Film - Kopciuszek 2015

Artykuły - Kopciuszek 2015 (8)

 • "Mad Max: Na drodze gniewu" wyróżniony przez Gildię Charakteryzatorów

  "Mad Max: Na drodze gniewu" wyróżniony przez Gildię Charakteryzatorów

  W końcowym etapie wyścigu po Oscary swe coroczne nagrody przyznała Gildia Charakteryzatorów. Triumfatorem rozdania okazał się "Mad Max: Na drodze gniewu" George'a Millera, który wygrał w dwóch kategoriach.
 • "Kopciuszek": Balowa suknia i szklany pantofelek

  "Kopciuszek": Balowa suknia i szklany pantofelek

  Uwielbiana przez miliony widzów i czytelników baśniowa bohaterka powróciła w najnowszej fabularnej adaptacji studia Disney. "Kopciuszek" w reżyserii nominowanego do Oscara Kennetha Branagha 28 sierpnia debiutuje na płytach DVD i Blu-ray.
 • "Kopciuszek": Cate Blanchett jako Macocha

  "Kopciuszek": Cate Blanchett jako Macocha

  Znalezienie odtwórczyni najsłynniejszej i zarazem najstraszniejszej macochy świata było dla twórców "Kopciuszka" ogromnym wyzwaniem. Filmowcy wiedzieli, że potrzeba tu aktorki, która udźwignie tę rolę, nie zamieniając jej w karykaturę. Wybór padł na jedną z największych gwiazd Hollywood i zeszłoroczną laureatkę Oscara - Cate Blanchett. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.
 • W górę, w dół i do góry nogami: Od "Downton Abbey" do "Kopciuszka"

  W górę, w dół i do góry nogami: Od "Downton Abbey" do "Kopciuszka"

  Jako urzekająco bezczelna Lady Rose Aldridge z domu MacClare, w którą wciela się w serialu "Downton Abbey", Lily James mogła uchodzić za doskonałe wcielenie zepsutej i rozpieszczonej siostry Kopciuszka.
 • Magdalena Cielecka w dubbingu "Kopciuszka"

  Magdalena Cielecka w dubbingu "Kopciuszka"

  Najnowsza produkcja Disneya - "Kopciuszek" - wchodzi na ekrany polskich kin w dwóch wersjach: z napisami oraz dubbingowej. W tej ostatniej głos pod Macochę podkłada jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorek - Magdalena Cielecka. Co ciekawe, ulubioną aktorką samej Cieleckiej jest... Cate Blanchett, odtwórczyni roli Macochy.
 • Lily James: Nasz Kopciuszek to twarda sztuka

  Lily James: Nasz Kopciuszek to twarda sztuka

  Twórcy nowego "Kopciuszka" musieli zmierzyć się z legendą. Bohaterkę baśni znanej milionom ludzi na całym świecie zwykło się postrzegać jako biedną sierotkę, której życie stało się sensowne dopiero za sprawą księcia. Lily James - wschodząca gwiazda brytyjskiego kina, której wróży się dziś światową karierę - swoją znakomitą rolą w "Kopciuszku" zmienia utarty punkt widzenia. Jak mówi reżyser filmu, Kenneth Branagh: "Nasz Kopciuszek to twarda sztuka!".
 • "Kopciuszek": Blanchett kontra Bonham Carter

  "Kopciuszek": Blanchett kontra Bonham Carter

  Jedna z nich jest okrutna, zgorzkniała i przepełniona zazdrością, druga - kochająca, życzliwa i pełna wdzięku. Pierwszej z nich mamy dosyć, za drugą tęsknimy. Zła Macocha oraz Dobra Wróżka z najnowszej ekranizacji "Kopciuszka" stoją na przeciwległych biegunach. Obie postaci łączy jedno - w ich role wcieliły się doskonałe aktorki.
 • "Kopciuszek" Kennetha Branagha [zwiastun]

  "Kopciuszek" Kennetha Branagha [zwiastun]

  Dystrybutor "Kopciuszka" w reżyserii Kennetha Branagha zaprezentował polski zwiastun produkcji Disneya. Film z udziałem Cate Blanchett i Heleny Bonham Carter wejdzie do polskich kin 13 marca 2015.

Filmy - Kopciuszek 2015 (5)