Konwój (2016)

Artykuły - Konwój (2016) (6)

 • Maciej Żak: Zbrodnia i kara

  Maciej Żak: Zbrodnia i kara

  "Konwój" - najnowszy film Macieja Żaka ("Ławeczka", Rozmowy nocą", "Supermarket") - pokazuje zamknięty świat, w którym sprawiedliwość jest względna, a wymykający się prawu układ rządzi wszystkim. Produkcja podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie oraz dylematu moralnego - co powinno się robić z najgroźniejszymi przestępcami naszych czasów.
 • "Konwój" [recenzja]: Zabawa i nauka

  "Konwój" [recenzja]: Zabawa i nauka

  "Konwój" Macieja Żaka jest filmem, który niezamierzenie staje się swoją własną metaforą. Ekranowa historia, podobnie jak znajdująca się w jej centrum więźniarka, która transportuje groźnego pedofila, na początku posuwa się do przodu z rutynową pewnością, aby z czasem zjechać na manowce.
 • Gajos i Więckiewicz kontra "bestie"

  Gajos i Więckiewicz kontra "bestie"

  Jak głosi plansza na początku trailera filmu "Konwój" - w 2014 roku na podstawie amnestii z polskich więzień wypuszczono ponad 100 wyjątkowo groźnych przestępców. Obecnie w mediach trwa dyskusja nad tzw. "ustawą o bestiach". Tematyka ta przyświecała powstaniu najnowszego filmu Macieja Żaka z Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych. "Konwój" w kinach od 13 stycznia.
 • Twórcy filmu "Konwój" w więzieniu

  Twórcy filmu "Konwój" w więzieniu

  W Areszcie Śledczym Warszawa-Mokotów odbył się prapremierowy pokaz filmu "Konwój". W zamkniętej sali znaleźli się twórcy, aktorzy oraz kilkudziesięciu więźniów i strażników Służby Więziennej. Prezentujemy relację z wydarzenia, w której uczestnicy opowiadają o wrażeniach i emocjach, jakie towarzyszyły im podczas tej przebiegającej w wyjątkowych warunkach projekcji.
 • "Konwój": Opowieść o upokorzeniu człowieka

  "Konwój": Opowieść o upokorzeniu człowieka

  Janusz Gajos i Robert Więckiewicz - to odtwórcy głównych ról w dreszczowcu "Konwój" Macieja Żaka. We wtorek, 12 kwietnia, ekipa pracowała w zakładzie karnym w Warszawie-Białołęce, gdzie kręcona była scena transportu groźnego więźnia. W filmie występują również Przemysław Bluszcz, Łukasz Simlat, Tomasz Ziętek i Ireneusz Czop. Premiera w listopadzie.
 • "Konwój": Janusz Gajos i Robert Więckiewicz w więzieniu

  "Konwój": Janusz Gajos i Robert Więckiewicz w więzieniu

  W 2016 roku na ekrany kin w całej Polsce trafi "Konwój" - wnikliwe spojrzenie za kulisy brutalnego więziennego świata. Główne role w obrazie Macieja Żaka zagrali Janusz Gajos i Robert Więckiewicz.

Zdjęcia - Konwój (2016) (5)

Filmy - Konwój (2016) (5)