społeczność spoza zachodnich krajów, nazywane są gettami.
 • Oto kulinarna stolica Europy!

  Nie Francja i nie Włochy, ale chłodna Skandynawia jest prawdziwą mekką smakoszy! To na dalekiej Północy narodziła się filozofia kulinarna urzekająca swoją prostotą i estetyką, którym towarzyszy bogactwo smaków. Specjaliści nie mają wątpliwości - najważniejszym miastem na kulinarnej mapie Europy jest dziś Kopenhaga. To tu mieszczą się najlepsze restauracje, które rok do roku zdobywają prestiżowe gwiazdki Michelina. To tu zjemy takie przysmaki, jak langustynki serwowane z płonącymi gałązkami jałowca albo lody z... kory brzozowej. Duńscy szefowie kuchni kierują się jedną, nadrzędną zasadą: dobre jedzenie musi być przygotowywane z produktów, które są świeże i dostępne u lokalnych dostawców. - Dlaczego mam zamawiać produkty, które podróżowały samolotem nie wiadomo, jak długo? - pyta Magnus Pettersson, który gotuje w bijącej rekordy popularności restauracji Aamans. Takie podejście przynosi efekty - w 2010 r. kopenhaska Noma została uznana za najlepszą restaurację świata!
 • Noc w tym hotelu warta jest każdych pieniędzy!

  Zmęczyły was już ogromne, sieciowe hotele, wyglądające dokładnie tak samo? Jeśli tak, ta oferta jest dla was! Central Hotel w Kopenhadze to, jak twierdzi jego właściciel, najmniejszy hotel świata. Jego metraż to skromne 12 metrów kwadratowych. Wszelkie braki metrażowe zrekompensuje wam uroczy wystrój tego lokum - jest to bowiem hotel inny niż wszystkie! Co stanowi o jego wyjątkowości? Zobaczcie sami...