Fakty - kopalnia

Artykuły - Kopalnia (53)

 • Śmierć polskiego górnika w czeskiej kopalni

  Śmierć polskiego górnika w czeskiej kopalni

  Polski górnik zginął w poniedziałek w wypadku, do jakiego doszło przy przewożeniu pracowników w kopalni węgla kamiennego CzSA w Karwinie - poinformowała czeska spółka wydobywcza Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie (OKD).
 • Zawał w kopalni. Górnicy byli odcięci od wyjścia

  "Dziennik Zachodni" donosi o groźnie wyglądającym wypadku w Kopalni Węgla Kamiennego Pniówek. W nocy z wtorku na środę około godz. 21.30 700 m pod ziemią doszło do zawału. Pięciu górników miało odciętą drogę.
 • Rosja: Eksplozja w kopalni. 6 ofiar śmiertelnych

  Rosja: Eksplozja w kopalni. 6 ofiar śmiertelnych

  W niedzielę nad ranem doszło do eksplozji podczas akcji ratowniczej w kopalni "Północna" w Workucie (Republika Komi). Zginęło 6 ratowników, 5 osób jest rannych – podało Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych.
 • Chiny: Eksplozja w kopalni. Kilkunastu górników uwięzionych pod ziemią

  W środę popołudniu doszło do wybuchu w kopalni w miejscowości Hegang, na północy Chin. Pod ziemią znajdowało się wówczas 52 górników. 33 udało się uciec z miejsca zwałowiska. Trwają poszukiwania pozostałych 19 górników.
 • Wstrząs w kopalni Ziemowit

  Wstrząs w kopalni Ziemowit

  Do silnego wstrząsu doszło w kopalni Ziemowit. Wstrząsy odczuli mieszkańcy Lędzin, Imielina i Libiąża na pograniczu województw śląskiego i małopolskiego - informuje radio RMF FM.
 • "Nasz Dziennik": Głodujący w kopalni rozważają zaostrzenie protestu

  "Nasz Dziennik": Głodujący w kopalni rozważają zaostrzenie protestu

  Czterech mężczyzn i kobieta, którzy od kilku dni prowadzą głodówkę w kopalni "Sośnica-Makoszowy" w Zabrzu rozważają zaostrzenie protestu i nieprzyjmowanie płynów - pisze "Nasz Dziennik".
 • Blisko 400 ukraińskich górników uwięzionych pod ziemią

  Blisko 400 ukraińskich górników uwięzionych pod ziemią

  Blisko 400 ukraińskich górników zostało uwięzionych w szybie po tym, jak pocisk artyleryjski uszkodził stację energoelektryczną zasilającą kopalnię.
 • Mysłowice: Wypadek w kopalni. Są ranni

  Mysłowice: Wypadek w kopalni. Są ranni

  W KWK Mysłowice-Wesoła najprawdopodobniej doszło do zapalenia metanu - poinformował rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros. W strefie zagrożenia było 37 górników. Większość z nich jest już na powierzchni. Najciężej ranni trafili do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.
 • Silne wstrząsy w kopalniach w Bieruniu i Jaworznie

  Silne wstrząsy w kopalniach w Bieruniu i Jaworznie

  Do podziemnych wstrząsów doszło w sobotę w dwóch kopalniach, Piast w Bieruniu i Sobieski w Jaworznie (woj. śląskie). - Otrzymaliśmy łącznie niemal 40 zgłoszeń od mieszkańców, którzy odczuli wstrząsy - poinformował w sobotę dyżurny Wyższego Urzędu Górniczego (WUG).
 • Sztygar zmianowy oskarżony ws. śmiertelnego wypadku w kopalni Pniówek

  Sztygar zmianowy oskarżony ws. śmiertelnego wypadku w kopalni Pniówek

  Sztygar zmianowy Dariusz K. odpowie przed sądem za przyczynienie się do wypadku, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku w kopalni Pniówek. Oderwane od stropu bryły kamienia zabiły wtedy 42-letniego górnika przodowego. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Śledztwo w tej sprawie zakończyła prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju - podała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Filmy - Kopalnia (1)

 • Górnicy wciąż uwięzieni, akcja pod ziemią trwa. "Rozważamy różne scenariusze"

  Zrobiliśmy znaczny postęp. Rozważamy różne scenariusze, jesteśmy przygotowani na wiele okoliczności - poinformował prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon. Ratownicy wciąż poszukują trzech górników zaginionych w kopalni "Zofiówka". Póki co obniżyli lustro blokującego im przejście zlewiska o 60 cm. Rejon akcji został też spenetrowany przez specjalnie wyszkolonego psa. Aktualnie w kopalni pracuje osiem zastępów ratowników, ale w ciągu doby zmobilizowano aż 34 takie grupy. Jak poinformował Ozon, ratownicy zajmują się teraz przede wszystkim jak najszybszym wypompowaniem wody, by utorować drogę dla kolejnych zastępów. - Prawdopodobnie cały zbiornik zostanie wypompowany w godzinach nocnych - dodał. Jak zapewnił, w gotowości pozostaje specjalistyczny sprzęt oraz grupa profesjonalistów, która ruszy do akcji, gdy będzie to konieczne.