Biznes - kopalnia węgla kamiennego

Artykuły - Kopalnia węgla kamiennego (29)

 • Za 10 lat w Polsce ocaleje 6-7 kopalń

  Za 10 lat w Polsce ocaleje 6-7 kopalń

  Polski rząd pod presją związków zawodowych bardzo szybko wycofał się z planów zamykania kopalń. Nie pierwszy raz, ale decyzji nie da się uniknąć. Koszty obciążające podatników rosną dramatycznie.
 • Niemcy zamknęli ostatnią kopalnię węgla kamiennego

  Niemcy zamknęli ostatnią kopalnię węgla kamiennego

  W ubiegłym tygodniu w kopalni Prosper-Haniel w Bottrop wydobyto po raz ostatni węgiel kamienny. Wraz z jej zamknięciem kończy się 200-letnia historia przemysłu węglowego w Niemczech.
 • Zmiany w zarządzie LW Bogdankaa

  Zmiany w zarządzie LW Bogdankaa

  LW Bogdanka - najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, będąca częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego, poinformowała o zmianach w zarządzie.
 • Inwestor z Wysp chce spotkania z Mateuszem Morawieckim i Krzysztofem Tchórzewskim. Obiecuje 606,7 mln zł

  Inwestor z Wysp chce spotkania z Mateuszem Morawieckim i Krzysztofem Tchórzewskim. Obiecuje 606,7 mln zł

  Spółka pracownicza powołana w likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu znalazła inwestora skłonnego wyłożyć ponad 600 mln zł na reaktywację zakładu. Tamar Resources deklaruje, że jest w stanie naprawdę szybko, bowiem w rok, uruchomić kopalnię.
 • Niemcy: Koniec kopalń węgla kamiennego

  Niemcy: Koniec kopalń węgla kamiennego

  W Zagłębiu Ruhry pracę zakończyła jedna z ostatnich kopalni węgla kamiennego. Niemieckie elektrownie nie obędą się jednak bez tego surowca także w przyszłości.
 • Pokazali innym, że polska kopalnia może zarabiać

  Pokazali innym, że polska kopalnia może zarabiać

  - Mimo bardzo trudnej sytuacji w górnictwie, pierwsza prywatna kopalnia węgla kamiennego w Polsce - Zakład Górniczy Siltech z Zabrza - zamknęła ubiegły rok niewielkim zyskiem, na poziomie 300 tys. zł - poinformowali w środę przedstawiciele kopalni.
 • W przyszłym roku zamykają ostatnią kopalnię

  W przyszłym roku zamykają ostatnią kopalnię

  W maju 2016 z krajobrazu Wielkiej Brytanii zniknie ostatnia podziemna kopalnia węgla kamiennego.
 • Małopolska - wielka reaktywacja górnictwa

  Małopolska - wielka reaktywacja górnictwa

  W 2018 r. może zostać wznowione wydobycie węgla kamiennego w zlikwidowanej kilkanaście lat temu Kopalni Węgla Kamiennego Siersza w Trzebini (Małopolskie). Prace związane z przywróceniem zakładu prowadzi rodzima spółka KWK Siersza z woj. świętokrzyskiego.
 • Premier spotkała się z członkami zespołu ds. węgla kamiennego

  Premier Ewa Kopacz spotkała się w piątek po południu z członkami Międzyresortowego Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce, którzy przedstawili informację o sytuacji w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu - podano w komunikacie na stronie premier.pl.
 • Bogdanka walczy o koncesję

  Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, w związku z otrzymaniem informacji o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o koncesję wydobywczą na obszarze K-6-7 informuje, że niezwłocznie złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.