kopalnia węgla kamiennego

Artykuły - Kopalnia węgla kamiennego (29)

 • Za 10 lat w Polsce ocaleje 6-7 kopalń

  Za 10 lat w Polsce ocaleje 6-7 kopalń

  Polski rząd pod presją związków zawodowych bardzo szybko wycofał się z planów zamykania kopalń. Nie pierwszy raz, ale decyzji nie da się uniknąć. Koszty obciążające podatników rosną dramatycznie.
 • Niemcy zamknęli ostatnią kopalnię węgla kamiennego

  Niemcy zamknęli ostatnią kopalnię węgla kamiennego

  W ubiegłym tygodniu w kopalni Prosper-Haniel w Bottrop wydobyto po raz ostatni węgiel kamienny. Wraz z jej zamknięciem kończy się 200-letnia historia przemysłu węglowego w Niemczech.
 • Zmiany w zarządzie LW Bogdankaa

  Zmiany w zarządzie LW Bogdankaa

  LW Bogdanka - najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, będąca częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego, poinformowała o zmianach w zarządzie.
 • Inwestor z Wysp chce spotkania z Mateuszem Morawieckim i Krzysztofem Tchórzewskim. Obiecuje 606,7 mln zł

  Inwestor z Wysp chce spotkania z Mateuszem Morawieckim i Krzysztofem Tchórzewskim. Obiecuje 606,7 mln zł

  Spółka pracownicza powołana w likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu znalazła inwestora skłonnego wyłożyć ponad 600 mln zł na reaktywację zakładu. Tamar Resources deklaruje, że jest w stanie naprawdę szybko, bowiem w rok, uruchomić kopalnię.
 • Niemcy: Koniec kopalń węgla kamiennego

  Niemcy: Koniec kopalń węgla kamiennego

  W Zagłębiu Ruhry pracę zakończyła jedna z ostatnich kopalni węgla kamiennego. Niemieckie elektrownie nie obędą się jednak bez tego surowca także w przyszłości.
 • Pokazali innym, że polska kopalnia może zarabiać

  Pokazali innym, że polska kopalnia może zarabiać

  - Mimo bardzo trudnej sytuacji w górnictwie, pierwsza prywatna kopalnia węgla kamiennego w Polsce - Zakład Górniczy Siltech z Zabrza - zamknęła ubiegły rok niewielkim zyskiem, na poziomie 300 tys. zł - poinformowali w środę przedstawiciele kopalni.
 • W przyszłym roku zamykają ostatnią kopalnię

  W przyszłym roku zamykają ostatnią kopalnię

  W maju 2016 z krajobrazu Wielkiej Brytanii zniknie ostatnia podziemna kopalnia węgla kamiennego.
 • Małopolska - wielka reaktywacja górnictwa

  Małopolska - wielka reaktywacja górnictwa

  W 2018 r. może zostać wznowione wydobycie węgla kamiennego w zlikwidowanej kilkanaście lat temu Kopalni Węgla Kamiennego Siersza w Trzebini (Małopolskie). Prace związane z przywróceniem zakładu prowadzi rodzima spółka KWK Siersza z woj. świętokrzyskiego.
 • Premier spotkała się z członkami zespołu ds. węgla kamiennego

  Premier Ewa Kopacz spotkała się w piątek po południu z członkami Międzyresortowego Zespołu ds. Funkcjonowania Górnictwa Węgla Kamiennego w Polsce, którzy przedstawili informację o sytuacji w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu - podano w komunikacie na stronie premier.pl.
 • Bogdanka walczy o koncesję

  Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, w związku z otrzymaniem informacji o negatywnym rozpatrzeniu wniosku o koncesję wydobywczą na obszarze K-6-7 informuje, że niezwłocznie złoży wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

Filmy - Kopalnia węgla kamiennego (2)

 • Kto najbardziej protestuje przeciw budowie kopalń węgla kamiennego

  Minister energii K.Tchórzewski chciałby budować nowe kopalnie węgla kamiennego. Zarzucił samorządom terytorialnym, że to utrudniają. Jeżeli tak, to skąd ten opór przeciw rządowym planom?
 • Kopalnia Kopeksu w Przeciszowie ma ruszyć pod koniec 2015

  Planowana przez Grupę Kopex kopalnia węgla kamiennego w Przeciszowie koło Oświęcimia jeszcze w tym roku powinna zyskać licencję górniczą. Według Ministerstwa Środowiska koncesje spółki mają ogromne szanse na duży sukces. Wydobycie mogłoby ruszyć w 2018 roku, a szacowana wielkość złoża wynosi powyżej 100 mln ton. Komentuje Józef Wolski, prezes Kopeksu.